کشور بلغارستان

آنچه در مورد بلغارستان خواهید خواند:

بلغارستان یکی از کشورهای واقع در جنوب شرقی قاره اروپا است. این کشور زیبایی های طبیعی فراوانی دارد و هم چنین از نظر تاریخی، یک کشور غنی به شمار می آید. قدیمی ترین شهر جهان و قدیمی ترین غار دنیا در این کشور قرار گرفته اند و جز جاذبه های توریستی بلغارستان هستند. بسیاری از جهانگردان و توریست ها، برای مسافرت و گردش متقاضی تور بلغارستان می شوند. وجود مناطق دارای ارزش تاریخی و ارزان بودن هزینه ها، بر استقبال توریست ها و گردشگران از کشور بلغارستان افزوده است.

در این مطلب به معرفی این کشور می پردازیم. هم چنین چند نکته مهم در رابطه با سفر به این کشور و هزینه های مربوط به آن یادآوری می کنیم. در نهایت هم به مهم ترین جاذبه های توریستی و مناطق دیدنی بلغارستان خواهیم پرداخت. اگر شما هم متقاضی تور بلغارستان هستید، مطالعه این مطلب برای شما مفید است.

مطالب خواندنی دیگر:ویزای بلغارستان
کشور بلغارستان

معرفی کشور بلغارستان

کشور بلغارستان که با نام رسمی جمهوری بلغارستان ازآن یاد می شود، یکی از کشورهای واقع شده در منطقه جنوب شرقی اروپا است. این کشور یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپایی است. برخی از آثار و شواهد تاریخی از وجود تمدن در این کشوردر حدود 3500 سال پیش از میلاد مسیح خبر می دهند. بیشتر مساحت این کشور با رشته کوه ها پوشیده شده است. مجاورت با دریا و وجود مناطق کوهستانی گسترده در این کشور موجب آن شده است که آب و هوا در اکثر نقاط این کشور مطلوب و معتدل باشد.

بلغارستان در سال 2005 رسما به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا ثبت شد. این کشور از نظر اقتصادی کشور نسبتا فعالی است و محصولات متعددی را صادر می کند. اصلی ترین صادرات این کشور شامل اسانس گل رز، شراب، پوشاک، آهن و ماشین آلات می شود.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با فستیوال گل رز بلغارستان

بلغارستان در کدام قاره است؟

این کشوردر جنوب شرقی قاره اروپا واقع شده است. از مهم ترین همسایه ها این کشورمی توان رومانی، همسایه شمالی این کشور را نام برد. این کشوربا رومانی حدود 600 کیلومتر مرز مشترک دارد. هم چنین در غرب این کشور، کشورهای مقدونیه و صربستان با این کشور همسایه هستند. از سمت شرق این کشوربه دریای سیاه محدود می شود و یونان و ترکیه همسایه های جنوبی این کشور هستند.

بلغارستان در کدام قاره است؟

پایتخت بلغارستان

شهر صوفیه، پایتخت و بزرگترین شعر در این کشور است. صوفیه یکی از قدیمی ترین شهرهای قاره اروپا بوده و قدمت بسیار زیادی دارد. آثاری از تمدن در قرن هشتم میلادی در این شهر دیده شده است. صوفیه به عنوان دوازدهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا ثبت شده است.


زبان رسمی مردم بلغارستان

زبان رسمی در این کشور، زبان بلغاری است که یک زبان هندواروپایی محسوب می شود. جالب است بدانید در این زبان تعداد زیادی کلمات فارسی هم وجود دارند.


جمعیت بلغارستان

جمعیت این کشوردر حال حاضر حدود 7 میلیون نفر است. از میان این جمعیت حدود 80 درصد بلغاری تبار هستند. ترک ها و کولی ها سایر اقوام بزرگ در این کشوربه شمار می آیند. دین 76 درصد مردم این کشور، مسیحیت ارتدکس است و 10 درصد نیز مسلمان هستند. جالب است بدانید که جمعیت این کشوربیشترین آمار رشد منفی جمعیت در جهان را داشته و به طور میانگین سالانه 1 درصد رشد منفی دارد.

مطالب خواندنی دیگر:فرهنگ و آداب و رسوم مردم بلغارستان
جمعیت بلغارستان

مساحت بلغارستان

مساحت این کشور 110.912 کیلومتر مربع است. این کشورمساحت نسبتا کوچکی دارد و از این نظر در رتبه 107م دنیا قرار گرفته است.


آب و هوای بلغارستان

آب و هوای بلغارستان به طور کلی معتدل و تا حدی سرد است؛ اما در نقاط مختلف آب و هوا تا حدودی فرق می کند. در جنوب این کشور، به دلیل نزدیکی بیشتر به ترکیه و دریای مدیترانه، آب و هوای معتدل و مدیترانه ای برقرار است. این منطقه از بلغارستان برای گردشگران و توریست ها محبوبیت زیادی دارد. بخش های شمالی تر و غربی این کشور، آب و هوای کوهستانی و سردی دارند. زمستان های این منطقه سرد و تابستان های آن گرم است.

آب و هوای بلغارستان

هزینه سفر به بلغارستان

هزینه زندگی در این کشور شامل هزینه های مربوط به اقامت، حمل و نقل، خورد و خوراک و گردش و تفریح می شود. تور بلغارستان متقاضیان خاص خود را دارد. با این حال قیمت تور این کشور کاملا به صرفه و مناسب است.

اقامت در بلغارستان

برای اقامت در این کشور می توان از هتل ها یا هاستل ها استفاده کرد. هتل ها معمولا دارای قیمت های بسیار مناسبی بوده و به نسبت خدماتی که ارائه می دهند، بسیار مقرون به صرفه هستند. برای داشتن اقامتی بهتر می توانید از خدمات تور بلغارستان استفاده نمایید.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با معروف ترین هتل های بلغارستان

حمل و نقل در بلغارستان

هم چنین برای حمل و نقل در این کشور می توانید از تاکسی، اتوبوس و اتوبوس های برقی استفاده کنید. هزینه های مربوط به حمل و نقل نیز در این کشور بالا نیست. استفاده از تاکسی در این کشور برای حمل و نقل، از نظر اقتصادی به صرفه است.

مطالب خواندنی دیگر:حمل و نقل عمومی بلغارستان

خورد و خوراک در بلغارستان

هم چنین خورد و خوراک در این کشور نسبتا ارزان در می آید. غذاهای موجود در بلغارستان بیشتر غذاهای یونانی و ترکی هستند. یک غذای متوسط در یک رستوران ارزان قیمت حدود 10 لف هزینه دارد. قیمت یک وعده غذای دو نفره در یک رستوران خوب بین 60 تا 70 لف است.

مطالب خواندنی دیگر:قیمت غذا در بلغارستان چقدر است؟

نرخ ارز بلغارستان

واحد پول رسمی در بلغارستان، لف (لِو) بلغارستان است. البته پول این کشور یک واحد جزیی تر نیز دارد که به نام استونیکی معروف است. هر 100 استونیکی معادل یک لف می شود.


مهم ترین جاذبه های بلغارستان

جاذبه های بلغارستان شامل جاذبه های تاریخی و طبیعی می شوند. از این نظر، شهر صوفیه، پایتخت این کشوراهمیت بالایی دارد. مهم ترین جاذبه های گردشگری واقع شده در این کشورعبارتند از: پل عشاق (با منظره های زیبا و دل انگیز) و کوه ویتوشا (با قله ای با شکوه و تله کابین و پیست اسکی).

وارنا دیگر شهر مهم این کشور از نظر داشتن جاذبه های توریستی و دیدنی است. سواحل وارنا شهرت زیادی دارند و بسیاری از توریست هایی که به این کشور سفر می کنند، بازدید از این سواحل را در برنامه خود می گنجانند. هم چنین کلیسای جامع وارنا که معروف ترین کلیسای جامع ارتدکس است در این شهر واقع شده و محل بازدید گردشگران است.

از دیگر جاذبه های توریستی مهم این کشور می توان به تئاتر رومی شهر پلودیو و فستیوال های متعددی که در بلغارستان برگزار می گردند اشاره کرد.

مطالب خواندنی دیگر:معروف ترین موزه های بلغارستان را بشناسید

مهم ترین شهر های توریستی و تجاری

صوفیه بزرگترین و مهم ترین شهر در این کشوراست. این شهر پایتخت کشور بلغارستان بوده و جاذبه های تاریخی متعددی دارد. هم چنین مهم ترین مراکز تجاری بلغارستان در صوفیه واقع شده اند. هم چنین پلودیو و وارنا از دیگر شهرهای مهم این کشورهستند. پلودیو با قدمتی نزدیک به 9000 سال یکی از مهم ترین شهرهای دنیا از نظر تاریخی حساب می شود. وارنا نیز جز 3 شهر بزرگ این کشورقرار می گیرد و امکانات زیادی دارد.

مطالب خواندنی دیگر:6 شهر توریستی و محبوب بلغارستان

کشور بلغارستان :

زمان کلیپ: 01:40
کلمه های کلیدی: