بزرگ ترین آکواریوم داخلی دبی

این روزها دبی یکی از پیشرفته ترین و بهترین شهرهای گردشگری به حساب می آید؛ سالانه مسافران زیادی به تور دبی سفر می کنند که از جاذبه های آن و مراکز خرید و تفریحاتی که نمونه آن در هیچ کجای دنیا پیدا نمی شود، لذت ببرند. در این میان مرکز خرید دبی مال ، یکی از بزرگ ترین مراکز خرید در دنیا به شمار می‌رود که از محبوبیت خاصی بر خوردار است.

این مرکز خرید بخشی از مجموعه 20 میلیارد دلاری برج دبی است و در بخش میانی این مرکز آکواریوم داخلی دبی با ظرفیت نگه داری 10 میلیون لیتر آب به زیبایی طراحی و ساخته شده است. این آکواریوم دارای بیش از 33 هزار حیوان زنده مثلا 400 کوسه و سفره ماهی است، همچنین رکورد جهانی گینس را برای بزرگ ترین پانل اکریلیک جهان از آن خود کرده و اندازه این پانل 8.3 در 32.88 متر و ضخامت آن 75 سانتی متر است.

آکواریوم دبی

معرفی آکواریوم دبی

آکواریوم داخلی دبی مال یکی از بزرگترین آکواریوم های جهان است، شما گردشگران با راه رفتن در یک تونل شیشه ای می توانید شگفتی های کف اقیانوس را از نزدیک ببینید. شاید ندانید یکی از دهمین آکواریوم بزرگ دنیا در شهر دبی واقع شده و اگر قصد سوغاتی خریدن و گشتن در پاساژ را دارید باز هم این محیط رااز دست ندهید.

آکواریوم دبی یک تونل بزرگ دارد که شما با قدم زدن در آن می توانید از دیدن همه آبزیان و حیوانات آبی لذت ببرید. قسمت دیگر این آکواریوم که جز جاذبه های گردشگری دبی محسوب می شود، باغ وحش دریای دبی یا همان آکواریوم دبی است، مسافران در باغ وحش دریایی دبی حیواناتی مثل، سمور آبی، کروکدیل، اسب آبی، اختاپوس بزرگ اقیانوسی، شیر ماهی، خرچنگ، ستاره دریایی، عروس دریایی، پنگوئن، لاک پشت و ماهی های بسیار متنوع و رنگارنگ را در داخل محفظه شیشه ای ببینند.

در قسمت دیگر از این باغ وحش انواع مار های خزنده، مارمولک ها، سوسمار های بزرگ و کوچک و انواع حیوانات دو زیست را می توانید مشاهده کنید؛ در این آکواریوم روشنایی مخزن بسته به زمان روز تغییر می کند و اینکه جنگل انبوه، سواحل صخره ای و موجودات اقیانوس همگی در باغ وحش زیر آب دبی قابل مشاهده هستند.

آدرس آکواریوم دبی: جاده شیخ زاید، خیابان دوحه، مرکز خرید دبی مال و ساعت کار آن: یکشنبه تا چهارشنبه ساعت 10 صبح تا 11 شب و پنجشنبه ها و شنبه از ساعت 10 صبح تا 12 شب است.

مطالب خواندنی دیگر:آکواریوم استانبول
آکواریوم دبی

غواصی در کنار کوسه ها

علاوه بر امکان غواصی با کوسه ها که دسترسی به آن برای همه مراجعین امکان پذیر است، آکواریوم دبی برنامه غواصی ویژه ای را به صورت اختصاصی برای کسانی که مجوز های رده PADI دارند در نظر گرفته است؛ این برنامه به آن ها کمک خواهد کر تا بتوانند عجایب دنیای زیر آب را جستجو کنند.

غواصی در کنار کوسه ها

تجربه قفس زیر آب

برای دیدن هرچه نزدیک تر از گونه های خاص دریایی آکواریوم دبی، قفسی محافظت شده و امن درست کرده که به وسیله آن می توان حدود 100 گونه دریایی مثل کوسه بال سیاه، دلقک ماهی، سفره ماهی و تمساح های کوچک را تماشا کرد؛ این قفس ها محدودیت سنی ندارند و تنها با پوشیدن تجهیزات غواصی که مربی به شما پیشنهاد می کند می توانید داخل قفس ها شوید.

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی

راه دیگری که برای تماشای نزدیک تر ماهی ها و غذا دادن به آن ها دارید، قایق هایی با کف شیشه ای است؛ این قایق ها با گنجایش 10 نفر و به مدت 15 الی 20 دقیقه شمار را به تماشای این آکواریوم 10 میلیون لیتری از نزدیک تشویق می کند. همچنین برنامه های زیادی برای سرگرمی و آموزش کودکان در هر سنی که هستند در نظر گرفته شده، از جمله آکواریومیست کوچک برای کودکان 5 تا 7 سال، آکواریومیست ارشد برای کودکان بالا 8 سال و مدرسه اقیانوس برای بقیه رده های سنی است.

قایق کف شیشه ای در آکواریوم دبی

تور پشت صحنه

اگر می خواهید جنبه های مختلف مدیریت روزانه بیش از 33 هزار موجود آبزی را بدانید، تجربه این مکان در تور دبی برای شما لازم است. مواردی مانند غذا دادن، محافظت و نگه داری از گونه های مختلف و نظافت را می توان از مهم‌ترین این نمونه ها دانست؛ مسافران می توانند در بخشی از تور با همراهی کارمندانی با تجربه انجام می شود به گردش و مشاهده بخش های مختلف این آکواریوم مثل بخش آماده سازی غذا، بخش قرنطینه و آزمایشگاه ها بپردازند؛ همچنین از جنبه های جذاب دیگر این آکواریوم عکاسی زیر آب است.

غذا دادن به ماهی ها و جانوران

از جالب ترین کار هایی که می توانید در این مجموعه ببینید، زمان غذا دادن کارکنان آکواریوم به ماهی ها بالباس غواصی است؛ شما هم می توانید کنار شیشه مخزن بایستید و روش تغذیه این ماهی ها را تماشا کنید، یا دستکش به دست کنید و در غذا دادن به این موجودات با آن ها همراه شوید. البته هرکدام از این ماهی ها زمان خاصی برای غذا خوردنشان دارند، مثلا سفره ماهی ها ساعت 10.30 دقیقه و کوسه ها ساعت 14 غذا می‌خورند.

حیوانات بومی امارات

در بخش دیگری در این مجموعه حیوانات بومی کشور امارات را نمایش می دهند؛ این مکان حدود 200 مترمربع مساحت دارد و به شما این امکان را می دهد تا با جاندارانی که در جاهای گرم، خشک و کویری زنده می مانند آشنا شوید. طراحان این بخش سعی کرده اند تا فضایی شبیه صحرا امارات را بسازند و موجوداتی مانند وزغ عربی، رتیل های بزرگ، عقرب، خارپشت، خفاش میوه خوار، مارمولک خاردم، آفتاب پرست محجه، جیکوی چشم وزغی، جربیل پای سفید به شما نشان دهند.

دیدار با کروکدیل شاه

کروکدیلی با 40 سال عمر و 750 کیلوگرم وزن یکی دیگر از جذابیت هایی است که می توانید آن را ببینید؛ این کروکدیل 60 دندان سفید و تیز دارد که هر یک از آن ها به اندازه انگشت اشاره شما است. طول این حیوان بیش از 5 متر و در طبقه دوم آکواریوم قرار دارد و از نوع پوزه کوتاه آفریقایی است.

دیدار با کروکدیل شاه

باید ها و نباید ها در بازدید از آکواریوم دبی

با خود حتما یک دوربین عکاسی ببرید تا بتوانید از تمام لحظات خوشی که در آنجا دارید عکس بگیرید ولی در برخی از قسمت ها عکاسی با فلش ممنوع است چون فلش برای ماهی ها ضرر دارد. بیشتر بخش های آنجا را می توانید با ویلچر و کالسکه بازدید کنید، به این ترتیب ناتوان های جسمی و مادران شیرده هم می توانند به آن جا بروند.

کلمه های کلیدی: