محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران

دبی بهترین و بزرگ ترین شهر توریستی در کشور امارات متحده عربی است. در سراسر شهر دبی می توان مراکز خرید بزرگ و مدرن یافت. برج خلیفه، مرتفع ترین ساختمان جهان در شهر دبی واقع شده است. هم چنین دبی مال، مرکز خرید اصلی این شهر، به عنوان بزرگ ترین مرکز خرید در جهان شناخته می شود. جاذبه های دبی و محله های لوکس آن شهرت بسیار زیادی دارند. اما آیا با محله اسپرت سیتی دبی هم آشنایی دارید؟

محله اسپرت سیتی دبی یکی از بهترین و زیباترین محله ها در شهر دبی است. اسپرت سیتی دبی همواره جز آن دسته از محله هایی است که بسیار مورد استقبال توریست ها و تماشاگران قرار گرفته است. محله ای که مناظر زیبا داشته و ساختمان های آن با نهایت خلاقیت طراحی شده اند. شما هم اگر به دبی سفر کردید حتما در برنامه خود بازدید از محله اسپرت سیتی را بگنجانید.

محله اسپرت سیتی دبی

در محله اسپرت سیتی دبی ساختمان های تجاری و مسکونی مدرن بسیاری قرار دارند. هم چنین در این محله باشگاه های ورزشی و زمین های بازی و امکانات تفریحی گسترده ای مشاهده می شود. دلیل اصلی این که نام این محله را هم « اسپرت سیتی» گذاشته اند همین است. محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران یکی از بهترین مناطق دبی است.

در ادامه این مطلب به معرفی بیشتر محله اسپرت سیتی دبی پرداخته و از ویژگی های گوناگون آن مانند موقعیت و امکانات این محله سخن خواهیم گفت. تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

دلیل نام گذاری محله اسپرت سیتی دبی

محله اسپرت سیتی دبی با داشتن بهترین و گسترده ترین امکانات ورزشی توانسته به محبوب ترین بخش شهر برای ورزشکاران تبدیل شود. در این محله استادیوم ها و مجموعه های ورزشی بسیاری برای ورزش های مختلفی مانند فوتبال، بسکتبال، والیبال، راگبی و… ساخته شده است. هم چنین مرکز فعالیت و تمرین بسیاری از تیم های ورزشی دبی در همین بخش شهر است.

در محله اسپرت سیتی دبی مدارس ورزشی در رشته های گوناگون ورزشی فعالیت می کنند و چندین آکادمی معتبر در سطح امارات در این محله دبی واقع شده اند. از دیگر امکانات محله اسپرت سیتی که به تازگی احداث شده است پیست های مخصوص مسابقات فرمول یک است. این محله هم چنان در حال توسعه و گسترش بوده و سرمایه های بسیار کلانی به آن اختصاص داده شده است.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با کلاب های دبی
اسپرت سیتی دبی

اصلی ترین جاذبه محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران و ورزش دوستان است. بسیاری از افرادی که اهل ورزش کردن هستند و به سرگرمی های ورزشی علاقه دارند در طی سفر خود با تور دبی حتما از این مجموعه بازدید می کنند و پیشرفتگی امکانات ورزشی دبی را از نزدیک با چشم خود می بینند. ضمن آن که در محله اسپرت سیتی هتل های بسیار لوکس و خوبی وجود دارد که اقامت در آن ها از هر لحاظ لذت بخش است و همین بر محبوبیت محله اسپرت سیتی می افزاید.

محله اسپرت سیتی دبی در کجای شهر واقع شده است؟

محله اسپرت سیتی در خیابان معروف شیخ محمد بن زائد، که با نام خیابان بن زائد نیز معروف است قرار گرفته . این خیابان بزرگ ترین و لوکس ترین خیابان در کل شهر دبی محسوب می شود و دسترسی به برج معروف خلیفه نیز از طریق این خیابان امکان پذیر است.

محله اسپرت سیتی در نزدیکی فرودگاه آل مکتوم واقع شده و جز گران قیمت ترین محله ها در شهر دبی شناخته می شود. در این محله معماری ساختمان ها و اماکن ورزشی بسیار زیبا و چشم نواز است. ساختمان های محله اسپرت سیتی قیمت های بسیار بالایی دارند و معمولا متعلق به ثروتمندان امارات و سرمایه گذاران شناخته شده خارجی هستند. به تازگی و در سال 2020 نمایشگاه معروف اکسپو در محله اسپرت سیتی دبی برگزار شد که بر اهمیت این محله اضافه کرد.

قرار گرفتن در خیابان شیخ محمد بن زائد، نزدیکی به فرودگاه آل مکتوم، داشتن هتل های لوکس و زمین های با ارزش و ساختمان های مجلل، برخورداری از فضای سبز زیبا و دل انگیز و سکوت و آرامش، همگی جز ویژگی های محله اسپرت سیتی دبی هستند. به دلیل همین ویژگی ها این محله یکی از بهترین محله ها برای سرمایه گذاری است و جز گران قیمت ترین مناطق شهر دبی محسوب می شود.

مطالب خواندنی دیگر:با گران ترین مناطق دبی بیشتر آشنا شوید

مهم ترین بخش های محله اسپرت سیتی

همان طور که گفته شد در محله اسپرت سیتی ( شهر ورزشی دبی ) ساختمان های تجاری، هتل های لوکس، زمین های ورزشی و استادیوم های متعددی قرار گرفته اند. هر یک از این مکان ها در نوع خود اهمیت بسیاری دارند. مراکز خرید موجود در اسپرت سیتی جز مهم ترین ساختمان های تجاری شهر بوده و زمین ها و استادیوم های ورزشی بهترین امکانات و تجهیزات ورزشی را در خود جای داده اند.

از مهم ترین بخش های محله اسپرت سیتی دبی، برج های ویکتوری است. برج های ویکتوری امکانات ورزشی بی نظیری را در خود جای داده اند. این امکانات ورزشی از بالاترین کیفیت در سطح جهان برخوردار هستند و به همین دلیل بسیاری از ورزشکاران حرفه ای و سرآمد در این منطقه ساکن می شوند. هنگام برگزاری مسابقات بین المللی بسیاری ورزشکاران در برج های ویکتوری ساکن شده و با استفاده از امکانات آن جا خود را برای مسابقات آماده می کنند.

از دیگر بخش های برتر در محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران می توان به باشگاه گلف الس اشاره کرد. باشگاه الس بهترین امکانات برای ورزش گلف را در خود جای داده است. این باشگاه جز موفق ترین باشگاه های گلف در جهان شناخته شده و امکانات آن بالاترین کیفیت را دارند. هم چنین باشگاه گلف الس چندین جایزه و عنوان جهانی را هم به دست آورده است.

مطالب خواندنی دیگر:سفر دریایی به شهر دبی
باشگاه گلف الس

هم چنین در محله اسپرت سیتی مدرسه پیشرفته ای برای گلف به نام مدرسه بوچ هارمون قرار گرفته است. این مدرسه جز بهترین آکادمی های گلف در آسیاست. علاوه بر این ها، چندین استادیوم درجه یک برای فوتبال، کریکت و راگبی در محله اسپرت سیتی ساخته شده اند که از بالاترین استانداردهای بین المللی برخوردار هستند.

یکی دیگر از مدرسه های ورزشی برتر واقع در محله اسپرت سیتی، مدرسه الاتحاد است. این مدرسه در زمینه شناسایی و پرورش استعدادها در رده های سنی مختلف و در رشته های گوناگون مانند فوتبال و بسکتبال فعالیت دارد. سرمایه گذاری روی این مدرسه بسیار قابل توجه است و بسیاری از استعدادهای این مدرسه راهی تیم های برتر امارات می شوند.

مدرسه الاتحاد

به طور کلی محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران و ورزش دوستان جذابیت بسیار زیادی دارد. در این محله رستوران های مجلل، هتل های درجه یک و امکانات تجاری و ورزشی ممتازی یافت می شوند که در دبی و کل امارات، منحصر به فردند.

اگر به تفریح و هیجان علاقمندید، مقالات زیر را نیز به شما پیشنهاد می کنیم :

کلمه های کلیدی: