یکشنبه بازارهای استانبول ، بازارهایی جذاب و دیدنی

هنرمندان و افراد مشهور و شخصیت های اجتماعی، سیاسی و افرادی که به خرید کردن علاقه مند هستند هم در یکشنبه بازارها خرید می کنند و این بازارها برایشان بهشت محسوب می شود. در بازارهای هفتگی و محلی، تنوع محصولات بسیار زیاد بوده و از لباس های مارک دار تا سبزیجات و میوه جات را می توان در این بازارها خریداری کرد. ما در این مقاله قصد داریم تا شما همراهان عزیز را با یکشنبه بازارهای استانبول آشنا کرده تا تجربه یک خرید لذت بخش را داشته باشید.

برای رزرو تور استانبول به سایت گلفام سفر مراجعه نمایید.

یکشنبه بازارهای استانبول

محصولات کیفیت پایینی ندارند

بعضی از محصولات نساجی و مارک های معروف چرمی در ترکیه ساخته می شوند. بسیاری از این مارک ها، اضافه صادرات یا اقلام ناقص خود را به یکشنبه بازارهای استانبول فرستاده تا بدون نشان دادن نام تجاری به فروش برسند. این محصولات اندکی معیوب و یا حتی با یک نقص بزرگ که در زبان ترکی دفولو نامیده می شود وجود دارند.

مطالب خواندنی دیگر:بازار ادویه استانبول

سه نکته ضروری هنگام خرید از یکشنبه بازارهای استانبول

 1. اولین نکته این است که شما باید کیفیت اجناس مد نظر خود را بررسی کنید.
 2. نکته دوم: شلوغی یک غرفه نشانه مثبتی است و همه خریداران دوست دارند با کیفیت ترین محصولات را پیدا کنند؛ پس برخی از غرفه ها از بقیه شلوغ تر اند و نشان دهنده عرضه ی محصولات با کیفیت تر هستند.
 3. نکته سوم: زمانی که جنس مورد نظر خود را یافتید، برای پیدا کردن محصول بهتر آن را رها نکرده تا احتمال پشیمانی از دست دادن آن برای شما نماند.
مطالب خواندنی دیگر:6 برند از مشهورترین برندهای پوشاک ترکیه
یکشنبه بازار مجیدیه
 • یکشنبه بازار کوشویولو:
  • یکشنبه بازار کوشویولو در کوچه کاتب صالح قرار دارد. برای رفتن به این بازار، در ایستگاه ینی کاپه سوار مترو خط مارمارای شده و در ایستگاه آیریلیک چشمه پیاده شوید و با پیاده‌روی به یکشنبه بازار کوشولویو برسید.
 •  یکشنبه بازار بیلیک دوزو:
  • این یکشنبه بازار که در کنار مرکز فرهنگی آداکنت واقع شده، گزینه ی خوبی برای افرادی است که عاشق شلوغی های این بازارهای محلی هستند. فرصت خرید از این بازار سنتی استانبول را از دست ندهید. در این بازار انواع صنایع دستی، سوغاتی های مخصوص ترکیه، باقلوا و شیرینی های خوشمزه و خوش عطر استانبول و بسیاری از محصولاتی را که در لیست خرید خود دارید می توانید بخرید.
 • یکشنبه بازار مجیدیه:
  • بازار مجیدیه از دیگر یکشنبه بازارهای استانبول است که در منطقه شیشلی و نزدیک مرکز خرید پروفیلو برگزار می شود. این بازار در روز یکشنبه بسیار شلوغ شده و هرکس بنا به نیاز خود از آنجا خرید می کند. یکشنبه بازار مجیدیه در محله ای به همین نام واقع شده و برای رسیدن به آن باید به محله مجیدیه کوی، خیابان داملا، خیابان اووز، خیابان گول باهار بروید. برای رفتن به این بازار از آکسارای در ایستگاه متروی ینی کاپه سوار مترو خط M2 به سمت حاجی عثمان شوید، از ایستگاه شیشلی تا بازار مجیدیه راه زیادی نیست.
 • یکشنبه بازار فریکوی:
  • این بازار عتیقه فروشی یکی دیگر ازیکشنبه بازار های استانبول است که در نزدیکی مسجد شیشیلی هر هفته برپا می شود. این بازار برای علاقه مندان به وسایل قدیمی و با ارزش بسیار جای مناسب و دیدنی به شمار می رود، قدم زدن در این بازار به هیچ عنوان خسته کننده نبوده و علاقه مندان به عتیقه جات به این بازار رفته و اجناس مورد نظر خود را در فریکوی پیدا می کنند. اگر شما در نزدیکی میدان تکسیم هستید، با پیاده روی به مدت 30 دقیقه به راحتی به بازار فریکوی دسترسی خواهید داشت. ولی با سوار شدن مترو و پیاده شدن در ایستگاه عثمان می توانید به راحتی به این محل بروید.
 • یکشنبه بازار قاسم پاشا:
  • یکی دیگر ازیکشنبه بازارهای استانبول ، بازار قاسم پاشا هست. این بازار یکشنبه بازاری است که در نزدیکی ایستگاه پیاله پاشا واقع شده، اگر می خواهید از آکسارای به این بازار بروید در ایستگاه اتوبوس ینی تپه سوار اتوبوس خط 77 شیشلی شده و بعد از 6 ایستگاه در ایستگاه دبستان احمد یالمان پیاده شوید. در قسمت های مختلف این بازار می توانید پوشاک زنانه، مردانه و بچه گانه، ظروف مسی، کیف و کفش، عینک، ادویه جات و بسیاری دیگر از محصولاتی که نیاز دارید را خریداری کنید. ساعت کاری این بازار 8 صبح تا 9 شب است.
 • یکشنبه بازار فاتح:
  • این بازار شلوغ هر یکشنبه در منطقه فاتح خیابان آغاچ کاکان و خیابان حاجی پیری برپا می شود. برای رفتن به این بازار از آکسارای در ایستگاه ینی کاپه سوار مترو خط مارمارای به سمت سوکتو چشمه شوید، وقتی از قطار در ایستگاه مارمارای سیگتیچی پیاده شوید تا بازار راهی نیست.یکشنبه بازار فاتح که از قدیمی ترین بازار های استانبول است از ساعت 5 صبح تا 9 شب برگزار می شود، این بازار حدود 1290 دستفروش و 4800 غرفه که عرضه کننده انواع مارک ها و اجناس شرکتی، حجم بسیاری از محصولات مانند میوه و سبزیجات، لباس، انواع لوازم خانگی، خشکبار است؛ در 7 خیابان اصلی و 17 خیابان فرعی هر یکشنبه دایر شده تا همه افراد جامعه مخصوصا افرادی با درآمد متوسط هم فرصت خرید بهتری را در این بازار داشته باشند.
یکشنبه بازار فاتح

چه محصولاتی در یکشنبه بازار های استانبول یافت می شود؟

هر یک از این بازارها در مکان های مختلفی از شهر بوده که شما به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید و از امکانات و محصولات آن استفاده کنید. درهر یک از این یکشنبه بازار های استانبول بنا به منطقه و محل دسترسی، اقلام و اجناس متفاوتی برای فروش آورده می شوند که می توان به عتیقه جات، جواهرات، میوه و سبزیجات، محصولات لبنی، انواع لباس ها، کیف و کفش، کافه ها و چایخانه ها در این بازارها اشاره کرد.

مطالب خواندنی دیگر:12 مرکز خرید خوب استانبول
یکشنبه بازار استانبول

در آخر بازار های محلی استانبول ، بهترین مکان خرید برای علاقه مندان به خرید ارزان و با تخفیف بسیار هستند. برندهای لباس ترکیه در بین ما ایرانیان طرفداران زیادی دارد. بعد از سفر به استانبول، گردش دریکشنبه بازار های استانبول بهترین انتخاب برای خرید و گشت و گذار به شمار می رود. در این مقاله سعی شده تا با معرفی یکشنبه بازار استانبول و بازدید و خرید از این بازارها برای خود و خانواده خاطره ای زیبا و به یاد ماندنی و سفری پرشور و لذت بخشی را در تور استانبول رقم بزنید.