ویزای دبی

آنچه در مورد ویزای دبی خواهید خواند:

دبی یکی از شهرهای در حال توسعه و بسیار مهم خاورمیانه است. سالانه تعداد زیادی از توریست ها و گردشگران به این شهر مسافرت می کنند و ایرانیان نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بسیاری از ایرانیان برای اهداف تجاری، تفریحی و… به دبی می روند. در صورتی که از تور دبی برای سفر به این کشور استفاده کنید، اخذ ویزا یکی از خدماتی است که به شما ارائه می گردد. اما در صورتی که خود بخواهید بدون تور دبی به این شهر بروید، دانستن نکات ویزای دبی می تواند برای شما مفید و راهگشا باشد.


درباره ویزا دبی

برای سفر به همه کشورهای دنیا، از جمله امارات و شهر دبی دریافت روادید (ویزا) از مراجع قانونی مربوطه مانند سفارتخانه آن کشور الزامی است. سفر به دبی می تواند با دلایل تجاری و کاری و تفریحی انجام شود؛ در هر حال، همه مسافرانی که قصد دارند از ایران به دبی مسافران کنند یا باید از طریق تور دبی ویزای لازم را اخذ کند یا آن که خود از راهی دیگر نسبت به این کار اقدام نمایند.

ویزای دبی

انواع ویزا دبی

دبی ویزاهای مختلفی دارد. نوع ویزای دبی بستگی به این دارد که قصد دارید برای چه مدتی در این کشور اقامت داشته باشید. در ادامه به مهم ترین انواع ویزای دبی اشاره می کنیم:

ویزای عادی دبی:

این ویزای برای مدت حداکثر 14 روز اعتبار دارد. فرایند اخذ ویزای عادی دبی هنگامی آغاز می شود که برای سفر به این کشور در تور دبی ثبت نام کرده یا خود برای اخذ ویزا اقدام می کنید.

ویزای توریستی سرویس دبی:

این نوع ویزای دبی برای مدت 15 روز اعتبار دارد و با آن می توانید مدت بیشتری نسبت به هنگامی که ویزای عادی دارید، در دبی اقامت داشته باشید.

ویزای توریستی یک ماهه:

همان طور که از نام این ویزا مشخص است، اعتبار آن یک ماه است. با استفاده از این ویزای دبی می توانید تا حداکثر 30 روز در دبی اقامت کنید.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با کارت گردشگری دبی و مزایای آن

ویزای توریستی یک ماهه چند بار ورود:

یکی دیگر از انواع ویزای دبی، ویزای یک ماهه توریستی چندماهه است. با استفاده از این نوع ویزا می توانید در طول یک ماه برای چندین بار (بدون محدودیت) به دبی رفت و آمد داشته باشید. این نوع ویزا مخصوصا برای مدیران و صاحبان کسب و کاری مفید است که نیاز دارند در یک مدت کوتاه چند بار به کشور امارات سفر داشته باشند.

ویزای توریستی سه ماهه:

این ویزا به شما امکان اقامت 90 روزه در مقصدتان را می دهد؛ نکته دیگر درباره این نوع ویزا این است که قابلیت تمدید ندارد.

اخذ ویزای دبی

مراحل اخذ ویزا

لازمه اخذ ویزای دبی آن است که مسئول، شخص یا شرکتی در امارات متحده عربی، که به عنوان «کفیل» شناخته می شود، تقاضا کننده ویزا را تضمین کند و بر اعتبار او صحه بگذارد. کفیل ممکن است یکی از بستگان و آشنایان درخواست کننده ویزا باشد و یا یک شرکت یا سازمان تجاری باشد که خدمات سفر و تور دبی را ارائه می دهد.
در صورتی که از طریق آژانس ها و خطوط هوایی برای سفر به دبی اقدام کنید، این موسسات ابتدا از شما ضمانت گرفته و سپس با دریافت مدارک شما نسبت به دریافت و اخذ ویزای دبی اقدام می کنند.

مطالب خواندنی دیگر:پیکاپ ویزا چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد؟

شرایط اخذ ویزای دبی

اخذ ویزای دبی اصلا کار دشواری نیست و می توان مراحل آن را به صورت الکترونیکی انجام داد تا به این صورت دیگر حتی نیاز به مراجعه و اقدام حضوری، ضروری نباشد. هم چنین اگر شما از مشتریان تور دبی باشید یکی از خدماتی که توسط تورها ارائه می شود اخذ ویزاست.

برای دریافت ویزای دبی شرایط زیر را باید مورد توجه قرار داد:

 • در صورتی که قصد شما برای اقامت در امارات کمتر از 6 روز باشد با درخواست صدور ویزای شما موافقت نخواهد شد.
 • اگر مدت حضور شما در دبی بیشتر از مدت مجاز ویزای شما باشد، با شما برخورد شده و باید جریمه پرداخت کرده و یا حتی به زندان بروید.
 • پسران زیر 18 سال برای اخذ ویزای انفرادی دبی باید مدارک شناسایی والدین را نیز ارسال کنند.
 • برای دختران زیر 18 سال امکان صدور ویزای انفرادی دبی وجود ندارد.
مطالب خواندنی دیگر:شرایط دریافت ویزای دبی برای دختران

مدارک مورد نیاز

یک نکته مهم در زمینه اخذ ویزای دبی آن است که صدور ویزا از طریق کفیل (مانند آژانس ها و شرکت ها) انجام می شود و نمی توان شخصا به سفارت امارات مراجعه کرد. برای درخواست ویزای دبی نیازی به ترجمه مدارک خود ندارید و ارائه اصل آن ها کافی است. مدارک مورد نیاز برای ویزای دبی عبارتند از:

 • عکس پرسنلی 3*4
 • بلیت رفت و برگشت هواپیما
 • کپی (تصویر) دو طرف کارت ملی و کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • اصل گذرنامه که حداقل باید 7 ماه نیز اعتبار داشته باشد
 • واچر هتل مورد نظر برای اقامت
 • فرم رسمی درخواست صدور ویزای امارات متحده عربی
 • در صورت اقدام برای ویزای انفرادی، باید چک و ضمانت نامه بازگشت نیز ارائه شود.
مطالب خواندنی دیگر:کشور امارات متحده عربی

تعرفه خدمات ویزای دبی

هزینه ویزای دبی با توجه به نوع آن و این که قرار است چه مدت زمانی در امارات اقامت داشته باشید متغیر است. ویزای دبی عادی 290 درهم و ویزای 14 روزه فوری معادل 380 درهم هزینه در پی خواهد داشت. ویزای یک ماهه 350 درهم بوده و ویزای یک ماهه چندبار ورود 880 درهم است.


شرایط پیگیری و ریجکت ویزای دبی

ویزای دبی می تواند به دلایل مختلفی ریجکت شود. یکی از دلایل آن می تواند تشابه اسمی با فردی دیگر باشد دلیل دیگر اقدام به جرم و بدنامی قانونی است که کشور امارات روی آن حساسیت بالایی دارد. هم چنین معتبر نبودن هتل اقامتی در دبی و ریجکت شدن ویزای قبلی نیز از دلایل رد شدن درخواست ویزا هستند.

مطالب خواندنی دیگر:کشورهایی که نیاز به ویزای شینگن دارند، کدامند؟

سفارت امارات متحده عربی در ایران

سفارت کشور امارات متحده عربی در تهران واقع شده است و می توان برای انجام کارهای مربوط به اخذ ویزای دبی از آن طریق اقدام کرده و یا راهنمایی گرفت.

برای ارتباط با سفارت امارات در ایران می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:
02142792000 و 0214279777

آدرس سفارت در ایران

آدرس سفارت امارات در تهران: شهرک غرب، خیابان ایران زمین شمالی، پایین تر از بیمارستان بهمن، پلاک 2

شرایط دریافت وقت سفارت

سفارت امارات متحده عربی هر روز از شنبه تا چهارشنبه باز است. ساعت کاری این سفارت در 6 ماهه دوم سال بین 8:30 تا 14:30 صبح و در 6 ماهه اول سال از ساعت 9 تا 15 است.


سوالات رایج ویزای دبی

آدرس سفارت دبی در ایران

آدرس سفارت امارات در تهران: شهرک غرب، خیابان ایران زمین شمالی، پایین تر از بیمارستان بهمن، پلاک 2

ساعت کار سفارت دبی در ایران

سفارت امارات متحده عربی هر روز از شنبه تا چهارشنبه باز است. ساعت کاری این سفارت در 6 ماهه دوم سال بین 8:30 تا 14:30 صبح و در 6 ماهه اول سال از ساعت 9 تا 15 است.

شماره تلفن سفارت دبی در ایران

برای ارتباط با سفارت امارات در ایران می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید:
02142792000 و 0214279777