با معروف ترین فستیوال های دنیا آشنا شوید

آنچه در مقاله مهمترین فستیوال های دنیا خواهید خواند:

یکی از جذاب ترین بخش های سفر به کشورهای مختلف دنیا، می تواند بازدید از جشنواره ها و فستیوال های شاد و مهیجی باشد که چهره ای زیباتر و صمیمی تر به این کشورها بخشیده و آنها را به مقاصدی جذاب تر برای گردشگران تبدیل می کنند.

برخی از این فستیوال ها در دنیا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردارند و گردشگران بسیاری به بهانه تماشا و حضور در آنها به کشورهای میزبان این جشنواره ها سفر می کنند. در این مطلب قصد داریم به سراغ این مهمترین فستیوال های دنیا رفته و همراه با شما لحظاتی مهیج و به یادماندنی را در آنها سپری کنیم.


1. جشنواره فانوس تایلند (Loi Krathong)

شهر تماشایی مای جو در کشور زیبا و توریستی تایلند میزبان یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین جشنواره های دنیا است. جشنواره فانوس که طی برگزاری آن این شهر چهره ای متفاوت تر از هر جای دیگری در دنیا به خود می گیرد.

هر ساله در اولین شب ماه کامل در سال تقویم چینی، فانوس های نورانی زیادی در آسمان مای جو به پرواز درآمده و به آسمان این شهر چهره ای خیره کننده می بخشند. مردم آرزوهای خود را روی این فانوس ها نوشته و آنها را به باد می سپارند. این رویداد یکی از محبوب ترین جشنواره های دنیا محسوب می شود و هر ساله گردشگران بسیاری برای حضور در جشنواره فانوس به تایلند سفر می کنند. اگر قصد همراه شدن با تور تایلند و حضور در این جشنواره فوق العاده را دارید، باید این را هم بدانید که تاریخ برگزاری این رویداد هر ساله تغییر می کند و ممکن است در ماه نوامبر یا اکتبر باشد.

مطالب خواندنی دیگر:با فستیوال فانوس تایلند بیشتر آشنا شوید
جشنواره فانوس تایلند

2. فستیوال بین المللی بالن آلبوکرکی (The Albuquerque International Balloon Fiesta)

فستیوال بین المللی بالن آلبوکرکی از مهمترین فستیوال های دنیا است که در دنیا از محبوبیت زیادی برخوردار است و هر ساله گردشگران بسیاری این رویداد جذاب و دیدنی را از نزدیک تماشا می کنند. بزرگترین جشنواره بالن های هوای گرم که همانگونه که از اسمش هم پیداست در شهر آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو آمریکا برگزار می شود. هفته اول ماه اکتبر زمان برگزاری این جشنواره بسیار زیبا و تماشایی است که برای 9 روز ادامه پیدا می کند.

بیش از 700 بالن در این مدت در آسمان آلبوکرکی به پرواز در می آیند و چهره ای رنگارنگ و شاد به این شهر می بخشند. پارک جشن بالون درآلبورکی میزبان این جشنواره است که هر ساله گردشگران بسیاری برای بازدید از این فستیوال جذاب به آن می روند. یکی از جذاب ترین نکات در خصوص برگزاری این جشنواره به پرواز در آمدن این بالن ها به صورت هماهنگ، در مسیری مشخص است که زیبایی این رویداد را دوچندان می کند. فستیوال بین المللی بالن آلبوکرکی بزرگترین جشنواره از نوع خودش در دنیا محسوب می شود.

مطالب خواندنی دیگر:فستیوال گل رز بلغارستان
فستیوال بین المللی بالن آلبوکرکی از مهمترین فستیوال های دنیا

3. جشنواره هولی (Holi)

یکی دیگر از فستیوال های شاد دنیا، جشنواره زیبا و رنگارنگ هولی است، یکی از بزرگترین جشن های سنتی هندوستان که هر ساله گردشگران بسیاری برای حضور در آن به این کشور زیبا و دیدنی سفر می کنند. هولی یا جشن رنگ هند یکی از هیجان انگیزترین فستیوال هایی است که می توانید در آن حضور پیدا کنید. هر سال در زمان برگزاری این فستیوال مردم هندوستان به خیابان ها آمده و جشنی از رنگ ها در این کشور برپا می شود.

این جشن به مناسبت آغاز فصل بهار و زنده شدن دوباره طبیعت در بسیاری از شهرهای کشور هند برگزار شده و نمی شود از این فضای رنگارنگ و شاد لذت نبرد. در مدت برگزاری این جشنواره مردم در خیابان ها به یکدیگر رنگ پاشیده و به جشن و پایکوبی می پردازند. همراه شدن با تور هند و سفر به این کشور زیبا در مدت زمان برگزاری جشنواره هولی، می تواند یکی از بی نظیرترین تجربیات شما از سفر به کشورهای مختلف دنیا باشد.

مطالب خواندنی دیگر:با فستیوال های هند آشنا شوید
جشنواره هولی در هند

4. جشنواره شب های سفید روسیه (White Nights of St. Petersburg)

از اواخر ماه می تا پایان ماه جولای، یکی از بهترین زمان ها برای سفر به سنت پترزبورگ زیبا و رویایی به شمار می رود. در این مدت این شهر شاهد پدیده ای است منحصر به فرد و دیدنی که نظر هر گردشگری را به خود جلب می کند. پدیده زیبا و تماشایی شب های سفید که شب های سنت پترزبورگ را روشن کرده و دیگر شب و روز را نمی توان در این شهر از یکدیگر تشخیص داد.

در مدت زمان برگزاری جشنواره شب های سفید روسیه، سنت پترزبورگ چهره ای شادتر هم به خود گرفته و برنامه های مختلفی همراه با آتش بازی و اجرای موسیقی زنده در این شهر برگزار می شوند. علت این پدیده جذاب و منحصر به فرد به موقعیت قرار گیری زمین، ماه و خورشید برمی گردد. در مدت برگزاری جشنواره شب های سفید، بیش از 5 میلیون گردشگر راهی سنت پترزبورگ می شوند و حال و هوایی شگفت انگیز و فوق العاده بر این شهر زیبا و تاریخی حاکم می شود.

مطالب خواندنی دیگر:معرفی فستیوال های دبی
جشنواره شب های سفید روسیه

5. فستیوال برف و یخ هاربین (Harbin International Ice and Snow Sculpture Festival)

زمستان فصلی است که می توانید تفریحات هیجان انگیز و متفاوت بسیاری را در آن تجربه کنید. تفریحاتی مملو از برف و یخ که لحظاتی به یادماندنی را در سفر به کشورهای مختلف دنیا برایتان رقم خواهند زد. در این فصل جشنواره های زمستانی جذابی هم در کشورهای مختلف دنیا برگزار می شوند که خاطراتی ماندگار را در ذهن شرکت کنندگان خود ثبت می کنند. یکی از معروف ترین این فستیوال ها در شهر هاربین کشور چین برگزار می شود، شهری که به آن شهر یخی هم می گویند.

فستیوال بین المللی مجسمه های برفی و یخی هاربین که میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا برای تماشا و حضور در این فستیوال به کشور چین و شهر هاربین سفر می کنند. این فستیوال هر ساله در 5 ژانویه آغاز شده و تا 25 فوریه ادامه دارد. با رفتن به این جشنواره می توانید مجسمه های یخی فوق العاده ای را از نزدیک تماشا کرده و از برنامه های شاد و مفرح فستیوال مانند فوتبال روی یخ، اسکیت سرعتی، آتش بازی، رقابت مجسمه های یخی و … لذت ببرید.

فستیوال برف و یخ هاربین در چین

اگر به جشنواره ها و فستیوال ها علاقه دارید و به دنبال اطلاعات بیشتری در این خصوص هستید، در مطلب گردشگری جشنواره ها در مجله گلفام سفر می توانید با این بخش جذاب و فوق العاده صنعت توریسم آشنایی بیشتری پیدا کنید.

از دسته ی ترین های گردشگری بخوانید: