شرایط مهاجرت و زندگی در دبی

کشور امارات یکی از پیشرفته ترین کشورهای آسیایی و جز بزرگ ترین قدرت های تجاری منطقه است. این کشور در جنوب ایران و در کنار خلیج فارس واقع شده و به دلیل داشتن جاذبه های فراوان توریستی، مقصد سفر بسیاری از توریست ها از جمله گردشگران ایرانی است. مهم ترین شهر توریستی این کشور دبی است که جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری را در خود جای داده است. در کنار مسافرت به دبی، مهاجرت به دبی هم امروزه مورد استقبال بسیاری افراد قرار دارد.

مهاجرت به دبی

حال سوالی که در این میان مطرح می شود این است که شرایط مهاجرت و زندگی در دبی چیست؟ می دانید که برای مسافرت به یک کشور باید مدارک خاصی ارسال کرده و شرایط خاصی را دارا باشید. برای مهاجرت شرایط سخت تر و جدی تری برقرار است. مهاجرت به دبی و کشور امارات شرایط و قوانین خاصی دارد که در ادامه این مطلب با یکدیگر بررسی خواهیم کرد.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به امارات و شهر دبی هستید، احتمالا سوالات بسیاری در این زمینه در ذهن شما وجود دارد. سوالاتی مانند این که شرایط مهاجرت و زندگی در دبی چگونه است؟ انواع حالت های مهاجرت به دبی و امارات چیست؟ هزینه های این کار چقدر است؟ آبا می توان با مهاجرت به دبی تابعیت امارات را هم گرفت یا خیر؟ و…

شرایط مهاجرت به دبی

در این مطلب به صورت کامل به این موضوع پرداخته و به سوالاتی که مطرح می شود پاسخ می دهیم. تا انتها همراه ما باشید.

مطالب خواندنی دیگر:از کدام شهر های ایران میتوان به دبی سفر کرد؟

مهاجرت تحصیلی به دبی

یکی از راه های مهاجرت به دبی که مورد استقبال بسیاری از جوانان قرار گرفته است، مهاجرت از راه تحصیل است. در دبی دانشگاه های بسیاری وجود دارند که رشته های مختلف را با بهترین امکانات تدریس می کنند. مانند دانشگاه جمیرا و دانشگاه کانادایی دبی.

برای پذیرش و تحصیل در دانشگاه های برتر دبی مانند جمیرا نیاز به ارائه مدرک آیلتس یا تافل دارید (مدرک با توجه به دانشگاه فرق می کند). اگر چه زبان رایج کشور امارات عربی است اما برای تحصیل داشتن یک مدرک معتبر بین المللی در زبان الزامی است.
نکته جالب این که شما بعد از چند ترم تحصیل در دانشگاه های معتبر دبی می توانید به دانشگاه های کشورهای اروپایی و آمریکایی مانند کانادا، انگلیس و امریکا انتقالی بگیرید و تحصیل خود را در آن جا ادامه دهید. این موضوع باعث افزایش محبوبیت مهاجرت تحصیلی به دبی شده است.

مطالب خواندنی دیگر:با داشنگاه جمیرا دبی بیشتر آشنا شوید
مطالب خواندنی دیگر:بهترین دانشگاه های دبی برای تحصیل کدامند

مهاجرت تحصیلی به دبی

مهاجرت کاری به دبی

یکی دیگر از راه های مهاجرت به دبی، مهاجرت کاری به دبی است. این نوع از مهاجرت به ویژه در دهه پیشین بسیار مورد توجه بود. در دبی و به طور کلی کشور امارات، پروژه های صنعتی، تجاری و توریستی بسیاری در در جریان است. برای پیشرفت سریع این برنامه ها نیاز به نیروزی انسانی زیادی وجود دارد. به همین دلیل شرایط کاری گسترده ای در دبی فراهم شده است.

بسیاری از افراد از این شرایط استفاده کرده و برای کار به دبی مهاجرت می کنند. به همین دلیل بخش قابل توجهی از ساکنین و افرادی که در دبی می بینیم، کارگران کشورهای دیگر به ویژه کشورهای شرق آسیا، هند و سایر کشورهای عربی همسایه هستند. کارگران خارجی در دبی شرایط کاری خوبی داشته و درآمدهای رضایت بخشی دریافت می کنند.

مهاجرت کاری به دبی

اما برای آن که بتوانید مهاجرت کاری به دبی داشته باشید، باید ابتدا از سوی یک کارفرما، شخص حقیقی یا شرکت های معتبر برای دعوت به کار پیشنهاد دریافت کنید. با توجه به این که استقبال زیادی از مهاجرت به دبی از طریق کار صورت می گیرد، مهم ترین ملاک برای دعوت به کار داشتن تجربه و مهارت عملی بالا در کار است. هر چه رزومه کاری شما از نظر تجربه های اجرایی و عملی پربارتر باشد، شانس بیشتری برای دریافت پیشنهاد و کسب موقعیت شغلی خوب در دبی دارید.

برای کسانی که با قصد کار کردن به دبی مهاجرت می کنند، در درجه اول باید یک دعوتنامه رسمی از سوی شرکت و کارفرما در دبی ثبت شود. سپس این افراد با دریافت ویزای 3 ماهه دبی و داشتن گذرنامه می توانند به امارات بروند. ساعت کاری در دبی روزانه 9 ساعت است و هم چنین حقوق کارکنان در دبی بدون کسر مالیات به آن ها پرداخت می شود.

مهاجرت کاری به دبی

مهاجرت به دبی با ازدواج

یکی دیگر از راه هایی که می تواند برای مهاجرت به دبی مورد توجه قرار بگیرد، مهاجرت با ازدواج است. البته در این زمینه قوانین و مقررات خاصی وجود دارد. مثلا اگر مرد خارجی با زن اماراتی ازدواج کند می تواند در این کشور اقامت داشته باشد اما تابعیت امارات به او تعلق نمی گیرد. اگر زن خارجی با مرد اماراتی ازدواج کند پس از 3 سال زندگی زن می تواند تابعیت را هم دریافت نماید.

ازدواج زوج ها اگر مسلمان باشند، باید در دادگاه شریعت امارات ثبت شود و مدارک آن برای دادگستری و وزارت امور خارجه امارات ارسال گردد. همه افرادی که با ازدواج به دبی مهاجرت می کنند ویزای اقامتی با مدت 1 تا 3 سال دریافت می کنند.

کلمه های کلیدی: