بهترین شهرهای کانادا برای زندگی ایرانیان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

کشور زیبا و دیدنی کانادا یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران ایرانی است و سالانه مسافران بسیاری از کشورمان راهی این کشور زیبا و رویایی آمریکای شمالی می شوند. بسیاری از ایرانیانی که برای تحصیل، کار و … نیز قصد مهاجرت دارند، کانادا را به عنوان مقصد خود برای ادامه زندگی انتخاب کرده و به این کشور زیبا و دیدنی مهاجرت می کنند. اما اولین سوال بسیاری از مسافران کانادا این است که بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان کدام است.

آیتم های مختلفی مانند امکانات تحصیلی، فرصت های شغلی، امکانات تفریحی و … در این انتخاب باید در نظر گرفته شوند. در این مطلب قصد داریم به سراغ برخی از محبوب ترین شهرهای این کشور در میان مسافران ایرانی کانادا رفته و شما را با این شهرهای زیبا و دیدنی کشور کانادا بیشتر آشنا کنیم. با ما در گلفام سفر همراه شوید.


1. مونترال Montreal

مونترال شهریست زیبا و دیدنی در جنوب غربی استان کبک کانادا، استانی که بیشتر ساکنان آن به زبان فرانسه صحبت می کنند. مونترال بزرگترین شهر این ایالت محسوب می شود و در حال حاضر 1.78 میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر بسیار زیبا در جزیره مونترال قرار گرفته و در میان گردشگران و کسانی که کانادا را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند، محبوبیت بسیار زیادی دارد. این شهر در میان دانشجویان نیز طرفداران بسیاری داشته و یکی از مهمترین شهرهای دانشجویی دنیا به شمار می رود.

مونترال پس از پاریس دومین شهر بزرگی است که ساکنانش به زبان فرانسوی صحبت می کنند، مسئله ای که خود یکی از چالش های پیش روی کسانی است که مونترال را به عنوان محلی برای ادامه زندگی انتخاب کرده اند. این شهر از نظر آب و هوایی نیز با تغییرات فصلی زیادی روبه رو بوده و تابستان هایی گرم و زمستان هایی بسیار سرد را می تون در این شهر دیدنی کشور کانادا دید. این سرمای هوا یکی از چالش های زندگی در این شهر دیدنی محسوب می شود و گردشگران هم ترجیح می دهند برای دیدن تورنتو نیمه اول سال را به این شهر سفر کنند.

تورنتو شهریست مدرن و امروزی با امکانات بسیار خوب و فرصت های شغلی قابل توجه که در میان کسانی که قصد مهاجرت و زندگی در کشور دیگری را دارند محبوبیت بسیار زیادی دارد. هزینه های زندگی در این شهر هم نسبت به شهری چون تورنتو کمتر بوده و این موضوع نیز از مسائلی است که مورد توجه متقاضیان مهاجرت به کانادا برای انتخاب شهر مورد نظرشان قرار می گیرد.

گفتیم مونترال یکی از بهترین شهرهای دانشجویی جهان است و افراد بسیاری از کشورهای مختلف دنیا این شهر زیبا را برای ادامه تحصیل در کشور کانادا انتخاب می کنند. یکی از بهترین دانشگاه های مونترال برای ادامه تحصیل دانشگاه بسیار خوب مک گیل است. یکی از معروف ترین دانشگاه های کشور کانادا که میزبان دانشجویان بسیاری از کشورهای مختلف دنیاست و در رشته های متنوعی چون پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، شیمی، کامپیوتر، جامعه شناسی، روانشناسی، موسیقی و … می توان در این دانشگاه به ادامه تحصیل پرداخت.

شهر مونترال میزبان جاذبه های بسیار زیادی هم بوده و هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا به این شهر زیبا و دیدنی استان کبک سفر می کنند. پارک مونت رویال، کلیسای نوتردام، مونترال قدیم، باغ گیاهشناسی، کلیسای سن ژوزف، موزه‌ هنرهای زیبای مونترال و پارک ژان دراپو از مهمترین جاذبه های گردشگری این شهر زیبا و پرطرفدار کشور کانادا محسوب می شوند.

مطالب خواندنی دیگر:با 15 مورد از جاذبه های گردشگری کانادا آشنا شوید
 مونترال کانادا Montreal

2. تورنتو Toronto

پایتخت زیبای کشور کانادا یکی دیگر از انتخاب های ایرانیان برای سفر به این کشور زیبا و دیدنی و یا اقامت و ادامه زندگی در کانادا محسوب می شود. شهر چندفرهنگی و تماشایی تورنتو که 2.93 میلیون نفر جمعیت دارد و از این نظر پرجمعیت ترین شهر کشور کانادا نیز به شمار می رود. چهارمین شهر بزرگ آمریکای شمالی که می توانید افرادی از فرهنگ ها و ملیت های مختلف را در آن ببینید و مهاجران بسیاری از کشورهای مختلف دنیا در آن زندگی می کنند.

در واقع تورنتو یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای دنیا است و با داشتن امکانات رفاهی فوق العاده مورد توجه کسانی قرار می گیرد که قصد مهاجرت و ادامه زندگی در کشوری دیگر را دارند. تورنتو مرکز استان انتاریو بوده و در جنوب این استان قرار گرفته است. در این شهر برای کسانی که مهارت و تخصص لازم را داشته باشند فرصت های شغلی بسیار خوبی وجود دارد.

از نظر تحصیلی هم تورنتو یکی از شهرهای دانشگاهی بسیار محبوب کانادا به شمار می رود و دانشگاه های بسیار خوبی در این شهر زیبای وجود دارند. دانشگاه تورنتو از جمله این مراکز است که بهترین دانشگاه کشور کانادا هم محسوب می شود. همچنین تورنتو شهریست پویا، سرزنده و متشکل از فرهنگ های مختلف که برای دانشجویان جذابیت زیادی دارد و این شهر را به یکی از مقاصد مورد علاقه دانشجویان بین الملی در دنیا تبدیل کرده است.

برج CN، گالری هنر اونتاریو، قصر کازا لوما و های پارک ‏هم از جمله مهمترین و معروف ترین جاذبه های شهر تورنتو محسوب می شود. شهری که در میان گردشگران نیز محبوبیت بسیار زیادی دارد و هر ساله میزبان مسافران بسیاری از سراسر دنیاست.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با جنگل های شگفت انگیز دنیا
تورنتو از بهترین شهرهای کانادا

3. ونکوور Vancouver

یکی دیگر ازبهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان، شهر ونکوور است. شهری زیبا و دیدنی در استان بریتیش کلمبیای کانادا که بیش از 675 هزار نفر در آن زندگی می کنند و هشتمین شهر پرجمعیت کانادا به شمار می رود.

آب و هوای معتدل و مناسب یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این شهر زیبا در میان کسانی است که ونکوور را برای ادامه زندگی انتخاب می کنند. طبیعت زیبا و فوق العاده این شهر بسیار سرسبز و رویایی هم از دیگر دلایلی است که نظر گردشگران و کسانی که قصد مهاجرت دارند را به ونکوور جلب می کند. مهاجران بسیاری در این شهر کشور کانادا ساکن هستند و ونکوور شهری چند فرهنگی و بسیار جذاب به شمار می رود. ایرانی های بسیار زیادی هم در این شهر زیبا و دیدنی زندگی می کنند و شما در ونکوور زیاد احساس غریبه بودن نخواهید کرد.

پارک استنلی، فلای اور کانادا، جزیره گرانویل و آکواریوم ونکوور هم از پرطرفدارترین جاذبه های گردشگری این شهر زیبا و دیدنی محسوب می شوند. ونکوور برای کسانی که قصد ادامه تحصیل در کشور زیبای کانادا را هم دارند گزینه بسیار خوبی محسوب می شود و از بهترین شهرهای دانشگاهی جهان به شمار می رود. دانشگاه بریتیش کلمبیا معروف ترین دانشگاه این شهر است که در میان دانشجویان کشورهای مختلف طرفداران بسیاری داشته و یکی از بهترین گزینه ها برای ادامه تحصیل در کشور زیبای کانادا محسوب می شود.

اتاوا، کلگری، گاتینو، سنت آلبرتا و ساسکاچوان نیز از دیگر شهرهای بسیار خوب کشور کانادا برای ایرانیانی محسوب می شوند که قصد ادامه زندگی در این کشور زیبا و دیدنی را دارند.

ونکوور از بهترین شهرهای کانادا
کلمه های کلیدی: