سردترین شهرهای کانادا

آنچه در مقاله سردترین شهرهای کانادا خواهید خواند:

کانادا کشوری است زیبا و دیدنی در شمال قاره آمریکا که با اقیانوس اطلس، آرام و منجمد شمالی احاطه شده و به دلیل نزدیکی به قطب شمال و هوای بسیار سرد آن، مناطق خالی از سکنه بسیاری دارد. اگرکودک درون شما هنوز هم عاشق دنیایی پر از برف، برف بازی و آدم برفی است، چمدان هایی پر از لباس های پشمی، چکمه، شال و کلاه های فراوان را بردارید و زمستان کانادا را برای سفری شگفت انگیز و به یادماندنی انتخاب کنید. در این مطلب قصد داریم به سراغ سردترین شهرهای کانادا رفته و شما را با این شهرهای زیبا و دیدنی آشنا کنیم. با ما در گلفام سفر همراه شوید.


1. کبک

شهر کبک مرکز استان کبک کاناداست، تنها استانی که زبان اغلب مردم آن فرانسوی است. شهر کبک با تاریخ 400 ساله اش چهارمین شهر قدیمی کانادا محسوب می شود و در میان مسافران به این کشور زیبا و دیدنی محبوبیت بسیار زیادی دارد. این شهر با وجود بناهای بسیار زیبا و مناظر طبیعی خارق العاده جزء 10 مکان برتر گردشگری کانادا محسوب می شود.

بزرگترین دانشگاه فرانسوی آمریکای شمالی (دانشگاه لاوال) هم در شهر کبک قرار گرفته است. در این شهر هم مانند دیگر شهرهای استان کبک، بهار و پاییز بسیار کوتاه است و زمستان های سرد، طولانی و سرشار از برف کاملا عادی محسوب می شود. میانگین دمای این شهر در طول سال به صورت میانگین 8/0- درجه است و حتی بارش برفی در حدود 304 سانتی متر هم در شهر زیبای کبک گزارش شده است. کارناوال زمستانی کلاسیک کبک یکی از دلایل سفر مردم سراسر دنیا به این شهر زمستانی زیباست.

کبک از سردترین شهرهای کانادا

2. وینیپگ

شهر وینیپگ مرکز استان منیتوباست. شهری بسیار سرد و خشک که به دلیل مراکز مهم مالی و ترابری به دروازه غرب لقب گرفته است. شهری در غرب کانادا که 244 روز از سراسر سال را در سرمای شدید به سر می برد. میانگین دمای این شهر در زمستان در حدود 19- درجه سانتیگراد است و روزهایی با دمای کمتر از 30- درجه سانتیگراد را هم تجربه می کند.

در تحقیقاتی در سال 2013 گفته شد که این شهر دمایی مشابه با دمای سطح مریخ دارد و می توان از نظر دمایی سفر به مریخ را با گشت و گذار در این شهر تجربه کرد. اگر وینیپگ را به عنوان یکی از مقاصد سفر خود انتخاب کردید، فراموش نکنید همراه خود علاوه بر لباس های گرم، یک دستگاه بخور کوچک و مرطوب کننده هم ببرید تا خشکی هوای این شهر برای شما اذیت کننده نباشد.

وینیپگ کانادا

3. ساگونه

ساگونه شهری است زیبا و دیدنی در استان کبک کانادا که جزء سردترین شهرهای کانادا دسته بندی می شود. این شهر با داشتن میانگین دمای حدودا 5/2- درجه سانتیگراد در سال و میانگین بارش برف حدودا 322 سانتی متر، جایگاه دومین شهر برفی کانادا را به خود اختصاص داده است. با انتخاب ساگونه به عنوان مقصد سفر خود، لحظاتی هیجان انگیز و تکرار نشدنی را تجربه می کنید.

سورتمه سواری با سگ ها در میان جنگل های سفید پوش شمالی و لذت تکانده شدن برف های انبوه درخت ها روی سرتان، سفری منحصر به فرد و فراموش نشدنی را در این شهر برایتان رقم خواهد زد. تماشای حیات وحش خارق العاده این منطقه با وجود گوزن های شمالی هم تجربه شگفت انگیز دیگری است که در سفر به کشور زیبای کانادا نباید آن را از دست داد.

ساگونه سردترین شهرهای کانادا

4. رجاینا

مرکز استان ساسکاچوان هم در لیست سردترین شهرهای کانادا قرار می گیرد. تنها استان کانادا که بدون مرز طبیعی است و در غرب این کشور قرار دارد. استانی که اولین مقصد اقوام اولیه کانادا بوده و امروزه بیشرین سهم از کانادای مدرن را به خود اختصاص داده است. برخی رجاینا را با نام دانشگاه عظیم این شهر با 12000 دانشجوی تمام وقت می شناسند که در سال 2016 در بین 150 دانشگاه جوان برتر دنیا قرار گرفت.

در این شهر، وزش بادهای شدید و سوزناک و بارش برف سنگین را در زمستان می توان شاهد بود. نیمی از روزهای زمستانی رجاینا با دمای 30- درجه سانتیگراد یا کمتر سپری خواهد شد و میانگین دمای سالانه ی این شهر به 2/3- درجه می رسد. شب های سرد رجاینا دومین جایگاه را در میان سردترین شب های کانادا دارد. در زمستان سال 1885 رجاینا دمای 50- درجه را نیز تجربه کرده که به عنوان بیست و یکمین روز سرد کانادا ثبت شده است.

مطالب خواندنی دیگر:با 15 مورد از جاذبه های گردشگری کانادا آشنا شوید
رجاینا سردترین شهرهای کانادا

5. ثاندر بی

ثاندر بی شهری است سرد، آرام و تمیز با مردمانی بسیار مهربان که در شمال غرب انتاریو قرار گرفته است و برای علاقه مندان به سفرهای زمستانی مقصدی فوق العاده محسوب می شود. این شهر بعد از سادبری بزرگ، دومین شهر پر جمعیت انتاریوی شمالی است. میانگین دمای هوا در طول سال در ثاندر بی حدودا 4/3 درجه سانتیگراد است. در سال 1982 این شهر دمای 58- درجه را تجربه کرده که همین روز بسیار سرد، لقب سردترین روز انتاریو را هم از آن خود کرده است. طبق گزارش های CBC این شهر، در زمستان 2013 و 2014، 61 روز را با دمای کمتر از 20- درجه پشت سر گذاشته و روزی با دمای 40- را نیز تجربه کرده است.

ثاندر بی کانادا

6. ساسکاتون

ساسکاتون شهری در استان سسکچوان کاناداست. این شهر به دلیل وجود مراکز تحقیقاتی متعدد و دانشگاه سسکچوان در آن به عنوان شهر علمی کانادا لقب گرفته است. ساسکاتون با وجود داشتن زمستان های بسیار سرد و خشک یکی از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی معرفی شده و در بین مردم کانادا به عنوان شهری بسیار خوش آب و هوا شناخته می شود.

این شهر تقریبا چهار ماه از سال را سفید پوش بوده و میانگین دمای آن در طول سال در حدود 5/1- درجه سانتیگراد گزارش شده است. زمستان های ساسکاتون همیشه با تفریحات لذت بخشی چون اسکی کردن در مسیرهای زیبای برفی و تماشای منظره شگفت انگیز رودخانه یخ زده ساسکاچوان همراه است. البته تابستان های گرم این منطقه زمستان سرد و روزهای یخبندان سپری شده را جبران می کند و با وجود اینکه این شهر در زمستان رویایی به نظر می رسد، اگر علاقه ای به سفر به ساسکاتون در فصل سرما نداشته باشید می توانید در فصل تابستان به این شهر سفر کرده و لحظاتی به یادماندنی را سپری کنید.

ساسکاتون از شهر های سرد کانادا

7. شهر بی و لایک

شهر بی ولایک در استان نوناووت قرار دارد. استانی که بزرگترین و جدیدترین قلمروی کانادا محسوب می شود و شمالی ترین اقامتگاه دائمی دنیا در این استان پهناور قرار دارد. مرکز و بزرگترین شهر این استان شهر ایکالویت است. شهر بی ولایک را جزء سردترین شهرهای کانادا می دانند، چون میانگین دمای آن در روزهای سرد زمستان به 32- درجه سانتیگراد می رسد و مردم این منطقه دمای 36- را هم تجربه می کنند. مردم محلی این شهر که تجربه سخت ترین زمستان کانادا را دارند برای خانه های خود حصارهای برفی می سازند. بنابراین اگر دوست دارید زمستان را در یکی از سردترین شهرهای دنیا سپری کنید، بی ولایک انتخابی مناسب برای شما محسوب می شود.

کلمه های کلیدی: