سفری به یکی از خطرناک ترین جاده ها، تونل گولیانگ!

 برای بازدید از خطرناک ترین جاده چین (تونل گولیانگ) به سمت روستایی در پشت کوهستان سنگی و عظیم تایهانگ حرکت کنید.برای رسیدن به روستا باید سفری به یکی از خطرناک ترین جاده ها، تونل گولیانک داشته باشیدگذر از تونل و جاده‌ای باریک در لبه کوهستان و پرتگاه ها ، تونلی که هیچ گونه فرصت اشتباه و خطایی را به رانندگانش نمیدهد! با گلفام سفر آشنا شوید تا بیشتر با این جاده خطذرناک آشنا شوید.

مطالب خواندنی دیگر:با جاذبه های شهر زیبا و دیدنی شانگهای بیشتر آشنا شوید

تونل گولیانگ | Guoliang Tunnel

تونل گولیانگ ، تونلی مخوف با ۳۰ پنجره در ابعاد و اشکال متفاوت است. برخی مربعی و برخی دایره شکل اند، برخی چند ده متر طول و عرض دارند و برخی تنها به قدر یک پنجره کوچک اند.

وقتی در لبه جاده می‌ایستی و از میان پنجره‌های تونل به پایین نگاه می‌کنی، بهت و وحشت است که به وجودت سرریز می‌شود.سنگ‌های بزرگ و عجیبی که از صخره‌های صاف آویزان اند و ظاهر بی انتهای پایین صخره‌ها مو بر تن انسان سیخ می‌کند. پس از گذر از تونل ، روستای گولیانگ را خواهی دید که انگار به لبه پرتگاه چسبیده است. 

مطالب خواندنی دیگر:11 صدایی که باید قبل از مرگ بشنوید
تونل گولیانگ

تونل گولیانگ ، مسیری به سمت مرگ یا زندگی ؟

 متأسفانه چندین تن از روستاییان در هنگام ساخت تونل جان خود را از دست دادند. عرض تونل گولیانگ به قدری کم است که ماشین‌ها به هنگام آمدن از رو به رو تنها با حرکتی بسیار آرام و بادقت خواهند توانست از کنار ماشینی دیگر بگذرند. دانستن این حقایق در کنار دانستن آن که این جاده در کمترین ثبات ممکن ساخته شده، جدا حیرت انگیز است. 

در طی حرکت در تونل ، بارها و بارها مسیر در نقطه‌ای غیر قابل پیش بینی می‌پیچد، می‌چرخد و یا ناگهان با شیبی تند غافل گیرتان می‌کند و همه این ها کافیست تا راننده ای تازه کار را در بهت و وحشت این سوال باقی بگذارد که در نقطه کور و لغزنده پیچ بعدی چه خبر خواهد بود. 

با این وجود اطلاعات دقیقی نسبت تعداد افرادی که در این جاده جان خود را از دست داده اند در دست نیست.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین و هیجان انگیزترین غذاهای چین آشنا شوید
بازدید از تونل تونل گولیانگ

دسترسی به روستا و تونل گولیانگ 

 روستای گولیانگ در ۱۲۰ کیلومتری شمال شهر ژنگژو در منطقه دیدنی وانکسیان شان قرار دارد.برای اینکه بتوانید با قطار به گولیانگ برسید،  باید به نزدیک ترین ایستگاه قطار در ژینگژیانگ، که در ۸۰ کیلومتری جنوب شرقی منطقه دیدنی وانکسیان شان قرار دارد، بروید.

ابتدا باید به شهر هوکسیان بروید که می‌توانید از اتوبوس استفاده کنید. در ایستگاه اتوبوس هوکسیان پیاده شوید و برای رسیدن به واکسیان شان سوار اتوبوس دیگری شوید. برای رسیدن به این قسمت از مسیر تنها 30 دقیقه زمان نیاز دارید.

برای رسیدن به گولیانگ سوار اتوبوس دیگری شوید که هزینه نزدیک ۲ دلار است و با وجود فاصله ۶۴ کیلومتری ، ۴ ساعت در راه خواهید بود. علت طولانی شدن این راه، توقف‌های بسیار اتوبوس است. به هنگام پیاده شدن از اتوبوس لازم است تا برای رسیدن به گولیانگ ، ۴ کیلومتر فاصله باقی مانده را با وسیله دیگری بروید و یا به انتخاب خودتان پیاده روی کنید.

 انتخاب دیگر شما ، پیمودن مسیری ۲ کیلومتری به روستای ننپینگ است.

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی