جاذبه های عجیب یونان

یونان یکی از زیباترین و قدیمی ترین کشورهای جهان است ، جاذبه های یونان بیشمارند و به همین دلیل سالیانه میلیون ها توریست از سراسر جهان به این کشور زیبای کهن می روند ، اگر شما به دنبال سفری ماجراجویانه در یونان هستید با ما در این مطلب همراه باشید تا با جاذبه عجیب یونان آشنا شوید.

هراکلیون: شهر یونانی که برای 1300 سال زیر آب پنهان ماند

در میان قرن های 4ام و 8ام قبل از میلاد شهر باستانی یونانی، هراکلیون (Heracleion) ورودی اصلی به دریای مدیترانه بود. در قرن 8ام قبل از میلاد طی یک زلزله این شهر زیر آب در دریا غرق شد و به خاطرات پیوست. جز اشاره هایی در نوشته های تاریخی، اثری از این شهر به جا نمانده بود و خرابه های فراموش شده تا قرن 21ام دست نخورده باقی ماندند. در سال 2000، موسسه اروپایی باستان شناسی دریایی (European Institute of Maritime Archaeology) به رهبری فرنگ گودیو (Franck Goddio)، بالاخره بازمانده های این شهر باستانی در خلیج ابو قیر (Abu Qir Bay) کشف شد.

هراکلیون

به مدت 13 سال، گودیو و گروهش به آرامی حفاری کرده و شهر غرق شده را کشف کردند. همچنین بیش از 64 کشتی غرق شده و 700 لنگر در خلیج ابو قیر یافت شد. وجود آثار وابسته به بازرگانی دریایی باستان شناسان را به این باور رساند که هراکلیون بندری ضروری برای تجارت بین نیل و مدیترانه بود. همچنین وزن بالای اجسام نشان دهنده ی اهمیت این سازه ها می باشد. هرگز بناهایی به این سنگینی در میان سایت های باستان شناسی یونان کشف نشده است.

مطالب خواندنی دیگر:عجایب هفتگانه جهان: شگفتی های دنیای باستان در مقابل دنیای جدید
جاذبه های یونان

صومعه متئورا

بی سر و صدا، معنوی، جادویی، عرفانی، فوق العاده، نفس گیر، الهام بخش، قابل توجه. اینها لغاتی هستند که غالبا مردم برای توصیف این صومعه به کار می برند. متئورا در زبان یونانی به معنی “معلق در هوا” است.  ارتفاع این صومعه از سطح دره پینداس ۴۰۰ متر بوده و در نزدیکی شهر کوچک کالامباکا در یونان قرار گرفته است. صومعه متئورا در سال ۱۹۸۸ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده ‌است و از بهترین جاذبه های یونان است. تاریخ دقیق احداث این بنا بطور دقیق مشخص نیست اما تاریخ شناسان حدس می زنند در اواخر قرن 11 و اوایل قرن 12 ساخته شده است.

مطالب خواندنی دیگر:جزیره ساموس جاذبه یونان در نزدیکی کوش آداسی
صومعه متئورا

سفر به متئورا یک تجربه منحصر به فرد از عظمت طبیعت در رابطه با تاریخ و معماری می باشد. این صومعه‌ دستاوردی بی نظیر در هنر بوده و یکی از تأثیرگذارترین نمونه‌های کاربرد معماری در ساخت مکان‌هایی برای گوشه‌گیری، مراقبه و نیایش به شمار می‌رود این صومعه در شرایطی بسیار سخت و بدون جاده دسترسی، در مکانی خطرناک ساخته شده و به سکونت گاه دائمی راهبان مبدل گشته است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تور ،خرید بلیط هواپیما ، رزرو هتل و… به سایت گلفام مراجعه بفرمایید.

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی