بررسی بهترین زمان سفر به هانوی

آنچه در بهترین زمان سفر به هانوی خواهید خواند:

هانوی را می‌توان دومین شهر بزرگ و پایتخت ویتنام به‌حساب آورد که از نظر موقعیت جغرافیایی در شمال کشور واقع ‌شده است. یکی از دلایل اهمیت این شهر را می‌توان قرار گرفتن این شهر در کنار رود قرمز دانست. هانوی، از شهرهای محبوب واقع در جنوب شرقی آسیا محسوب می‌شود که در زمان‌های گذشته، تقریبا در سال‌های ۱۸۰۲ تا ۲۰۱۰ میلادی، به‌عنوان مرکز مهم سیاسی کشور به شمار می‌رود؛ جمعیت این شهر حدود ۷ میلیون نفر است که تقریبا نزدیک به ۳ میلیون آن‌ها در اطراف شهر، ساکن هستند.

طبق آمار داده‌شده در سال ۲۰۱۵، جمعیتی نزدیک به هفت میلیون، این شهر را برای گردشگری انتخاب کردند. هانوی به دلیل جاذبه‌های فراوانی که دارد، هرساله افراد زیادی را به‌عنوان گردشگر به‌سوی خود جذب می‌کند و درآمد بالایی از این راه به دست می‌آورند. اهمیت فراوان هانوی به فرهنگ سه‌هزارساله‌اش، باعث شده تا موزه‌های زیادی در آن قرار بگیرد و مردم زیادی را برای بازدید جذب کند.

بهترین زمان سفر به هانوی

آب‌وهوای این شهر در وضعیت نیمه استوایی و مرطوب قرار دارد و بارش باران در این شهر بسیار دیده می‌شود؛ اگر بخواهیم درباره حجم بارش باران صحبت کنیم، باید گفت هر سال نزدیک ۱۶۸۰ میلی‌لیتر بارش باران در این شهر صورت می‌گیرد. به دلیل جاذبه‌های فراوان در این شهر، هتل‌های ۲ تا ۵ ستاره فوق‌العاده‌ای در آن ساخته‌شده که میزبانی از گردشگران زیادی را انجام می‌دهند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با بهترین زمان سفر به این شهر زیبا آشنا کنیم، اما قبل از آن اطلاعاتی درباره شهر به شما دادیم تا با آن آشنا شوید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به هانوی

بهترین زمان سفر به هانوی بر اساس آب‌وهوا

هوای یک منطقه، نقش مستقیمی با سفر دارد و می‌تواند روی برنامه‌های شما تاثیر مستقیمی بگذارد؛ بنابراین اگر قصد دارید از ماه‌های مناسب سفر به این شهر آگاه شوید، ادامه این مطلب را از دست ندهید. اگر شما می‌خواهید یک آب‌وهوای مناسب و دلپذیر در این شهر را تجربه کنید، پیشنهاد ما به شما سفر از اواسط نوامبر تا اواسط ماه آوریل است؛ زیرا در این ماه از سال بارش باران کم بوده و با وزش ملایم باد، آب‌وهوا برای شما دل‌نشین‌تر خواهد شد.

اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید در ماه‌های گرم سال سفر کنید، ماه‌های ژوئن و جولای و می، پیشنهاد خوبی برای سفر به شهر هانوی است؛ در این هنگام میانگین آب‌وهوا و دمای این شهر حداقل ۷.۳ درجه سانتی گراد، در شب‌ها خواهد بود.

اگر از آن دسته افراد هستید که بارش برف و باران را دوست دارید، ماه‌های پیشنهادی ما به شما ژانویه، دسامبر و فوریه است؛ زیرا در این ماه‌ها بارش‌های ملایمی اتفاق می‌افتد. بهترین زمان سفر به هانوی، بر اساس رطوبت و باد، در ماه مارس و دسامبر است؛ زیرا در این ماه‌ها، هوا بسیار مرطوب است و رطوبت آن به ۶۷.۵ درصد می‌رسد.

بر اساس فصل‌بندی، اگر می‌خواهید در فصل بهار به این شهر بروید، ماه‌های مارس تا می، ازنظر شمسی از ۱۰ اسفند تا ۱۰ خرداد محسوب می‌شود را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در این فصل از سال وزش باد خنک بسیار اتفاق می‌افتد و بارش باران به‌طور ملایم صورت می‌گیرد.

زمستان در هانوی

اگر فصل تابستان را برای سفر خود انتخاب می‌کنید، ماه‌های ژوئن تا آگوست، پیشنهاد خوبی خواهند بود؛ در این فصل، میوه‌های درختان رشد کرده و هوا برای پیاده‌روی بسیار مطلوب خواهد بود. افرادی که علاقه‌مند به سفر در فصل پاییز هستند، ماه‌های سپتامبر تا نوامبر، برای آن‌ها مناسب است؛ در این فصل از سال که‌برگ‌ها زرد می‌شوند و وزش باد همراه با باران صورت می‌گیرد، مناظری با جذابیت خاص را برای شهر پدید آورده‌اند. معمولاً در سال تعداد کمی از مردم فصل زمستان را برای سفر به این شهر انتخاب می‌کنند؛ اما اگر شما علاقه‌مند به سفر در فصل زمستان هستید، ماه‌های دسامبر تا فوریه، مناسب شمرده می‌شوند.

مطالب خواندنی دیگر:مراکز خرید هانوی
تابستان در هانوی

بهترین زمان سفر به هانوی برای طبیعت‌گردی

مسلما، نقش آب‌وهوا تاثیر مستقیمی بر گردش شما می‌گذارد؛ طبیعت‌گردی یکی از مواردی است که به آب‌وهوای آفتابی با وزش باد ملایم نیاز دارد چرا که اگر هوا سرد یا بارانی باشد، آن موقعیت برای شما دل‌چسب نخواهد بود و از سفرتان لذت نخواهید برد. اگر می‌خواهید در موقعیت بسیار مطلوبی به شهر هانوی برای طبیعت‌گردی سفر کنید، ماه‌های نوامبر تا آوریل، پیشنهاد فوق‌العاده‌ای برای شما خواهد بود، زیرا در این ماه‌ها از سال، خورشید بر فراز آسمان قرار دارد و وزش باد ملایمی که صورت می‌گیرد، تفریح را برای شما دل‌چسب‌تر می‌کند.

طبیعت گردی در هانوی

بهترین زمان سفر به آن باید بر اساس جمعیت گردشگران

برخی از افراد دوست دارند، وقتی را برای سفر خود انتخاب کنند که بسیار شلوغ نباشد؛ زیرا آن‌ها از شلوغی و متعدد بودن مردم در سفر خشنود نیستند؛ پیشنهادی که برای این دسته از افراد داریم، سفر به شهر هانوی، در ماه‌های دسامبر تا فوریه است؛ زیرا در این فصل از سال، اکثر مردم درگیر سال نو و کریسمس هستند و سعی می‌کنند منزل خود را آماده کنند. همچنین به دلیل بارش‌های تقریبا زیاد در این منطقه، جمعیت آن‌چنان نخواهد بود.

برای گروه دیگر از مردم که مخالف دسته اول هستند و دوست دارند زمانی به این شهر سفر کنند که جمعیت زیادی در شهر دیده می‌شود، از اواسط نوامبر تا اواسط ماه آوریل می‌تواند برای آن‌ها مناسب باشد؛ زیرا این موقع از سال، به دلیل برخورداری از آب‌وهوای فوق‌العاده، مردمان زیادی از سراسر دنیا به‌سوی خود جذب می‌کند و باعث می‌شود که جمعیت زیادی را در سفر خود مشاهده کنید.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین جاذبه‌ های هانوی آشنا شوید
گردشگران در هانوی

بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها

فستیوال دوسون بوفالو

این فستیوال هرسال در ماه سپتامبر یا آگوست، برگزار می‌شود. مردمان ویتنام اهمیت زیادی به بوفالو می‌دهند. در این مراسم بوفالوها با یکدیگر مبارزه می‌کنند تا سرانجام یکی از آن‌ها دیگری را شکست دهد و بوفالوی قدرتمند مشخص گردد و از آن به بعد آن بوفالو موردتوجه و اهمیت بیشتری واقع می‌شد.

فستیوال دوسون بوفالو هانوی

فستیوال کریسمس

یکی از معروف‌ترین جشن‌های سراسر دنیا، مسلما جشن کریسمس خواهد بود که هرسال در تاریخ 10 ژانویه برگزار می‌شود. افراد سراسر دنیا برای این جشن، خانه‌ها و لباس‌های خود را نو می‌کنند چراکه آن‌ها می‌خواهند از سال جدید، با شور و نشاط استقبال کنند.

فستیوال کریسمس هانوی

عید تت

عید تت از مهم‌ترین جشن مردم این کشور است. در این رویداد که طی سه روز متوالی برگزار می‌شود، تمام اعضای خانواده باید دور هم جمع شوند و به ارواح نزدیکان خود وصل شده و با آن‌ها صحبت کنند. این مراسم هرسال در تاریخ ۵ فوریه برگزار می‌شود.

عید تت هانوی

فستیوال کو لوآ

این مراسم هرسال در ماه فوریه، به‌عنوان خداحافظی از عید تت تا سال بعد، اتفاق می‌افتد و در این مراسم کارهایی مانند جنگ خروس‌ها و کشتی گرفتن مردم را مشاهده می‌کنید که بسیار مرسوم است و مردم از تماشای آن لذت می‌برند.

فستیوال کو لوآ

در این مقاله تلاش کردیم برای شما بهترین منطقه‌های هانوی و بهترین زمانی که شما می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید را معرفی کنیم تا بتوانید انتخاب راحت و بهتری داشته باشید؛ امیدواریم توانسته باشیم به شما در این موضوع کمکی هرچند کوچک کرده باشیم.

کلمه های کلیدی: