مدیریت هزینه ی سفر به گرجستان

آنچه در مورد هزینه های سفر به گرجستان خواهید خواند:

گرجستان از آن کشورهایی است که می توانید با بودجه ای مناسب به آنجا سفر کنید و حسابی خوش بگذرانید. این کشور فاصله زیادی با ایران ندارد و به همین دلیل هزینه های هواپیما به آنجا هم به صرفه هستند. مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری متنوعی که گرجستان دارد شما را برای چندین روز سرگرم می کنند.

گرجستان به دلیل آب و هوای خیلی خوبی که دارد این روزها مورد توجه گردشگران قرار گرفته است. با این حال باید توجه داشته باشید که در فصل های شلوغ به طور معمول با افزایش هزینه های سفر به گرجستان هم مواجه می شویم. بنابراین ضروری است که قبل از سفر، از حدود هزینه های سفر با تور گرجستان آگاه باشید و برنامه خوبی را برای سفر آماده کنید.

هزینه های سفر به گرجستان

رفتن به گرجستان چقدر خرج دارد؟

یکی از ویژگی های خیلی خوب کشور گرجستان برای ما ایرانی ها این است که نیازی به ویزا نداریم. بنابراین قبل از سفر لازم نیست که چند روزی را صرف درخواست و گرفتن ویزا کنید و به همین صورت بخشی از هزینه هایتان هم کم می شود. با این حال عوارض خروج از کشور را باید پرداخت کنید که برای بار اول ۲۲۰ هزار تومان به ازای هر نفر است.

قیمت بلیط هواپیمای گرجستان با توجه به این که چه هواپیمایی را برای سفر انتخاب می کنید متفاوت است. همچنین زمانی که می خواهید به سفر بروید هم در بالا یا پایین رفتن قیمت بلیط تأثیر دارد و در دوره های پرسفر کمی گران تر از دیگر وقت های سال است. با این حال به طور عادی قیمت بلیط هواپیمای گرجستان از یک میلیون و پانصد هزار تومان شروع می شود. بنابراین خیلی مهم است که چه فصلی از سال را برای سفر به گرجستان انتخاب می کنید.

| گلفام سفر

واحد پول گرجستان چیست؟

اسم واحد پول گرجستان لاری است و هر لاری از صد تتری تشکیل می شود. بهتر است که قبل از رسیدن به گرجستان هر مقدار ارزی که لازم دارید را بخرید. با این حال می توانید با خودتان دلار هم به آنجا ببرید. ولی در هر صورت باید با مراجعه به صرافی آن ها را به لاری گرجستان تبدیل کنید. پس اگر از همان ابتدا ارز گرجستان را بخرید در وقت خودتان صرفه جویی کرده اید و دیگر لازم نیست در طول سفر به دنبال صرافی بگردید. اما اگر نتوانستید پول گرجستان بخرید هم نگران نباشید. در آنجا به دلیل آن که گردشگران زیادی دارد، تقریباً در هر خیابانی یک صرافی پیدا می کنید.

| گلفام سفر

هزینه هتل های گرجستان

از هزینه های سفر به گرجستان هزینه اقامت است . برای انتخاب اقامتگاه در گرجستان انتخاب های زیادی دارید. شما می توانید با توجه به بودجه سفرتان به هتل های خیلی لوکس و یا آپارتمان های مبله بروید. حتی اگر می خواهید با کم ترین هزینه سفر کنید، بد نیست هاستل های گرجستان را هم در نظر داشته باشید. اغلب این هاستل ها امکانات خوبی دارند و با هزینه ده تا بیست دلار به ازای هر شب اجاره داده می شوند.

هتل های دو و سه ستاره گرجستان در حدود ۲۰ تا ۵۰ دلار برای هر شب اقامت هزینه دارند. اما هتل های لوکس و پنج ستاره معمولاً قیمتشان از ۱۰۰ دلار به ازای هر شب شروع می شود. با این حال منطقه ای که هتل در آن قرار دارد هم بر قیمت آن موثر است. یعنی لازم نیست که حتماً در محله های لوکس شهرهای گرجستان اقامت کنید. بلکه با کمی تحقیق می شود بهترین هتل ها را با پایین ترین قیمت ها پیدا کرد.

| گلفام سفر

هزینه غذا در گرجستان

هزینه غذا در گرجستان هم بستگی به شهرهای مختلف این کشور و نوع آن رستوران ها دارد. اما به طور کلی هزینه غذا در آنجا زیاد نیست و با پرداخت مبلغ مناسبی می توانید یک وعده غذای عالی داشته باشید.
قیمت هر وعده غذا در گرجستان از پنج دلار شروع می شود و تا بیست دلار ادامه دارد. در رستوران های محلی انواع غذاهای سنتی گرجستان را طبخ می کنند که قیمت خیلی ارزانی هم دارند.

رستوران هایی مثل مک دونالد هم در شهرهای بزرگ گرجستان شعبه دارند. هزینه هر وعده غذا در آن ها حدود پنج دلار است و کیفیت خیلی خوبی هم دارند. پس اگر غذاهای گرجستان را دوست نداشتید می توانید فست فودهای آنجا را امتحان کنید.

مطالب خواندنی دیگر:با معروف ترین غذاهای کشور گرجستان آشنا شوید

برای تفریح در گرجستان باید چقدر هزینه کنید؟

گرجستان کشوری تاریخی است و مکان های دیدنی زیادی دارد. برای بازدید از هرکدام از این ساختمان های تاریخی و یا موزه ها باید بلیط بخرید. قیمت بلیط موزه های گرجستان به طور میانگین پنج لاری است.
اما یکی از بهترین تفریح هایی که در گرجستان پیدا می کنید خرید کردن است. هر کالایی که بخواهید را می توانید در فروشگاه های بزرگ و جذاب گرجستان پیدا کنید. خرید از گرجستان اقتصادی است و هزینه زیادی برایتان ندارد. به ویژه خرید از برندهای معروفی که در آنجا شعبه دارند را از دست ندهید. توصیه می کنیم در وقت هایی از سال که این فروشگاه ها تخفیف دارند به گرجستان سفر کنید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های دیدنی گرجستان

هزینه حمل و نقل در گرجستان چقدر است؟

در هر سفر بیش تر هزینه ها صرف اقامتگاه و حمل و نقل می شود. بنابراین خیلی مهم است که در این هزینه ها دقت کنید و تا جای ممکن آن ها را کاهش دهید.
متروی گرجستان زیاد شلوغ نیست و دسترسی خیلی خوبی به تمام شهر دارد. همچنین تقریباً در همه خیابان های شهرهای گرجستان هم ایستگاه اتوبوس قرار دارد. هزینه حمل و نقل عمومی در گرجستان زیاد نیست. بلیط یک سفره هرکدام از آن ها در حدود ۵۰ تتری است.

هزینه کرایه تاکسی در گرجستان نسبت به خیلی از کشورهای همسایه اش ارزان تر است. اما از آنجایی که کرایه را بر اساس کیلومتر شمار و ساعت هایی که در ماشین بوده اید حساب می کنند، ممکن است برای مسیرهای طولانی مجبور به پرداخت هزینه خیلی زیادی شوید.

در مورد هزینه های سفر بیشتر بخوانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخارج سفر به شهرها و کشورهای مختلف به صفحه هزینه های سفر مراجعه کنید.

سوالات متداول در هزینه های سفر به گرجستان

واحد پول گرجستان چیست؟

اسم واحد پول گرجستان لاری است و هر لاری از صد تتری تشکیل می شود.

هزینه اقامت در گرجستان چقدر است ؟

هتل های دو و سه ستاره گرجستان در حدود ۲۰ تا ۵۰ دلار برای هر شب اقامت هزینه دارند. اما هتل های لوکس و پنج ستاره معمولاً قیمتشان از ۱۰۰ دلار به ازای هر شب شروع می شود.

هزینه خورد و خوراک در گرجستان چقدر است ؟

قیمت هر وعده غذا در گرجستان از پنج دلار شروع می شود و تا بیست دلار ادامه دارد.رستوران هایی مثل مک دونالد هم در شهرهای بزرگ گرجستان شعبه دارند. هزینه هر وعده غذا در آن ها حدود پنج دلار است

کلمه های کلیدی: