تفریحات هیجان انگیز در سافاری دبی

دبی شهری است که هر گردشگری دوست دارد برای یک بار هم که شده، آن را تجربه کند؛ زیرا هر نوع تفریحی که فکرش را می کنید در دبی برای شما فراهم است و یکی از تفریحاتی که دبی را از رقیب هایش جلو می‌اندازد، سافاری دبی است؛ دبی را شهری صحرایی می نامند، صحرایی که امروزه یکی از بهترین تجارب شما را فراهم می‌کند. تفریحاتی که در صحرا و بیابان می توانید با سافاری دبی تجربه کنید، شاید جای دیگری امکان پذیر نباشد. پس اگر فکر سفر با تور دبی را دارید، حتما یک روز را برای سافاری دبی کنار بگذارید.

برنامه سافاری دبی با سوار شدن در یک لندکروز چهارمحور آغاز می شود و بعد، سرعت زیاد و پستی و بلندی‌های بیابان اوج لذت و هیجان را به شما هدیه می دهد. در راه چند جایی متوقف می شوید، عکس می‌گیرید و به شگفتی های طبیعت بخصوص صحرا و بیابان خیره می شوید و در آخر به اقامتگاهی می رسید که فصل دوم سفر شما را می سازد.

سافاری دبی

در ادامه سفر صرف شام و نوشیدنی های مختلف، استفاده از بوفه کامل، موزیک و رقص عربی در زیر آسمان زیبا و پر ستاره کویر، طراحی دست بانوان به نقش های سنتی با حنا و سرو قلیان از دیگر برنامه هایی است که پیش رو دارید. در گردش یک روزه، ساعت 10 شب با برگشتن به هتل خود تمام می شود؛ ولی اگر در گردش های چند روزه سافاری شرکت کنید، برنامه هایی مانند دیدار از روستاها، مزارع پرورش شتر، دیدار از کوه های حجر، شنا در استخرها و چشمه های این منطقه و استفاده از امکانات ورزشی، دیدار از قدیمی ترین مسجد امارات و حضور در جمعه بازار این منطقه توریستی، پیشرو دارید.

اقامتگاه های دبی

تفریحاتی که در سافاری دبی باید تجربه کنید

لندکروز سواری روی شن:

پرطرفدارترین قسمت سافاری لندکروز سواری روی شن است، آن هم به خاطر هیجانی است که شما تجربه می کنید. رانندگی با سرعت بالا در تپه های شنی و حرکت شن های صحرا باعث این هیجان است و همچنین کار هر کسی نیست که روی تپه ها رانندگی کند و برای این کار معمولا از ماشین های شاسی بلند مانند تویوتا لندکروز استفاده می کنند.

تجربه لندکروز سواری بر روی ماسه های کویری و پایین آمدن از شیب تند و وحشتناک آن با کلی هیجان چیزی نیست که به راحتی از یاد شما برود، ممکن است، راننده ماشین به شما اجازه دهد که فرمان را به دست بگیرید و خودتان آن را برانید.

لندکروز سواری روی شن

اسکی روی شن:

زمانی بود که اسکی فقط در زمستان و برف معنی داشت ولی امروزه اسکی بر روی شن ها و آن هم در گرمای آفتاب و روی تپه های قرمز رنگ دبی، این امکان را به شما می دهد که کلی تجربه شگفت انگیز به دست آورید. شما در اسکی روی شن با استفاده از تخته های مخصوص بر روی تپه های شنی اسکی می روید، درست مثل اسکی روی برف ولی لذت آن بسیار متفاوت است. از روی بلندترین تپه های شنی به پایین سر می‌خورید و به دلیل نرم بودن شن ها اینکار کاملا بی خطر است.

اسکی روی شن

شتر سواری در سافاری دبی:

این فعالیت بسیار محبوب و پرطرفدار شتر سواری است که شما سوار بر شتر ها از مناظر زیبای غروب آفتاب در حالی که بر روی بلندترین تپه های شنی هستید به شدت لذت می برید و بعد از آن به سمت اردوگاه حرکت می کنید و در آنجا شام و نوشیدنی های آماده و خنک انتظار شما را می کشد. در ضمن شما می توانید گونه های گیاهی و حشرات عجیب غریب را روی شن ها ببینید و کلی عکس یادگاری بگیرید.

شتر سواری در سافاری دبی

عکاسی از غروب آفتاب:

هر توریستی برای گردش در کویر چیزهایی را در ذهن خود می گذراند که عبارتند از: عکاسی و تماشای غروب آفتاب؛ پس اگر علاقه مند به عکاسی از آسمان در غروب آفتاب هستید، آن را از دست ندهید.

عکاسی از غروب آفتاب

موتور سواری:

دون باگی یا موتور چهار چرخ یکی دیگر از این تفریحات است. این موتورها دارای یک فضای قفس مانند و صندلی تک نفره هستند که برای ایجاد ایمنی بالاتر به این شکل طراحی شده اند و موتور سواری که بر روی پستی و بلندی شن ها و بالا و پایین رفتن روی آن ها به دنبال هیجان و ماجراجویی باشد، حتما باید این تفریح ماجراجویانه را تجربه کند.

مطالب خواندنی دیگر:معمای چشم غول آبی صحرای ساهارا
موتور سواری

رقص تانورا:

تانورا در زبان انگلیسی به معنای دامن است و رقص تانورا نوعی رقص فولکلور به شمار می رودکه در بیشتر کشورهای اسلامی محبوبیت دارد و برگرفته از رقص صوفی در ترکیه و مصر است. علت با اهمیت بودن این رقص استفاده از دامن های چند رنگ است که شما با دیدن این نمایش تشویق خواهید شد که با آن ها همراهی کنید.

رقص تانورا

رقص عربی:

رقص شکم یا رقص عربی از مصر گرفته شده این رقص کاملا بر حرکات قسمت میانی بدن تمرکز دارد و بسته به کشور و منطقه سبک لباس و شکل رقص بسیار متفاوت است.

نقش حنا در سفر:

از دیگر جذابیت های تور دبی طراحی حنا در این کشور است. طراحی با حنا یکی از هنرهایی است که پیشینه هزار ساله دارد و این کار بیشتر در کشورهای عربی، پاکستان، هند، آفریقا و کشورهای خاور میانه انجام می شود و در این روش معمولا حنای هندی بعد از مخلوط شدن با مواد مخصوص دیگر به شکل خمیری نرم در می آید و سپس با استفاده از این حنا نقش های ظریف، زیبا و فانتزی برای قسمت های مختلف بدن مانند دست، پا، انگشتان، کتف و … طراحی می کنند که بسیار زیبا و مورد علاقه خانم ها خواهد بود.

مطالب خواندنی دیگر:معرفی فستیوال های دبی
نقش حنا در سفر

ستاره شناسی در سافاری دبی:

آسمان کویر به صافی و درخشندگی ستارگانش مشهور است. در هنگام سفر به دبی و رفتن به سافاری خیره شده به آسمان صحرا را از یاد نبرید و موجودات شبانه صحراهای دبی را فراموش نکنید.

ستاره شناسی در سافاری دبی

کارهایی که در سافاری باید انجام دهید

هنگام رفتن به سافاری حتما یک دوربین عکاسی با خود داشته باشید چون مناظر آن جا بسیار زیبا هستند. یکی دیگر از نکات سافاری دبی این است که لباس های مناسب و راحت بپوشید و جواهرات و ساعت های گران قیمت و تلفن همراه خود را با خود نبرید و حتما قهوه عربی را در اردوگاه امتحان کنید و با رقاص ها برقصید.

با توجه به اینکه سافاری دبی در صحرای داغ و سوزان و بر روی شن های گرم برگزار می شود و نمی توان حضور پر رنگ خورشید و اشعه های مضر آن را نادیده گرفت اولین وسیله ای که باید به همراه داشته باشید کرم ضد آفتاب و کلاه آفتابی است. البته فقط پوست شما در معرض آفتاب نیست بلکه به فکر چشم هایتان هم باشید پس عینک آفتابی ضروری است. اگر شب به سافاری دبی می روید داشتن چراغ قوه کمک بزرگی به شما می‌کند.

کلمه های کلیدی: