کشور هند

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

هند کشور بسیار بزرگی است که در جنوب آسیا قرار دارد. این کشور با عنوان جمهوری هند شناخته شده و پایتخت آن در حال حاضر شهر دهلی نو است. این کشور به دلیل وسعت زیادی که دارد با چندین کشور مرز مشترک دارد. همچنین از طریق راه های دریایی توانسته ارتباط خوبی با کشورهای دیگر در زمینه تجارت برقرار کند. بد نیست بدانید که کشور هند از نظر وسعت تقریباً دو برابر ایران است و کشورهای پاکستان، بنگلادش و چین از جمله مهم ترین همسایه های آن هستند.

کشور هند در کنار چین یکی از پرجمعیت ترین کشورهای جهان است و آن ها یک سوم جمعیت دنیا را در خودشان جای داده اند. علت این موضوع را می توان وجود خاک حاصلخیز و باران های فراوان در هند دانست. به همین دلیل کشاورزی در آنجا حسابی رونق دارد و عده زیادی از مردم نیز به همین کار مشغولند.

مطالب خواندنی دیگر:با فستیوال های هند آشنا شوید
هند

مردم هند

مردم هند به زبان هندی صحبت می کنند اما به دلیل نقش مهمی که اروپا در این کشور داشته، بسیاری از آن ها به زبان انگلیسی هم تسلط دارند. بنابراین برقراری ارتباط با مردم هند زیاد سخت نیست و می توانید خیلی راحت در شهر بگردید و خرید کنید. فرهنگ و آداب و رسوم مردم هند بسیار منحصر به فرد و جالب است. گوناگونی لهجه ها و دین های مختلف در این کشور باعث خاص بودن فرهنگ مردمش شده است. آن ها با این که ادیان و فرهنگ های متنوعی دارند اما با این حال رفتارشان با گردشگران بسیار خوب بوده و میزبان های مهربانی هستند.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با دیدنی ترین جاذبه های هندوستان

بهترین زمان برای سفر چه زمانی است؟

آب و هوای این کشور به طور کلی گرم و مرطوب است. به همین دلیل در برخی از ماه های سال به ویژه ژوئن، جولای و آگوست بارش های موسمی رخ می دهند. اگر در این وقت به تور هند سفر کنید به احتمال زیاد شدیدترین باران های زندیگی تان را خواهید دید. باران های موسمی به اندازه شدید و طولانی هستند که خیلی وقت ها بیرون رفتن از هتل را هم ناممکن می کنند. بنابراین در هنگام برنامه ریزی برای سفر باید این موضوع را هم در ذهن داشته باشید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به هند

اما فصل بهار بهترین وقت برای سفر به کشور هند است. در این فصل طبیعت در زیباترین حالت خود قرار دارد. همچنین از آنجایی که بهار برای مردم هند بسیار مهم است، فستیوال ها و مراسم های زیادی در این فصل برگزار می شود. از بین این فستیوال ها باید به جشن رنگ اشاره کرد که به نوعی خوش آمد گویی به بهار است.
تابستان با این که گرم هستند اما سفر به کوهستان ها در این فصل بسیار لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود.

طبیعت هند

هند از نظر اقتصادی چگونه کشوری است؟

کشور هند یکی از بزرگ ترین اقتصادهای دنیا به حساب می آید. همین موضوع باعث شده تا کشور هند در چند سال اخیر پیشرفت های خیلی زیادی داشته باشد و در نتیجه گردشگران زیادی آنجا را برای گذراندن تعطیلات انتخاب می کنند.

واحد پول رسمیاین کشور روپیه است. هر روپیه از صد پیسه تشکیل می شود و می توانید آن ها را به صورت اسکناس و سکه از صرافی ها تهیه کنید. هزینه اقامت در هتل های هند هم با توجه به نوع آن ها متفاوت است. اما با کمی جستجو می توانید جای مناسبی را با پرداخت هزینه معمولی پیدا کنید.

مطالب خواندنی دیگر:با زیباترین شهرهای هندوستان آشنا شوید

مهم ترین جاذبه های کشور هند

کشور هند تاریخ و فرهنگ گسترده ای دارد. آثار باستانی و بناهای دیدنی زیادی از دوران گذشته در کشور هند به جا مانده اند که هرکدام جذابیت خاص خودشان را دارند و بازدید از آن ها سرگرم کننده است.
بسیاری از جاذبه های این کشور در دسته جاذبه های تاریخی قرار می گیرند. مهم ترین آن‌ ها بنای تاج محل است که در شهر آگره قرار دارد. این قصر به عنوان نماد عشق هم شناخته می شود. چون گفته می شود که تاج محل را به دستور شاه جهان برای همسرش ساخته اند. تزئینات این کاخ فوق العاده زیبا و دیدنی هستند و در ساخت بعضی از قسمت ها از یشم و الماس استفاده کرده اند.

از دیگر جاذبه های کشور هند باید به شهر بنارس اشاره کنیم. این شهر که یک مکان مذهبی به حساب می آید، بزرگ ترین مرکز زیارتی هندوها در تمام دنیا است. بنارس قدمت تاریخی خیلی زیادی دارد و طبق گفته تاریخ شناسان در حدود هشتصد سال قبل از میلاد مسیح ساخته شده است. رود گنگ از کنار این شهر می گذرد و یکی از بزرگ ترین دلایل ساخته شدن بنارس در واقع حاصلخیزی همین رودخانه بوده است. این شهر به معبدهای زیبایش معروف است. این معبدها با این که مکان های مذهبی هستند ولی ورود گردشگران به داخل اغلب آن ها آزاد است و می توانید به راحتی به بازدیدشان بروید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های هند
جاذبه های هند

مهم ترین شهر های توریستی و تجاری

هندوستان دارای شهرهای زیادی است. تقریباً همه آن ها جاذبه های خاصی خودشان را دارند. اما برخی از این شهرها از اهمیت زیادی برخوردارند و به نوعی جاذبه های توریستی و تجاری هستند.
مثل هر کشور دیگری، مهم ترین شهر هند نیز پایتخت آن یعنی دهلی نو است. دهلی یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیاست و به همین دلیل عنوان شلوغ ترین شهر هند را هم با خودش همراه کرده است. در این شهر سرگرمی و تفریح های مختلفی را پیدا می کنید و برای هر نوع سلیقه ای می توان سرگرمی مناسبی پیدا کرد. از موزه های جالب شهر دهلی نو گرفته تا مکان های تاریخی و پارک های رنگارنگ.

مطالب خواندنی دیگر:مهمترین ادیان هندوستان
دهلی

شهر گوا نیز به دلیل سواحل تمیز و آرامی که دارد معروف است. این شهر بیش تر شبیه شهرهای اروپایی است. توصیه می کنیم در سفر به تور هند به طور حتم به این شهر هم سری بزنید و از طبیعت فوق العاده و غذاهای خوشمزه اش لذت ببرید.

زمان کلیپ: 04:49
کلمه های کلیدی: