آشنایی با فرست کلاس بیزنس

آنچه در مقاله ی تفاوت فرست کلاس و بیزینس کلاس خواهید خواند:

یکی از اصلی ترین عواملی که درقیمت بلیط هواپیما نقش دارد، کلاس پروازی است. کلاس پروازی تعیین کننده میزان امکانات تعبیه شده برای مسافران در پرواز است و تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت بلیط هواپیما دارد. در پروازهای بین المللی چهار کلاس پرواز اصلی وجود دارند: اکونومی، پریمیوم اکونومی، بیزنس کلاس و فرست کلاس. بیشتر مردم با فرست کلاس و اکونومی آشنا هستند و تفاوت های این ها را می دانند. اما در این مطلب ما به شکل مفصل تری به این مقوله و ویژگی های هر یک از کلاس های پروازی خواهیم پرداخت.

فرست کلاس چیست؟

بلیط هواپیمای فرست کلاس به معنی آن است که شما قرار است یک سفر با آسایش تمام را تجربه کنید. پرواز فرست کلاس با نماد F مشخص می شود. بلیط های فرست کلاس گران ترین بلیط های پروازی هستند و البته بهترین امکانات را هم در طول پرواز دریافت می کنند. شرکت های هواپیمایی برای کسانی که بلیط فرست کلاس سفارش داده اند بهترین امکانات را فراهم می کنند؛ به نحوی که سفر با پرواز کلاس فرست کلاس دست کمی از اقامت در یک هتل مجلل و لوکس ندارد.

فرست کلاس چیست؟

دارندگان بلیط پرواز فرست کلاس در صندلی های متفاوتی می نشینند. این صندلی ها کاملا جادار هستند و بیشتر شبیه یک اتاقک کوچک به نظر می رسند. شما می توانید به راحتی پای خود را دراز کنید و در صندلی خود بخوابید. هم چنین در بسیاری از هواپیماها برای این صندلی ها مانیتور نیز تعبیه شده است.

امکانات آسایش و راحتی مسافر در این صندلی ها به خوبی لحاظ شده؛ شما با نوشیدنی ها و غذاهای لذیذ پذیرایی می شوید و هم چنین در داخل هواپیما به اینترنت ماهواره ای دسترسی خواهید داشت. ایرلاین های مختلف بر سر کیفیت خدمات کلاس پروازی فرست کلاس رقابت زیادی با هم دارند و سعی می کنند با ارائه بهترین خدمات و سرویس ها رضایت مشتریان خود را بیشتر جلب کنند.

با توجه به این حجم از سرویس ها و خدمات با کیفیت که برای آسایش بیشتر مسافران تدوین شده اند، منطقی است که قیمت بلیط فرست کلاس بسیار بالا باشد. از بهترین ایرلاین ها در زمینه ارائه خدمات در کلاس پروازی فرست کلاس می توان به امارات و لوفتهانزا اشاره کرد که بلیط پروازهای فرست کلاس آن ها بسیار گران قیمت است.

مطالب خواندنی دیگر:با زیباترین فرودگاه های دنیا آشنا شوید

بیزنس کلاس چیست؟

بیشتر مردم با فرست کلاس و امکانات فوق العاده ای که در اختیار مشتریان قرار می دهد آشنا هستند. اما یک کلاس پروازی با کیفیت دیگر هم هست که به خوبی می تواند رضایت مسافران را جلب کرده و سفری لذت بخش برای آن ها رقم بزند. پس از فرست کلاس، بیزنس کلاس هم یک کلاس پروازی با امکانات بسیار خوب است.
در بیزنس کلاس هم صندلی های راحتی وجود دارند که هم جادار بوده و هم برای استراحت مناسب و راحت هستند. در پرواز بیزنس کلاس هم برای مسافران امکانات تفریحی و وسایل صوتی و تصویری تدارک دیده شده است.

بیزنس کلاس چیست؟

هر چند که لذیذترین غذاها و بهترین پذایرایی ها در پرواز فرست کلاس ارائه می شود اما در پرواز بیزنس کلاس هم کیفیت غذا و نوشیدنی بالا است. مسافران پرواز بیزنس کلاس می توانند با پرداخت هزینه های کمتر نسبت به پرواز فرست کلاس، از امکانات خوبی در حین پرواز خود استفاده کنند. در هنگام رزرو بلیط، بیزنس کلاس با نماد C به نمایش در می آید.

تفاوت های مهم بین فرست کلاس و بیزنس کلاس

از آن جا که هم در فرست کلاس و هم در بیزنس کلاس خدمات و امکانات خوبی ارائه می شود، شاید لازم باشد نگاه دقیق تری به تفاوت های میان این دو کلاس پروازی بیندازیم. هر دو این کلاس های پروازی برای شما یک سفر همراه با آسایش و لذت بخش را فراهم می کنند اما فرست کلاس از جهاتی کاملا نسبت به بیزنس کلاس برتری دارد؛ البته به تبع این برتری، هزینه بلیط آن نیز بسیار بیشتر است.
تفاوت های بیزنس کلاس و فرست کلاس را می توان در سه جنبه مورد بررسی قرار داد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم:

تفاوت های مهم بین فرست کلاس و بیزنس کلاس

سالن انتظار فرودگاه برای پرواز های فرست کلاس و بیزینس کلاس

در سالن انتظار مسافرانی که بلیط پرواز فرست کلاس دارند، بهترین و مجلل ترین امکانات قرار داده می شود. به عنوان مثال شرکت لوفتهانزا، که یکی از بهترین فرست کلاس ها در دنیا را ارائه می دهد، برای مسافرین پرواز فرست کلاس خود سالن مجللی برای انتظار تدارک دیده است. این افراد با ماشین های لوکس از سالن انتظار تا محل هواپیما منتقل می شوند.

در سالن انتظار بیزنس کلاس نیز امکانات خوبی وجود دارد. کسانی که بلیط بیزنس کلاس دارند می توانند از فضایی آرام و ساکت و امکاناتی مانند اینترنت رایگان و خوراکی ها و نوشیدنی های مختلف لذت ببرند.

سالن انتظار فرودگاه برای پرواز های فرست کلاس و بیزینس کلاس

صندلی های پرواز برای پرواز های فرست کلاس و بیزینس کلاس

یکی از مهم ترین تفاوت فرست کلاس و بیزینس کلاس در صندلی های پرواز است. صندلی های فرست کلاس به گونه ای هستند که بتوانند بهترین و راحت ترین فضای ممکن را در اختیار مسافرین قرار بدهند. در پرواز فرست کلاس صندلی هم فضای خوبی دارد و هم می تواند به یک تخت خواب تبدیل شود تا مسافرین نهایت راحتی را در طول سفر خود تجربه کنند.

صندلی های پرواز بیزینس کلاس هم بسیار راحت بوده و از کیفیت بالایی برخوردار هستند. البته فضای آن ها به اندازه فضای صندلی های فرست کلاس فراخ نیست و مانند آن صندلی ها به تخت تبدیل نمی شوند. لازم به ذکر است که این ویژگی در بین اکثر ایرلاین ها مشترک است اما بهتر است پیش از رزرو بلیط هواپیما درباره جزییات امکانات پرواز خود اطلاعات لازم را کسب کنید.

صندلی های پرواز برای پرواز های فرست کلاس و بیزینس کلاس

غذا و خوراکی پرواز های فرست کلاس و بیزنس کلاس

یکی از مهم ترین تفاوت فرست کلاس و بیزینس کلاس در غذاها، نوشیدنی ها و خدمات پذیرایی است. در پرواز فرست کلاس غذاهای بسیار خوبی را به مسافران ارائه می دهند؛ به نحوی که پرواز چیزی کمتر از رفتن به یک رستوران مجلل و درجه یک ندارد.

برای تهیه غذاهای پرواز فرست کلاس از بهترین مواد غذایی و بهترین سرآشپزها استفاده می شود. غذاهای لذیذ و گران قیمتی مانند خاویار از جمله غذاهایی هستند که در طول پرواز فرست کلاس به مسافران عرضه می شوند.
در پرواز بیزنس کلاس هم کیفیت غذای ارائه شده کاملا خوب و رضایت بخش است. البته تنوع غذایی در پروازهای فرست کلاس بیشتر بوده و منوی غذایی هم شامل غذاهای با کیفیت تری می شود.

غذا و خوراکی پرواز های فرست کلاس و بیزنس کلاس

به طور کلی، دارندگان بلیط فرست کلاس بهترین امکانات ممکن را در طول سفر خود دریافت می کنند و از نظر غذا، صندلی هواپیما و سالن انتظار بهترین سرویس ها به آنان ارائه می شود. بیزنس کلاس هزینه کمتری نسبت به فرست کلاس دارد و در عین حال از امکانات و خدمات خوبی برخوردار است که می تواند به خوبی رضایت مسافران را جلب کند.

نکاتی که بهتر است قبل از سفر های هوایی بدانید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سفرهای هوایی به صفحه ی دانستنی های پرواز مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: