روش های برقراری ارتباط در سفر

همه ی ما علاقه داریم به کشورهای جدیدی که شاید با فرهنگ و زبانشان آشنایی کافی نداریم سفر کنیم؛ اما قطعا دغدغه ی برقراری ارتباط با مردم این کشورها ذهن گردشگر را مشغول می کند! در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با روش های برقراری ارتباط در سفر با افرادی که زبان ما را بلد نیستند آشنا شده و به راحتی به مقاصد مورد علاقتان سفر کنید.

1/ شمرده شمرده صحبت کنید

امروزه در بیشتر کشورها افراد زیادی زبان انگلیسی را بلد هستند، هرچقدر پیش پا افتاده یا حرفه ای، پس قطعا زبان انگلیسی راه مناسبی برای برقراری ارتباط موثر در سفر است. بهتر است شمرده شمرده صحبت کنید تا بتوانند سوالتان را متوجه شوند و شما را راهنمایی کنند.

شیوه های برقراری ارتباط در کشور های دیگر

2/ داد نزنید

باور کنید، شخص مقابل شما ناشنوا نیست، پس قطعا تکرار کردن یک واژه غیر قابل درک، با صدای بلندتر تفاوتی در درک او ایجاد نمی کند. اما این کار باعث می شود مثل یک احمق به نظر برسید و اعصاب نفر مقابل را بهم بریزید.

مطالب خواندنی دیگر:افراد درون گرا و تجربه سفری رویایی
برقراری ارتباط موثر در سفر

3/ یک کلمه را دوباره و دوباره تکرار نکنید

به طور مثال اگر به دنبال معبدی در تایلند می گردید ولی افراد بومی از واژه «معبد» درکی نداشته باشند، هر چند مرتبه که بپرسید «معبد کجاست؟» نتیجه متفاوتی نخواهید گرفت!

برای رزرو تور تایلند همین حالا از طریق صفحه تور تایلند اقدام کنید.

مهارت برقراری ارتباط موثر در سفر

4/ از واژه های ساده استفاده کنید

وقتی کاملا نیازمند استفاده از سرویس بهداشتی هستید و واژه های «سرویس بهداشتی، دستشویی و توالت» را در زبان بیگانه می دانید، بهتر است از ساده ترین استفاده کنید تا سریعترین نتیجه را بگیرید. 

ارتباط موفق در سفر

5/ از جملات ساده تر استفاده کنید

بعضی وقت ها برای بیان یک حرف، بیش از 50 کلمه استفاده می کنیم که شاید برای ما قابل فهم و ساده باشد اما وقتی می خواهیم به شخصی که زبان ما را بلد نیست چیزی را توضیح دهیم، فهم آن را دشوارتر می سازد. پس بهتر است از ساده ترین جملات با کمترین تعداد واژه استفاه کنید تا کژتابی رخ ندهد.

عوامل برقراری ارتباط موثر

6/ قبول کنید که در زبانی بیگانه مانند یک احمق حرف می زنید

بی شک وقتی تنها چند واژه که از دیکشنری یافته اید را به عنوان یک جمله سرهم می کنید، جمله ای احمقانه به دست می آید. هرچه سریعتر این مسئله را قبول کنید، سریعتر می توانید به جواب سوالتان برسید و مسیرتان را پیدا کنید.

تکنیک های برقراری ارتباط موثر در سفر

7/ مراقب کلمات چند معنایی باشید

در بعضی موارد واژه ها چند معنایی بوده و با به کارگیری در جملات مختلف معانی کاملا متفاوتی می دهند. حواستان باشد که پرسیدن یک آدرس ممکن است به بحث کاملا متفاوتی تبدیل شود.

راه های برقراری ارتباط در سفر

8/ از اشاره استفاده کنید اما پانتومیم هم بازی نکنید

درست است، اشاره به مزه بستنی مورد نظرتان در حالی که به سختی نام آن را تلفظ می کنید در رساندن منظورتان کمک می کند؛ اما تلاش نکنید یک جمله ی کامل را به صورت پانتومیم اجرا کنید، زیرا نه تنها درک آن سخت خواهد بود، بلکه حواس طرف مقابل را پرت می کند و از اصل سوال شما دور می شوند.

ارتباط کارآمد در سفر

10/ آنچه می خواهید بپرسید را یادداشت کنید

قطعا درک یک جمله به صورت نوشتاری بسیار ساده تر از شنیداری است. با نوشتن، از هرگونه سوءتفاهم به علت تلفظ یا سرعت و فن بیان جلوگیری می شود.

ابزار های برقراری ارتباط در سفر

12/ از نرم افزار های مترجم استفاده کنید

جهت برقراری ارتباط در سفر خارجی یک دیکشنری جیبی که واژه های ضروری شما را دارد ایده خوبی است؛ اما برای سرعت عمل و استفاده تمامی قابلیت های دسترسی که نرم افزارهای کم حجم و رایگان مترجم ارائه می دهد، توصیه می کنیم تعدادی از آن ها را در گوشی خود ذخیره داشته باشید تا در شرایط مختلف آن ها را به کار بگیرید.

مطالب خواندنی دیگر:اپلیکیشن های کاربردی برای سفر به ترکیه
نرم افزار های مترجم در سفر

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی