دانشگاه جمیرا دبی

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شهر دبی در کشور امارات متحده عربی از نظر داشتن امکانات تفریحی و جاذبه های توریستی بسیار معروف است. میلیون ها توریست از سراسر نقاط دنیا به این شهر زیبا و پیشرفته می روند و از امکانات تفریحی جذاب و مدرن آن استفاده می کنند. دبی به لطف سرمایه گذاری های گسترده ای که در این شهر صورت گرفته تبدیل به یکی از پیشرفته ترین شهرهای دنیا شده. اما آیا در مورد دانشگاه های بزرگ دبی هم چیزی شنیده اید؟ آیا تا به حال نام دانشگاه جمیرا دبی به گوشتان خورده است؟

علاوه بر امکانات تفریحی و گردشگری، مسئولین امارات به فکر گسترش دبی در سایر جنبه ها نیز بوده اند. به همین دلیل تمرکز زیادی روی بخش تحصیل و امکانات آموزشی در دبی دارند. در سال های اخیر چندین دانشگاه بزرگ و معتبر بین المللی در دبی تاسیس شده اند.

دانشگاه های دبی در رشته های مختلف دانشجو می پذیرند و با فراهم کردن بهترین امکانات آموزشی و پیشرفته ترین تجهیزات، فارغ التحصیلانی خبر و با دانش به جامعه تحویل می دهند. یکی از بزرگ ترین و بهترین دانشگاه ها در میان مراکز آموزش عالی در دبی، دانشگاه جمیرا دبی است.

معرفی دانشگاه جمیرا دبی

دانشگاه جمیرا دبی یکی از معروف ترین دانشگاه های دبی برای تحصیلات در سطح عالی است. این دانشگاه عمر زیادی ندارد و فعالیت رسمی خود در زمینه پذیرش و آموزش دانشجویان را از سال 2012 میلادی آغاز کرده است. با این حال در همین مدت کوتاه سرعت پیشرفت این دانشگاه خیره کننده بوده و توانسته موفقیت های بسیار زیادی را کسب کند. به همین دلیل دانشگاه جمیرا دبی مورد توجه روزافزون دانشجویان سایر کشورهای عربی قرار گرفته و هزاران نفر خواهان ورود به این دانشگاه محبوب دبی هستند.

دانشگاه جمیرا دبی

تعداد و شرایط ورودی به دانشگاه جمیرا دبی

دانشگاه جمیرا دبی هر ساله 4 هزار دانشجو را می پذیرد. برای ورود به این دانشگاه ضمن آن که نیاز به دریافت ویزای تحصیلی امارات و ارائه مدرک لازم برای مقطع مورد نظر را دارید، باید نمره شما در آزمون تافل نیز 5.5 به بالا باشد. این موضوع به دلیل آن است که آموزش برای دانشجویان بین المللی به زبان انگلیسی انجام می شود.

رشته های تحصیلی برتر در دانشگاه جمیرا دبی

این دانشگاه به تازگی فعالیت خود را بیش از پیش گسترش داده است اما در عین حال در برخی رشته ها موفقیت بیشتری به دست آورده. از جمله رشته های برتر در دانشگاه جمیرا دبی می توان به علوم و مطالعات اسلامی، علوم بهداشتی و درمانی، علوم دارویی، علوم مدیریت و علوم بازرگانی و کسب و کار اشاره کرد. دانشگاه جمیرا دبی در این رشته ها برترین اساتید و کادر آموزشی را در امارات متحده عربی دارد.

معرفی دانشگاه جمیرا دبی

ویژگی های برجسته دانشگاه جمیرا دبی

استراتژی های تحصیلی و برنامه ریزی ها در دانشگاه جمیرا دبی بر اساس هدف «آموزش دانشجو محور» تنظیم می شوند. دانشگاه جمیرا تاکید زیادی بر شناسایی استعدادها و ویژگی های شخصی دانشجویان دارد و می کوشد تا هماهنگ با این توانایی ها و با در نظر گرفتن نیازهای دانشجو، بهترین راه برای آموزش به او را فراهم کند.
در عین حال، در برنامه ها و اهداف آموزشی دانشگاه جمیرا دبی به فرهنگ اسلامی نیز اهمیت زیادی داده شده و بر گسترش آن توجه زیادی شده است. ضمن آن که برنامه های آموزشی در دانشگاه جمیرا دبی با این هدف طراحی شده اند که دانشجویان بتوانند به رشد و پیشرفت جامعه انسانی امارات کمک کنند.

شرایط تحصیل در دبی و امارات

در سال های اخیر اهمیت علمی و آموزشی دبی و کشور امارات بسیار بیشتر از قبل شده است. به همین دلیل بسیاری از دانشجویان به مهاجرت به امارات برای تحصیل توجه ویژه ای دارند. در سال های گذشته آمار دانشجویان مهاجر به امارات و شهر دبی برای تحصیل رو به افزایش بوده است.
جدا از آن که هر دانشگاهی برای پذیرش شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد (در بالا شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه جمیرا دبی را مورد بررسی قرار دادیم)، تحصیل در امارات خود از قوانین خاصی تبعیت می کند.

تحصیل در دانشگاه جمیرا دبی

برای تحصیل در دوره لیسانس در امارات باید ویزای تحصیلی امارت را دریافت کرد. تحصیل در دوره لیسانس طرفداران زیادی دارد و بسیاری افراد برای این موضوع اقدام می کنند. تحصیل در مقطع لیسانس در امارات بین مدت 3 تا 5 سال طول می کشد. برای اقدام در زمینه تحصیل در لیسانس در دبی باید مدارکی مانند مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و هم چنین مدرک زبان آیلتس با نمره 5 به بالا ارائه کرد. جالب است بدانید تحصیل در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی در دبی به زبان انگلیسی انجام می شود.

در امارات و دبی تحصیل در مقطع فوق لیسانس نیز امکان پذیر است. برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس در امارات لازم است که ویزای تحصیلی دریافت نمایید. هم چنین باید مدارکی مانند مدرک لیسانس معتبر با ریز نمرات و مدرک آیلتس 5.5 به بالا را ارائه داد.

شاید جالب باشد بدانید که برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دبی اجازه کارآموزی نیز وجود دارد؛ طبق قوانین امارات اگر چه دانشجویان نمی توانند کار نیمه وقت یا تمام وقت داشته باشند اما می توانند در دوره های کارآموزی به شرط دریافت مجوز حضور پیدا کنند. البته این قوانین هم اکنون در حال تغییر است؛ زمزمه هایی شنیده می شود مبنی بر این که مجوز کار برای دانشجویان بین المللی در امارات می تواند تحت شرایط مشخصی صادر شود.

سوالات رایج در مورد دانشگاه جمیرا دبی

شرایط ورود به دانشگاه جمیرا دبی

دانشگاه جمیرا دبی هر ساله 4 هزار دانشجو را می پذیرد. برای ورود به این دانشگاه ضمن آن که نیاز به دریافت ویزای تحصیلی امارات و ارائه مدرک لازم برای مقطع مورد نظر را دارید، باید نمره شما در آزمون تافل نیز 5.5 به بالا باشد.

آیا امکان کار همزمان با تحصیل در دبی هست؟

شاید جالب باشد بدانید که برای دانشجویان مشغول به تحصیل در دبی اجازه کارآموزی نیز وجود دارد؛ طبق قوانین امارات اگر چه دانشجویان نمی توانند کار نیمه وقت یا تمام وقت داشته باشند اما می توانند در دوره های کارآموزی به شرط دریافت مجوز حضور پیدا کنند.

با دیگر دانشگاه های معروف دنیا آشنا شوید :

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دانشگاه های برتر دنیا به صفحه تحصیل در خارج مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: