با زیباترین آبشارهای ایران آشنا شوید

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

طبیعت بی نظیر و تماشایی کشورمان مملو از جاذبه های شگفت انگیزی است که هر بیننده ای را مسحور زیبایی خیره کننده خود می کنند. جنگل های انبوه و تماشایی، دریاچه های زیبا، کوهستان های باشکوه و البته آبشارهای شگفت انگیز از جمله این جاذبه ها هستند. آبشارهایی در دل طبیعت بی نظیر مناطق مختلف ایران که با زیبایی کم نظیر خود تا همیشه در ذهن بازدیدکنندگان شان باقی خواهند ماند. در این مطلب قصد داریم به سراغ این آبشارها رفته و شما را با محبوب ترین و معروف ترین آبشارهای ایران در میان گردشگران آشنا کنیم. با ما در گلفام سفر همراه شوید.


1. آبشار ویسادار Visadar Waterfall

یکی از زیباترین و معروف ترین آبشارهای ایران، آبشار تماشایی ویسادار است. آبشاری شگفت انگیز و منحصر به فرد که در رضوانشهر گیلان قرار گرفته و نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. ویسادار سومین آبشار مرتفع این استان محسوب می شود. این آبشار یکی از منحصر به فردترین و خاص ترین آبشارهای کشورمان است، در واقع آب آبشار ویسادار بر دیواره صخره ای بسیار زیبا جاری می شود و سپس به حوصچه ای ریخته می شود که توسط این دیواره ها احاطه شده و زیبایی بی نظیری دارد.

یکی از جذاب ترین بخش های رفتن به آبشار رویایی ویسادار مسیر رسیدن به این آبشار است که با درختان بید بسیار زیبا و حال و هوایی شگفت انگیز جذابیت این آبشار را در میان گردشگران دو چندان می کند. دسترسی به آبشار ویسادار هم بسیار راحت و آسان است که از دیگر عوامل محبوبیت آن به شمار می رود.

آبشار ویسادار از آبشارهای ایران

2. آبشار شوی Shevi Waterfall

برای دیدن یکی دیگر از آبشارهای بسیار زیبای کشورمان به شهر زیبای دزفول می رویم. آبشار تماشایی شوی یکی از شگفت انگیزترین آبشارهای کشورمان در این شهر واقع شده و با زیبایی خیره کننده یکی از محبوب ترین آبشارهای ایران در میان گردشگران به شمار می رود. این آبشار در نزدیکی روستایی هم نام خودش واقع شده و قرار گرفتن آن در دل رشته کوه های زاگرس زیبایی خیره کننده ای به آن بخشیده است.

ارتفاع آبشار شوی 100 متر است و توسط چشم اندازهای طبیعی شگفت انگیزی احاطه شده است. در نزدیکی آبشار شوی، آبشار دومی هم قرار دارد که به آن آبشار دوم شوی گفته می شود و با توجه به عمق کم برای شنا و آب تنی گزینه مناسب تری به شمار می رود. آبشار زیبای شوی یکی از زیباترین جلوه های طبیعت شهر دیدنی دزفول است که نباید بازدید از آن را در سفر به این شهر زیبا و رویایی کشورمان فراموش کرد.

مطالب خواندنی دیگر:رویا دیدن در بیداری را در گیسوم تجربه کنید
آبشار شوی دزفول

3. آبشار لاتون Laton Waterfall

آبشار زیبای لاتون دیگر آبشار زیبا و شگفت انگیز کشورمان است که بازدید از آن تا همیشه در یاد مسافران این منطقه ثبت خواهد شد. این آبشار زیبا و تماشایی در جنگل های بکر و انبوه آستارا قرار گرفته و یکی از بلندترین آبشارهای کشورمان نیز به شمار می رود. ارتفاع آبشار زیبای لاتون 105 متر است و چشم اندازی رویایی و به یادماندنی را پیش روی میهمانان خود قرار می دهد.

این آبشار در هیچ ماهی خشک نبوده و یکی از آبشارهای پرآب کشورمان محسوب می شود. دسترسی به این آبشار هم بسیار راحت بوده و از مسیرهای مختلفی می توان به آبشار لاتون رسید. مسیر زیبای رسیدن به این آبشار هم یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن در میان گردشگران به شمار می رود.

مطالب خواندنی دیگر:با زیباترین آبشارهای دنیا آشنا شوید
آبشار لاتون آستارا

4. آبشار بیشه Bisheh Waterfall

احتمالا اسم آبشار بیشه استان زیبای لرستان را شنیده باشید، یکی از زیباترین و شناخته شده ترین آبشارهای کشورمان که هر ساله میزبان مسافران بسیاری بوده و با زیبایی خیره کننده نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند.

این آبشار شگفت انگیز و تماشایی در دل جنگل های انبوه و بسیار زیبا و در دامنه کوه های باشکوه زاگرس قرار گرفته و نامش را در فهرست میراث طبیعی کشورمان نیز می توان دید. این را هم باید اضافه کنیم که استان زیبای لرستان سرزمین آبشارهای ایران نامیده می شود و بازدید از طبیعت شگفت انگیز این استان از جمله آبشار بیشه بسیار زیبا و تماشایی تجربه ای فوق العاده و به یادماندنی خواهد بود.

آبشار بیشه لرستان

5. آبشار کبودوال Kaboodwall Waterfall

کبودوال یکی دیگر از آبشارهای بسیار زیبا و محبوب کشورمان است. این آبشار تماشایی در استان گلستان و در شهر علی آبادکتول قرار گرفته و با زیبایی خیره کننده نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. کبودوال تنها آبشار خزه ای ایران به شمار می رود وآب آن نیز قابل شرب است.

این آبشار در دل جنگل های بسیار زیبای شمال کشورمان قرار گرفته که محبوبیت آن را در میان گردشگران دوچندان می کند.آب آبشار کبودوال بسیار زلال و شفاف بوده و رفتن به این منطقه آرامشی بی نهایت را به مسافران هدیه می دهد. امکانات رفاهی مناسبی هم در این متطقه برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

آبشار کبودوال گلستان

6. آبشار مارگون Margoon Waterfall

یکی از زیباترین و معروف ترین آبشارهای ایران، آبشار دیدنی و شگفت انگیز مارگون است. مرتفع ترین آبشار چشمه ای دنیا که هر بیننده ای را مسحور زیبایی خیره کننده خود می کند. این آبشار فوق العاده در استان فارس و در دهستانی هم نام خودش در شهرستان سپیدان قرار گرفته و هر ساله میزبان مسافران و گردشگران بسیاری است. راه رسیدن به آبشار مارگون بسیار آسان بوده و امکانات رفاهی خوبی هم در این منطقه برای گردشگران در نظر گرفته شده است.

 آبشار مارگون استان فارس

7. آبشار نوژیان Nozhian Waterfall

گفتیم استان دیدنی لرستان سرزمین آبشارهای ایران نامیده می شود. آبشار بسیار زیبای نوژیان یکی دیگر از آبشارهای شناخته شده و معروف این استان است. آبشاری در حدود 40 کیلومتری خرم آباد و در دل جنگل های زیبای نوژیان که بازدید از آن تا همیشه در ذهن مسافران این منطقه باقی خواهد ماند. طبیعت بسیار زیبایی که آبشار نوژیان را احاطه کرده از مهمترین دلایل محبوبیت آن در میان گردشگران به شمار می رود.

آبشار نوژیان لرستان

8. آبشار لوه Lowe Waterfall

استان زیبای گلستان میزبان یکی دیگر از آبشارهای بسیار زیبای کشورمان هم هست. آبشار دیدنی لوه که در نزدیکی شهر زیبای گالیکش و در کنار روستایی هم نام خودش قرار گرفته و هر ساله گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. لوه آبشاری شگفت انگیز در دل جنگل های انبوه استان گلستان است و چشم اندازی به یادماندنی را پیش روی میهمانان خود قرار می دهد.

دسترسی آسان یکی دیگر از دلایل محبوبیت این آبشار در میان گردشگران به شمار می رود. آبشار لوه یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی استان گلستان محسوب می شود که نباید بازدید از آن را در سفر به این استان زیبای کشورمان از دست داد.

 آبشار لوه گلستان از آبشارهای زیبای ایران
کلمه های کلیدی: