شرایط ویزای دبی برای دختران

آنچه در ویزای دبی برای دختران خواهید خواند:

شهر دبی در بین شهرهای کشور امارات از محبوبیت خاصی بین توریست ها برخوردار است. دبی از بهترین شهرهای توریستی جهان است که با داشتن امکانات تفریحی، توریستی و تجاری گسترده هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر جهان است. یکی از شرایط لازم برای سفر به دبی داشتن ویزای این کشور است که قوانین و مقررات مخصوص به خود را دارد. از جمله موارد مهم در زمینه گرفتن ویزا که باید به آن توجه شود، شرایط ویزای دبی برای دختران است.

همان طور که می دانید برای رفتن به امارات و بسیاری شهرهای دیگر، نیاز به تهیه ویزا دارید. ویزاها مجوز اقامت شما را برای مدت محدودی در کشور مقصد تامین می کنند. ویزاهای اقامتی در هر کشور متنوع هستند و هر یک از ویزاها برای مدت مشخصی و با شرایط مشخصی به شما اجازه اقامت در خاک کشور مورد نظر را می دهند.

ویزا گرفتن یکی از کارهای ضروری و در عین حال حساسی است که پیش از سفر به تور امارات و شهر دبی باید انجام داد. برای آن که هیچ مشکلی در طول سفر به وجود نیاید، لازم است که همه مسافران قوانین و مقررات مربوط به این مسئله را به خوبی بدانند. اگر قصد سفر به تور دبی را دارید و می خواهید با شرایط ویزای دبی برای دختر آشنا شوید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید. ما در ادامه به بیان مقررات ویزا پرداخته و هر آن چه لازم است درباره شرایط ویزای دبی برای دختر بدانید را گردآوری کرده ایم.

ویزای دبی برای دختران

انواع ویزای دبی

کشور امارات متحده عربی با توجه به نوع هدف مسافرت و مدت زمان اقامت در این کشور انواع مختلفی از ویزا را برای مسافران صادر می کند. تمامی انواع ویزای امارت به دو گروه یک بار ورود و چند بار ورود تقسیم می شوند.

مطالب خواندنی دیگر:ویزای دبی

ویزای توریستی دبی

پرتقاضاترین و محبوب ترین ویزای دبی، ویزای توریستی دبی است. ویزای توریستی با هدف گردشگری در دبی صادر می شود. مدت زمان اعتبار آن حداکثر 14 روز پس از صادر شدن آن است. البته در صورت درخواست و پرداخت هزینه های لازم مدت اعتبار این نوع ویزای امارات تا یک ماه و سه ماه نیز قابل افزایش است.

ویزای کاری دبی

نوع دیگری از ویزای دبی که بسیاری از افراد برای آن درخواست می کنند، ویزای کاری دبی است. همان طور که می دانید شرایط کاری در دبی بسیار خوب است و در این کشور نیاز به نیروی انسانی برای کار افزایش یافته؛ زیرا کشور امارات هم چنان در حال توسعه و گسترش بوده و به نیروی کار بیشتری نیاز دارد.
برای درخواست ویزای کاری امارت باید شرکت یا کارفرمای معتبر در داخل امارات ضمانت فرد را تایید کرده و برای صدور ویزای او درخواست دهد. هم چنین مدت زمان اعتبار این نوع ویزا 3 سال است.

مطالب خواندنی دیگر:قوانین سفر به دبی
ویزای دبی برای زنان

ویزای ترانزیتی

نوع دیگر ویزای امارات، ویزای ترانزیتی است. همان طور که از نام این نوع ویزا هم پیداست، صدور آن تنها برای اهداف ترانزیتی است. مدت زمان اعتبار این نوع ویزای امارات هم 14 روز بوده و نمی توان آن را به زمان بیشتری تمدید کرد.

نحوه دریافت ویزا

ویزای دبی به صورت الکترونیکی صادر می شود و برای دریافت آن نیاز به درخواست از سوی یک کفیل معتبر در امارات است. کفیل در واقع شخص حیقی یا حقوقی معتبری در داخل امارات است که بتواند سفر مسافرانی که به امارت و دبی می روند را ضمانت کند.

اگر قصد سفر توریستی به دبی و امارات را داشته باشید، می توانید از طریق آژانس های مسافرتی که خدمات تور دبی را ارائه می دهند اقدام کنید. این آژانس های مسافرتی در واقع همان کفیل شما هستند. کسانی هم که برای کار به دبی می روند نیاز به تایید از سوی شرکت یا کارفرمای خود در امارات دارند. در این جا همان شرکت نقش کفیل را ایفا می کند.

برای دریافت ویزای دبی می توان به دو روش عادی و فوری اقدام کرد. ویزای عادی ظرف مدت 7 روز کاری صادر می شود. ویزای فوری هم نهایتا در 3 روز کاری آماده می شود.

مطالب خواندنی دیگر:پیکاپ ویزا چیست و چگونه باید آن را اخذ کرد؟

مدارک لازم برای ویزای دبی

پیش از آن که به شرایط ویزای دبی برای دختر و قوانین مربوط به آن بپردازیم، مدارک و شرایط کلی لازم برای دریافت ویزای دبی را شرح می دهیم.

 • فرم تکمیل شده درخواست رسمی برای ویزای امارات
 • یک عکس 3*4 پرسنلی
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • کپی پشت و روی کارت ملی
 • ارائه رزرو هتل در محل اقامت
 • ارائه اصل پاسپورت با حداقل 7 ماه اعتبار
 • بلیط رفت و برگشت هواپیما
 • پرداخت هزینه لازم برای دریافت ویزا ( ویزای فوری 350 درهم امارات، ویزای عادی 275 درهم امارات)
مطالب خواندنی دیگر:مزایای اسکای واردز در سفر با هواپیمایی امارات
ویزای دبی

لازم به ذکر است که برای دریافت ویزای دبی نیاز به ترجمه مدارک ارسال شده نیست و ارائه همین موارد کفایت می کند.

مطالب خواندنی دیگر:سفر دریایی به شهر دبی

شرایط ویزای دبی برای دختران

اما برای آن که دخترها بتوانند به امارات سفر کرده و ویزای آن را دریافت نمایند باید به شرایط مخصوص آن ها توجه داشت. اولین نکته در این رابطه این است که دختران زیر 18 سال نمی توانند به تنهایی و به صورت انفرادی برای دریافت ویزای دبی درخواست نمایند.

شرایط ویزای دبی برای دختر با سن بالای 18 سال و کمتر از 40 سال به این ترتیب است:

 • بلیط رفت و برگشت هواپیما و رزرو هتل باید ارائه شود.
 • برای سفر به دبی دختران زیر 40 سال باید با همراه به دبی بروند.
 • اگر دختری می خواهد به صورت انفرادی به دبی سفر کند باید ضمانت نامه برای بازگشت خود، به کنسولگری یا سفارت امارات ارائه دهد.
مطالب خواندنی دیگر:با 8 جهانگرد زنِ پیشرو در صنعت گردشگری آشنا شوید

از نظر مدت زمان اقامت و سایر موارد، ویزای دبی برای دخترها تفاوتی با سایر ویزاها ندارد. یک نکته بسیار مهم در رابطه با شرایط ویزای دبی برای دختران این است که اگر ویزای دختر توسط همراهشان صادر شده باشد (مثلا خانم جوان مجردی که همراه با خانواده خود سفر می کند) حتما برای ورود به دبی باید همراهشان نیز حضور داشته باشد. در صورتی که همراهی که ویزا توسط او صادر شده است همراه دختر نباشد، جریمه های سنگین و حتی دستگیر شدن در انتظار فرد متخطی خواهد بود.

در پایان لازم به ذکر است اگر می خواهید از فرودگاه شهری به جز دبی (مانند ابوظبی یا شارجه) به امارات وارد شوید باید ویزای ورود به آن شهر را درخواست نمایید.

سوالات رایج ویزای دبی برای دختر

مدت اعتبار ویزای توریستی دبی چقدر است؟

پرتقاضاترین و محبوب ترین ویزای دبی، ویزای توریستی دبی است. ویزای توریستی با هدف گردشگری در دبی صادر می شود. مدت زمان اعتبار آن حداکثر 14 روز پس از صادر شدن آن است.

شرایط ویزای دبی برای دختر

برای سفر به دبی دختران زیر 40 سال باید با همراه به دبی بروند.

هزینه ی ویزای دبی چقدر است؟

ویزای فوری 350 درهم امارات، ویزای عادی 275 درهم امارات