شرایط مهاجرت به تایلند

آنچه در مقاله خواهید خواند:

تایلند کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است که وسعتی حدود 513115 کیلومتر دارد و در این مساحت جمعیتی بالغ بر 63430000 نفر زندگی می کنند. بانکوک که شهر پرجمعیت و پایتخت تایلند است، یکی از اهداف اصلی گردشگران برای بازدید و مهاجران برای اقامت است.اگر قصد مهاجرت به تایلند را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا با شرایط لازم برای اخذ اقامت کشور تایلند در این کشور آشنا شوید .

مذهب و دین مردم این کشور، بودایی است و به پرستش بودا می پردازند. واحد پول تایلند، بات (THB) و سانتاگ است. سانتاگ به عنوان پول خرد این کشور محسوب می شود و ارزش هر 100 سانتاگ برابر یک بات است. نام این کشور متشکل از دو بخش Land و Thi است که معنی سرزمین حوری را به این کشور می دهد و بیشتر بازدیدکنندگان و گردشگران این منطقه را به همین نام می شناسند.

همچنین اگر قصد مسافرت و بازدید ازین کشور زیبا را دارید می توانید با مرجعه به سایت گلفام سفر و رزرو تور تایلند به آسانی و با خیالی راحت به این کشور سفر کنید.

مهاجرت به تایلند

زبان مردم تایلند

زبان رسمی در این کشور، تایلندی است که بین افراد خود جامعه بیشتر از هر زبان دیگری مورد استفاده قرار می گیرد. تایلندی یکی از قدیمی ترین زبان های شرق آسیا به حساب می آید و فقط مردم خود این منطقه هستند که میتوانند به صورت روان این زبان را صحبت کنند. البته در این کشور زبان انگلیسی در مکان های عمومی چون رستوران ها، هتل ها، درمانگاه ها و … نیز کاربرد دارد اما بین مردم محلی این زبان استفاده نمی شود. پس اگر شما تصمیم به رفتن و ماندن در این کشور را دارید، باید زبان رسمی این کشور را یاد بگیرید تا احتمال مشکل هایی که ممکن است رخ دهد، کاهش یابد.

اخذ اقامت موقت تایلند

تایلند امروزه یکی از مقصدهای پرانتخاب برای مهاجرت است و این موضوع بیشتر به سبب نرخ پایین بیکاری، وجود شغل های گوناگون و نرخ پایین هزینه های زندگی در این کشور است. اگر شما قصد مهاجرت به تایلند را دارید می توانید از طریق عنوان هایی چون کار، تحصیل، ازدواج و… درخواست خود را تنظیم کنید.

البته باید بدانید که در این کشور به هیچ عنوان اجازه ی اقامت دائم صادر نمی شود چراکه تایلند از کشور های مهاجرپذیر نیست و باید پس از دریافت اقامت کشور تایلند ، هرسال آن را تمدید کنید. دریافت اقامت موقت موجب می شود که شما بدون نیاز به تمدید هرساله ی آن، به آن کشور سفر کنید و حتی شما با این نوع اقامت می توانید برای خودتان در آنجا بدون ایجاد مشکلی خانه خریداری کنید.

مطالب خواندنی دیگر:شرایط مهاجرت و زندگی در دبی
تایلند

اقدامات لازم قبل از اقدام برای اخذ اقامت

قبل از اقدام برای گرفتن اقامت، به این نکته توجه داشته باشید که شما باید 3 سال پیش از درخواست خود، یک ویزای غیرمهاجری از این کشور را داشته باشید و همچنین این ویزا باید دقیق در همین مدت تمدید شده باشد، اگر این چنین نباشد و شما مدتی پیش از درخواست خود برای مهاجرت از این ویزا استفاده کرده باشید، درخواست اقامت مهاجرتی شما به مشکل بر می خورد.

پس از انجام مراحل اولیه، شما باید با یک افسر در اداره ی مهاجرت این کشور مصاحبه کنید. در این قسمت از شما تحت عنوان هایی مانند دین، مذهب، سابقه و …سوال هایی پرسیده می شود و پس از اینکه به این سوال ها پاسخ دادید، گفته های خود را تایید و امضا می کنید سپس از شما 10 سوال تستی گرفته می شود و سپس باید در جای دیگر، خودتان را به تایلندی معرفی کنید.

پس بهتر است قبل از اقدام به دریافت ویزای تایلند ، زبان این کشور را تا حدودی یاد بگیرید. شیوه های مختلفی از درخواست اقامت وجود دارد که در اینجا به برخی از آن ها می پردازیم.

مطالب خواندنی دیگر:پیکاپ ویزا چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد؟
اخذ اقامت موقت تایلند

اخذ اقامت تایلند از طریق سرمایه گذاری

شما می توانید با سرمایه گذاری، اقامت این کشور را به دست آورید. اگر شما سـرمایه ای 10 میلیون باتی داشته باشید می توانید آن را در قالب تاسیس شرکت، کارخانه، خرید ملک و … سرمایه گذاری کنید.

اگر نوع سرمایه گذاری شما مورد تایید دولت تایلند قرار گیرد، درخواست اقامت شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

اخذ اقامت تایلند از طریق کار

نوع دیگری از نحوه ی گرفتن اقامت، از طریق کار است. اگر شما در حرفه ای خاص مهارت دارید، می توانید درخواست خود را بر این اساس تنظیم کنید. شما ابتدا باید ویزای کار خود را دریافت و سپس پس از سه ماه مجوز کار که آن را مجوز EX می نامند برای شما صادر می شود.

برای دریافت این مجوز، شما نیاز به یک کار فرمای تایلندی دارید که شما را از لحاظ مهارت در آن حرفه تایید کند. در این کشور به دلیل وجود شغل های متعدد و گوناگون درخواست این مدل از ویزا با تقاضای بیشتری رو به رو است.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به تایلند
اخذ اقامت از طریق کار

اخذ اقامت تایلند از طریق ازدواج

گرفتن اقامت از طریق ازدواج برای این کشور ممکن است اما باید بدانید که حتی با این شیوه هم شما نمی توانید اقامت دائم کسب کنید. اگر شما با یک فرد تایلندی ازدواج کنید، برای شما ویزای ازدواج صادر می شود که اعتبار آن یک سال است و پس از گذشت این مدت شما باید ثابت کنید که هنوز با شریک زندگی خود هستید تا این ویزا برای بار دیگر برایتان تمدید شود. اگر شما مدت طولانی ازدواج خود را حفظ کنید، امکان دریافت ویزای دائمی برای شما بیشتر می شود.

مطالب خواندنی دیگر:ویزای ازدواج در تایلند

هزینه های پس از اخذ ویزا

پس از اخذ ویزا شما باید درباره ی هزینه هایی که از این به بعد پرداخت کنید، اطلاعاتی داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که پس از تایید اقامتتان به یک خانه و محل اقامت نیاز دارید که خوشبختانه هزینه ی ملک در این کشور خیلی بالا نیست.

از طرفی باید هزینه هایی را در قبال خورد و خوراک، پوشاک، حمل و نقل و … پرداخت کنید. خورد و خوراک شما می تواند در محیط های رستوران صورت گیرد که در این حالت هزینه ی بیشتری را برای شما رقم می زند به همین دلیل شما می توانید مواد اولیه ی مورد نیاز خودتان را تهیه کنید و خودتان آن چیزی را که می خواهید آماده کنید. همچنین درمورد حمل و نقل شما می توانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس و قطارهای شهری که هزینه ی کمتری دارند استفاده کنید.

کلمه های کلیدی: