5 مورد از شادترین کشورهای دنیا

معیارهای زیادی برای سنجش میزان شادی کشورها وجود دارد. با گلفام سفر همراه باشید تا با شادترین کشورهای دنیا آشنا شوید :

برخی دارایی های کشور و سطح استاندارد زندگیِ مردمِ آن ها را معیار می دانند. برخی هم معادلات پیچیده ای به کار می گیرند که همه چیز را لحاظ کنند، از آب و هوا تا هزینه ی یک سبد کالای اساسی.ما از لیست «شاخص های سیاره ی خوشبختی» خوشمان آمد. لیست کشور هایی که با محدودیات محیطیِ زمین، خوشبخت هستند.

1.کاستاریکا

«پیور ویدا» ضرب المثل معروف مردم کاستاریکاییست و می توان آن را «زندگی خوب است» ترجمه کرد. کاستاریکا (Costa Rica) دارای تنوع زیستی، سواحل زیبا، آتشفشان های فعال و جنگل های بارانی دست نخورده می باشد که گردشگران را جذب می کنند.

طبیعت کاستاریکا

2.کشور مکزیک

کشور مکزیک (Mexico) در راستای 2 اقیانوس قرار گرفته است و یکی از عجایب 7 گانه ی جهان را در خود جای داده است. این کشور محدوده ی وسیعی از فرهنگ سرزنده، معابد باستانی و غذاهای لذیذ می باشد. بازدید از خرابه ی مایا در منطقه یوکاتان، تماشای نهنگ ها در شبه‌جزیره باخا کالیفرنیا و شهر بزرگِ تاکوهای تند (نوعی غذا) را از دست ندهید. مهم نیست چه مناسبتی باشد، مکزیک همیشه در حال جشن گرفتن است.

آداب کشور مکزیک

3.کلمبیا

از شادترین کشورهای دنیا کلمبیا است. کلمبیا (Colombia) گردشگران را تشویق می کند که از کوه پایه ی اندین، جنگل آمازون، سرزمین هایی که به قبل از کلمبیا بر می گردند و سواحل کارائیب لذت ببرند. قهوه ی کلمبیایی لذیذ است و از آن جایی که کلمبیا بیشترین تعداد تعطیلات رسمی در دنیا را دارد، همیشه جشنی برپاست.

مطالب خواندنی دیگر:با 9 تا از زیباترین راه پله های دنیا آشنا شوید
کلمبیا

4.وانواتو

مردم می گویند، خوشحالی شکل های متفاوتی دارد. اما با این حال قطعا سنت پرش وانواتویی (Vanuatu) – که در آن تنها طنابی از جنس تاک به پای خود می بندید و به سر می پرید – اولین چیزی نیست که به ذهن شما می رسد. مهم نیست شما از کدام یک از تفریحات وانواتویی لذت می برید (مدلی از بانجی جامپینگ، غواصی در میان کشتی های غرق شده ی جنگ جهانی دوم و یا استراحت در ساحل استراحت) هیجان های موجود در وانواتو شما را شگفت زده می کنند.

وانواتو

5.ویتنام

کشور ویتنام (Vietnam) از کشور های شاد جهان است که با وجود دهه ها جنگ، باز هم در شرایط خوبی می باشد. اقتصاد رو به رشد، در کنار جاذبه های طبیعی و انسان ساخت و همچنین غذای لذیذ، ویتنام را مقصد مورد علاقه ی گردشگران ساخته است. تور ویتنام از پر طرفدار ترین تور هاست .

شادترین کشورهای دنیا

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی