شهر هانوی

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

هانوی پایتخت ویتنام و یکی از بزرگ ترین و مهم ترین شهرهای این کشور است. این شهر که از دیرباز به عنوان مهم ترین مرکز سیاسی ویتنام به شمار می آمده است، جاذبه های توریستی بسیاری دارد. به همین دلیل یکی از مقاصد پرطرفدار توریست ها هنگام سفر به ویتنام، شهر هانوی است.

هانوی در دوران جنگ بسیار آسیب دید و چهره آن کاملا پر از آثار تلخ و غم انگیز جنگ بود. اما امروزه ویرانه های این شهر آباد شده و هانوی چهره کاملا جدید پیدا کرده است. شهر هانوی در حال حاضر به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای فرهنگی در جنوب شرقی آسیا محسوب می شود. موزه ها و مراکز فرهنگی متعددی در این شهر واقع شده اند که بخش مهمی از جاذبه های هانوی را به خود اختصاص داده اند.

شهر هانوی

چنان چه جز کسانی هستید که برای سفر به ویتنام و بازدید از شهر هانوی برنامه ریزی کرده اند، مطالب ارائه شده در این مطلب برای شما هستند. ما در این مطلب به بررسی مهم ترین ویژگی های شهر هانوی پرداخته و هر آن چه لازم است درباره سفر به این شهر بدانید را گردآوری کرده ایم. تا انتها همراه ما باشید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به هانوی

موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی هانوی

هانوی در بخش شمالی ویتنام بوده و در مجاورت رود قرمز قرار دارد. از لحاظ بزرگی هانوی دومین شهر بزرگ در کشور ویتنام محسوب می شود. یکی از نکات قابل توجه درباره آب و هوا و جغرافیای هانوی، قرار داشتن 18 دریاچه در این شهر است.

در شهر هانوی هم جاذبه های طبیعی فراوانی وجود دارند و هم جاذبه ها و دیدنی های فرهنگی مهم. هم چنین سبک معماری فرانسوی در بسیاری از مناطق شهری و پیشرفت های صورت گرفته در برخی مناطق دیگر هانوی، این شهر را در نوع خود خیلی خاص کرده است.

معرفی شهر هانوی

جمعیت هانوی

مطابق آخرین آمارهایی که در سال 2019 از جمعیت هانوی منتشر شده است جمعیت این شهر بالغ بر 8 میلیون نفر است. عمده ساکنان این شهر بومی های ویتنامی هستند.

مساحت هانوی

شهر هانوی از نظر مساحت دومین شهر بزرگ در کشور ویتنام است. این شهر مساحتی معادل 18622 کیلومتر مربع دارد.

آب و هوای هانوی

در شهر هانوی شرایط آب و هوایی نیمه استوایی حکم فرماست. به این معنا که آب و هوا در هانوی بیشتر گرم و مرطوب است. میزان بارش باران در هانوی بسیار زیاد است و در اغلب روزهای سال می توان انتظار بارش باران را داشت. اگر به این آب و هوا علاقه مند هستید، هانوی می تواند یک مقصد عالی برای شما باشد.
طبیعت شهر هانوی بسیار گسترده، زیبا و متنوع است. پوشش گیاهی در این منطقه بسیار غنی بوده و دلیل اصلی این موضوع هم بارش های فراوان باران در این شهر است. بیشترین میزان بارش باران در شهر هانوی، بین ماه های می تا سپتامبر (اردیبهشت تا اواخر شهریور) است.

برای سفر به تور هانوی بهترین زمان بهار و پاییز است. در این دو فصل و به ویژه در پاییز، آب و هوای هانوی ویتنام بسیار عالی و معتدل است. در این بازه های زمانی طبیعت هانوی از همیشه سرسبزتر بوده و طبیعت گردی لذت بسیار بیشتری دارد. اما در فصل تابستان آب و هوای هانوی برای اقامت چندان مناسب و مطلوب نیست و دمای هوا بسیار بالا است.

شهر هانوی

هزینه زندگی در هانوی

بخش عمده هزینه زندگی در هانوی ویتنام مربوط به هزینه های اقامتی است. اگر با تور به این کشور بروید در هتل اقامت خواهید داشت اما به جز هتل، در هانوی مهمانسرا و هاستل های فراوانی با قیمت های بسیار مناسب تر وجود دارند.

برای خورد و خوراک قیمت های رستوران ها و غذافروشی ها مقرون به صرفه هستند. در این رستوران ها انواع غذاهای آسیای شرقی عرضه می شوند. یک وعده غذای دونفره در یک رستوران نسبتا خوب بین 500 تا 600 هزار دونگ است.

برای حمل و نقل در هانوی بهترین و ارزان ترین وسیله، اتوبوس ها هستند. با استفاده از اتوبوس ها می توانید در هزینه خود صرفه جویی کنید. یک بلیط تک سفره اتوبوس در هانوی 7000 دونگ قیمت دارد.

نرخ ارز هانوی

واحد پول رسمی کشور ویتنام، دونگ ویتنام است. بهتر است همراه خود دلار ببرید و در صرافی پول خود را به دونگ تبدیل نمایید.

آداب و رسوم هانوی

مردم ویتنام برای خانواده و بزرگ ترها احترام زیادی قائل هستند. بهتر است به این نکته توجه داشته باشید و پیش از بزرگ تر جمع یا افراد سالمند ننشینید.
هم چنین ویتنامی ها نسبت به حریم خصوصی خود بسیار حساس هستند. اگر چه شما توریست هستید و می خواهید لحظات خاص سفر خود را ثبت کنید اما در حین سفر از خانه های افراد بومی، ویلاهای آن ها و خود این اشخاص عکس نگیرید.

هم چنین در ویتنام مانند بسیاری از کشورهای آسیایی دیگر بهتر است لباس های پوشیده و مرتب بر تن کنید. در ویتنام و شهر هانوی مراقب وسایل خود باشید و همراه خود جواهرات یا پول زیاد را در شهر حمل نکنید.

آشنایی با شهر هانوی

مهم ترین جاذبه های هانوی

همان طور که گفته شد، شهر هانوی ویتنام پر است از جاذبه های فرهنگی و طبیعی. در ادامه به مهم ترین جاذبه های هانوی ویتنام نگاهی می اندازیم:

موزه هوشی مین

یکی از مهم ترین و معروف ترین مراکز فرهنگی در شهر هانوی، موزه هو شی مین است. این موزه یک نمایشگاه عالی درباره گذشته هانوی و ویتنام است و به خوبی داستان جنگ و مشکلات ناشی از آن را روایت می کند. بسیاری از توریست ها به این موزه سر می زنند.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین جاذبه‌ های هانوی

دریاچه هوان کیم

بخش مهمی از جاذبه های شهر هانوی، دریاچه های این شهر هستند. تا آن جا که به هانوی نام شهر دریاچه های افسانه ای را داده اند. از مهم ترین و جذاب ترین دریاچه ها در هانوی می توان به دریاچه هوان کیم اشاره کرد.
این دریاچه منظره های طبیعی بسیار زیبایی را در پیرامون خود جای داده است. لاکپشت های این دریاچه شهرت زیادی دارند. ضمن آن که انعکاس مناظر طبیعی و گیاهان در آب به زیبایی هرچه بیشتر این دریاچه افزوده است.

دریاچه وست

یکی از جاذبه های مهم در هانوی، دریاچه وست است. این دریاچه از بزرگترین دریاچه های هانوی بوده و در مناطق روستایی این شهر واقع شده است. باغ های اطراف این دریاچه بسیار آرامش بخش هستند.
از دیگر جاذبه های مهم و دیدنی در هانوی می توان به موزه تاریخ نظامی ویتنام و ترن کواک پاگود، قدیمی ترین معبد بودایی در هانوی اشاره کرد.

کلمه های کلیدی: