مهم ترین مراکز خرید دهلی را می شناسید؟

آنچه در مقاله مراکز خرید دهلی خواهید خواند:

مراکز خرید دهلی از مکان‌های وسوسه‌انگیز برای گردش و خرید است. دهلی پایتخت هند و از قدیمی‌ترین شهرهای آن است؛ که با داشتن پیشینه‌ای فرهنگی و تاریخی محبوبیت زیادی بین گردشگران در سراسر دنیا دارد. وسوسه خرید در شهر دهلی کنترل ناشدنی است! زیرا این شهر شلوغ و پرزرق ‌و برق مملو از مراکز خرید است. از هر تیپ و سلیقه ای که باشید نظرتان به مراکز خرید این شهر جلب خواهد ‌شد و نمی‌توانید از خرید کردن و گشت زدن در آنها چشم پوشی کنید. پس قبل از هرچیز شناختن بهترین مراکز خرید دهلی و منطقه ای که در آن قرار دارند در اولویت است.

عمدتا مراکز خرید در دهلی به دو دسته سنتی و مدرن تقسیم می‌شوند. در بازارهای سنتی بیشتر غرفه دار هستند و شلوغی وتردد هم از ویژگی های این نوع بازار است . اما با همه اینها بهترین خصوصیت این نوع بازارها، اجناس سنتی و خاص، خوراکی ها و گاهی یافتن لوازم و تزییناتی های قدیمی و منحصر به فرد است.


1.بازار دیلی هات (Dilli Haat)

اگر اهل قدم زدن در بازار و گشت‌ وگذار بین غرفه‌های مختلف صنایع دستی هستید، بازار دیلی هات (Dilli Haat) گزینه مناسبی است. دیلی هات از بازارهای فضای باز و معروف دهلی است که غرفه‌ های غذاهای خیابانی ، شیرینی و خوراکی های محلی، صنایع دستی و سنتی به‌ وفور در آن یافت می‌شود. اگر عاشق خریدِ سنگ‌های قیمتی و مهره‌های رنگی هستید، اگر خرید صندل، لباس محلی و صنایع دستی را مدنظر دارید حتما به دیلی هات سر بزنید. این بازار دو شعبه دارد که یکی در بازار INA و دیگری در بخش Pitampura واقع شده است.

مراکز خرید دهلی

2. بازار چاندنی چوک (Chandni Chowk Market)

بازار چاندنی چوک (Chandni Chowk Market) از قدیمی‌ترین و سنتی‌ترین بازارهای دهلی به شمار میاد و تنوع بسیاری از اجناس در این بازار وجود دارد. بازار چاندنی چوک از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. بخشی به نام باگیرات پالاس (Bhagirath palace) دارد که بزرگ‌ترین بازار لوازم الکترونیکی دهلی است. بخشی دیگر بنام موتی (Moti)بازار نام دارد که مرکز خرید شال و مروارید است.

بخش دیگر مرکز فروش دارو تجهیزات پزشکی است و بخشی به نام تیلاک بازار(Tilak) به محصولات شیمایی اختصاص دارد. از جذاب‌ترین بخش‌های بازار چاندنی چوک، بازار کاترانیل به شمار می آید. که مختص عرضه انواع پارچه و ابریشم و ساتن و چیت است و برای بانوان جذابیت خاصی دارد. در راستای بازار چاندنی چوک غرفه‌های غذاهای خیابانی فراوان است. کافه و رستوران‌های زیادی در این محدود وجود دارد و انواع شیرینی و خوراکی‌های محلی دهلی رو می‌شود از این بازار تهیه کرد.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به دهلی
بازار چاندنی چوک از مهم ترین مراکز خرید دهلی

3. بازار سنتی خاری بائولی (Khari Baoli)

بازار سنتی خاری بائولی (Khari Baoli) از مشهورترین بازارهای دهلی‌نو به شمار می آید. زیرا مشهورترین دروازه ورودی این بازار دروازه لاهوری است که در غرب بازار واقع شده و دیگر اینکه بازار خاری بائولی از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین بازارهای ادویه هند است. و در قسمت قدیمی دهلی قرار دارد. اگر از عاشقان ادویه و چاشنی هستید پیشنهاد می‌دهیم به این بازار سری بزنید.

بازار سنتی خاری بائولی از مهم ترین مراکز خرید دهلی

4. بازار لاجپات نگر (Lajpat Nagar)

بازار لاجپات نگر (Lajpat Nagar) بازاری شلوغ و پر سرو صداست و از محبوب ترین مراکز خرید دهلی بین خانمها است. زیرا در این بازار همه محصولات ارائه می‌شوند. انواع پارچه های گلدوزی شهر لاکنو، لباسهای محلی و ساری هندی و لوازم تزئینی در این بازار موجود است. اگر خوب چانه زنی کنید تخفیف خوبی نصیبتان میشود.

مطالب خواندنی دیگر:بررسی بهترین زمان سفر به دهلی
بازار لاجپات نگر دهلی

5. بازار ساروجینی نگر(Sarojini Nagar)

تمیزترین و ارزان‌ترین بازار سنتی دهلی، بازار ساروجینی نگر(Sarojini Nagar) است. این بازار در بخش جنوب غربی دهلی نزدیک دانشگاه هند قرار دارد که به احترام ساروجینی نایدو که فعال جنبش استقلال هند بوده به این نام نامگذاری شده است. این بازار مرکز لباس‌ها و کیف و کفش‌های مد روز با قیمت مناسب است و بهترین بازار دهلی محسوب می‌شود که هم اجناس بسیار ارزان دارد و هم موقعیت چانه زنی فراهم است.

بازار ساروجینی نگر دهلی

6. بازار پاهارگنج

بازار پاهارگنج بازاری بی‌نظم و شلوغ است. که برای گردشگران بسیار جذاب است. این بازار در محله مرکزی دهلی نو در غرب ایستگاه راه‌آهن دهلی قرار گرفته و یکی از مهم‌ترین و بهترین مراکز خرید ارزان در هند محسوب می‌شه بشمار می آید.

بازار پاهارگنج دهلی

7. کارول باغ

کارول باغ از بازارهای بزرگ دهلی است. که در زمره بازارهای سنتی قرار می‌گیرد و همه چیز برای عرضه دارد از لباس و کتاب‌های قدیمی گرفته تا اجناس لوکس و برند را در این بازار پیدا می‌کنید. و در نزدیکی این بازار بازار غَفار قرار گرفته که بین اهالی دهلی به دلیل فروش اجناس وارداتی محبوبیت بسیاری دارد.


8. بازار ساوث اکستنشن (South Extension)

بازار ساوث اکستنشن(South Extension) از مراکز خرید مدرن دهلی به شمار می‌آید. که نزدیک انستیتوی علوم پزشکی هند در جاده کمربندی واقع شده و این بازار مناسب عاشقان خرید و افراد متمول است. که شامل فروشگاه های برندهای پیشرو در هند و جهان است.

بازار ساوث اکستنشن از مهم ترین مراکز خرید دهلی

9. DLF مال

از بازارهای مدرن دهلی (DLF) مال است که بهترین برندهای روز و بین‌المللی در این مرکز خرید شعبه دارند. این مرکز خرید مجهز به محل بازی برای کودکان است. از هر قشری وارد این بازار شوند راضی بیرون خواهند آمد. این بازار از پنج طبقه تشکیل شده که دوطبقه اول مخصوص خرید لباس و کیف و کفش و لوازم تزئینی و دکوراسیون است. طبقه سوم مختص رستوران‌ها و طبقه چهارم و پنجم ویژه سرگرمی و خوراکی است.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های دیدنی دهلی
DLF مال از مهم ترین مراکز خرید دهلی

10. گریتر کایلاش (Greater Kailash)

گریتر کایلاش (Greater Kailash) از دیگر مراکز خرید دهلی ‌است که به نام GK معروف است. و دارای دو بخش GK1 و GK2 است. از بازارهای شیک و مدرن جنوب دهلی است که مملو از اجناس برند هندی و بین‌المللی است.

گریتر کایلاش مراکز خرید دهلی

11. بازار خان

گران‌ترین بازار دهلی بازار خان است. به احترام خان عبدالجبارخان به این نام ساخته شده و یکی از گران‌ترین بازارهای جهان محسوب می‌شود و برای ساکنان رده‌بالای هند و گردشگران ثروتمند طراحی شده است. این بازار در نزدیکی دروازه هند قرار دارد و انواع لوازم سنتی، مدرن و خوراکی در این بازار عرضه می‌شود. بیشتر برندهای معروف در این بازار شعبه دارند. در بازار خان می توان شعبه مک‌دونالد و سابوِی را پیدا کرد.

بازار خان در دهلی

12. بازار کانات پلِیس (Connaught Place)

یکی دیگر از بازارهای شیک و مدرن دهلی بازار کانات پلِیس Connaught Place است. که به نام CP شناخته می شود. و در نزدیکی بازار پالیکا و جانپات قرار دارد. اجناس برند و شیکی در این بازار عرضه می شود. گشتن و خرید در این بازار به دلیل معماری انگلیسی زیبایش به‌عنوان بازمانده‌ای از دوران استعمار هند خالی از لطف نیست!


13. بازار جانپات

بازار جانپات از بازارهای قدیمی دهلی است که تا اواخر دهه 90 این بازار به مسیر ملکه معروف بود. مرکز لباس‌های مدروز زنانه و مردانه و عرضه انواع تزیینات و دکوراسیون منزل و زیورآلات است و محبوبیت خاصی بین جوانان دارد.

بازار جانپات دهلی هند

با این تفاسیر اکثر گردشگرانی که به هند سفر می‌کنند با هر سلیقه و بودجه‌ای دست خالی برنمی‌گردند .