سی آی پی فرودگاه امام

سی آی پی مخفف عبارت به افرادی می گویند که درکارهای تجاری مهم و برجسته هستند. در بسیاری از مواقع مسافرین خدمات اختصاصی و ویژه ای را مد نظر دارند تا بتوانند در سفر های خود کم ترین استرس و دغدغه را داشته باشند. سی آی پی در واقع جایگاهی برای عرضه تشریفات اختصاصی به مشتریان است که معمولا در فرودگاه ها، هتل‌ها، سالن های همایش و مکان های مشابه در اختیار آن ها قرار می گیرد و در فرودگاه ها خدماتی مانند دریافت کارت پرواز، پذیرایی در سالن، بازرسی اختصاصی، ترانسفر تا پای پلکان پرواز از جمله تشریفات مسافر (سی آی پی) به شمار می رود.

سالن سی آی پی فرودگاه امام

فرودگاه امام مجهزترین سالن تشریفات اختصاصی کشور، در زمینی به مساحت 7000 مترمربع و سه طبقه مورد بهره برداری قرار گرفته و مسافرینی که علاقه مند به فضایی آرام و بدون سر و صدا در قبل و بعد از پرواز باشند از امکانات سی آی پی فرودگاه امام استفاده می کنند.

این سالن امکانات زیادی را برای رفاه حال مسافران خود دارد. سالن کنفرانس اختصاصی با ظرفیت 15 نفر و اتاق جلسات VIP، فروشگاه های صنایع دستی، عطر، خشکبار و خاویار، طراحی داخلی مدرن، اینترنت وای فای نامحدود، اتاق کودک و کنسول های بازی برای سرگرمی آن ها، شعبه بانک پاسارگاد، پارکینگ اختصاصی و مسقف با ظرفیت 88 خودرو از جمله امکانات این سالن است.

مسافرانی که مایل به استفاده از این خدمات هستند روش های معمول ورود و خروج مانند ایستادن در صف های طولانی، انتظار برای چمدان و دریافت کارت پرواز را تجربه نمی کنند بلکه با استراحت و استفاده از نوشیدنی‌های رایگان و دیدار از فروشگاه های محصولاتی مانند خاویار، پسته، چرم و میوه خشک در سالن لوکس سی آی پی لذت می برند، خدمات قابل ارائه توسط جایگاه سی آی پی به دو دسته مسافران خروجی و مسافران ورودی تقسیم می شود.

سی آی پی فرودگاه امام خمینی

خدمات به مسافران خروجی

خدماتی که به مسافران خروجی ارائه می شود از لحظه ورود در مقابل درب ورودی ساختمان تشریفات شروع شده که کارمندان این واحد با حمل چمدان های مسافران، آن ها را برای مراجعه به واحد پذیرش راهنمایی می‌کنند. در این واحد کارهای مربوط به تحویل بار و مدارک پروازی مسافران انجام شده و بعد برای ورود به سالن ترانزیت راهنمایی می شوند.

بعد از ورود به سالن، کارمندان واحد تشریفات کارهای مربوط به خوش آمد گویی و پذیرایی از مسافران را انجام داده، همچنین مسافران در تمامی ساعات شبانه روز با منوی متنوعی از غذاها و نوشیدنی های ایرانی و فرنگی از خود پذیرایی می کنند. سپس کارمندان واحد عملیات که امور پروازی را به عهده دارند کارت پرواز، تگ بار، پاسپورت و سایر مدارک را به مسافران تحویل داده و آنان هم با راهنمایی این کارمندان برای رفتن به داخل هواپیما از گیت های اختصاصی پلیس و سپاه گذر کرده و با خودرو های اختصاصی داخل باند و تا پای پرواز برده می شوند.

مطالب خواندنی دیگر: رزرو پرواز های اروپایی
رزرو سی آی پی فرودگاه امام خمینی

خدمات به مسافران ورودی

این خدمات از زمان خارج شدن مسافران از هواپیما آغاز می شود به این صورت که کارمندان واحد عملیات، نام مسافران را با خط درشت روی برد نوشته و در مکان دید همه ی آن ها قرار می دهند. کسانی که نام خود را روی تابلوی نوشته شده می بینند باید پیش کارمند واحد عملیات رفته تا آن ها، وی را با خودروهای اختصاصی به داخل ساختمان سی آی پی ببرند.

آن‌ها می توانند در داخل سالن، ضمن استراحت از خدمات پذیرایی هم استفاده کنند، در این مدت کارمندان واحد عملیات کارهای مربوط به تحویل بار و چک کردن پاسپورت را انجام می دهند. بعد از انجام شدن این کار ها بار و پاسپورت به مسافران تحویل داده شده و اجازه خروج از جایگاه را دارند.

با مراجعه به سایت گلفام سفر می توانید از قیمت روز بلیط ها مطلع شوید و به راحتی و به صورت آنلاین بلیط هواپیمای خود را رزرو کنید.

cip فرودگاه امام خمینی

نکاتی برای رزرو سی آی پی فرودگاه امام خمینی

برای رزرو خدمات سی آی پی و جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام خمینی باید به نکاتی که در زیر اشاره می کنیم توجه شود: امکان رزرو خدمات cip فرودگاه امام خمینی از ساعت 8 صبح تا 11 شب در کل ایام هفته حتی روزهای تعطیل مهیا است. برای رزرو سی آی پی فرودگاه امام خمینی چه برای پروازهای ورودی و چه برای پرواز های خروجی سه ساعت و نیم زمان لازم داریم.

مطالب خواندنی دیگر:20 سرویس رایگان در فرودگاه و پرواز که کافیست آن ها را درخواست کنید

خدمات سی آی پی برای کودکان زیر 2 سال رایگان و بالای 2 سال به صورت کامل حساب می شود. تمام مسافران خدمات CIP حتی مسافران ایرانی در قسمت وارد کردن نام و نام خانوادگی باید به صورت لاتین که درگذرنامه درج شده اقدام کنند. از دیگر خدمات رزرو CIP فرودگاه امام می‌توان به ترانسفر، مشایعت کننده و خدمات حیوان خانگی نیز اشاره کرد.

نکاتی که بهتر است قبل از سفر های هوایی بدانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفرهای هوایی به صفحه ی دانستنی های پرواز مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: