حمل و نقل عمومی بلغارستان

آنچه در مقاله حمل و نقل بلغارستان خواهید خواند:

بلغارستان جز آن دسته از کشورهای توریستی است که انواع جاذبه ها را در خود جای داده است. در این کشور زیبا و جذاب، شما می توانید انواع آثار فرهنگی، جاذبه های تاریخی و بناها و اشیای باستانی را بیابید. می توانید به مناطق بکر طبیعی و جنگی بروید و از تفرج و گشت و گذار در این مکان ها لذت ببرید. می توانید راهی شهر وارنا شده و از سواحل زیبا و پر آرامش این شهر لذت ببرید. مسئله مهمی که در این بازدیدهای توریستی مطرح است، چگونگی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بلغارستان است.

بهترین راه برای جابجایی در درون شهرهای بلغارستان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. شما در طول سفر خود بارها نیاز دارید بین هتل محل اقامت خود تا مراکز خرید و تجاری، امکانات تفریحی، جاذبه ها فرهنگی و تاریخ و… جابجا شوید. با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بلغارستان شما می توانید با هزینه های مقرون به صرفه و به راحتی نیاز خود را برطرف کنید.

با توجه به اهمیت بالای این مسئله، در این مطلب به معرفی و چگونگی استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی بلغارستان می پردازیم. اگر می خواهید به بلغارستان سفر کنید یا در تور بلغارستان ثبت نام کرده اید، دانستن این اطلاعات برای شما ضروری خواهد بود. این مطلب را تا انتها بخوانید تا پاسخ تمام سوال هایتان در رابطه با حمل و نقل عمومی بلغارستان را پیدا کنید.


مترو و قطارهای درون شهری بلغارستان

اولین و کاربردی ترین وسیله حمل و نقل عمومی بلغارستان، مترو و قطارهای درون شهری بلغارستان هستند. البته شبکه مترو در بلغارستان تنها در شهر صوفیه، پایتخت کشور وجود دارد. با این حال با توجه به این که درصد زیادی از توریست ها و گردشگرانی که به بلغارستان می روند صوفیه را برای اقامت خود انتخاب می کنند، مترو می تواند یک راه عالی برای حمل و نقل باشد.

مترو شهر صوفیه کار خود را به صورت رسمی از سال 1998 آغاز کرده است. مترو صوفیه 2 خط دارد که در آن قطارهای درون شهری در 34 ایستگاه توقف می کنند. اگر می خواهید یک حمل و نقل راحت و کم هزینه در صوفیه بلغارستان داشته باشید، مترو بهترین گزینه ای است که در دسترس شما قرار گرفته است .

بلیط مترو صوفیه در شکل های تک سفره، ده سفره، سه روزه، یک ماهه و بلیط یک روزه به فروش می رسند. این بلیط ها از طریق باجه های مخصوص فروش بلیط در ایستگاه های مترو و دستگاه های مخصوص فروش بلیط خودکار قابل تهیه هستند.

حمل و نقل عمومی بلغارستان

تاکسی های بلغارستان

مانند همه شهرهای دنیا، تاکسی ها یکی از وسایل حمل و نقل عمومی بلغارستان هستند که می توانند کار را برای مسافران و گردشگران راحت تر کنند. تاکسی ها مخصوصا در مواقعی کارامدی بالایی دارند که شما آدرس دقیق مقصد خود را می دانید، یا آن که می خواهید به مناطقی از شهر بروید که دسترسی با آن ها با وسایلی نظیر مترو و اتوبوس دشواری فراوان دارد.

تنها مشکلی که در استفاده از تاکسی ها در بلغارستان وجود دارد، هزینه بالای آن است. تاکسی را احتمالا می توان گران قیمت ترین وسیله حمل و نقل عمومی بلغارستان نامید. مخصوصا اگر رانندگان تاکسی متوجه شوند که شما توریست بوده و با هزینه های معمول رفت و آمد با تاکسی ها آشنایی ندارید، احتمالا مبلغ بیشتری را از شما دریافت نمایند.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های گردشگری بلغارستان
تاکسی های بلغارستان

برای جلوگیری از این موضوع و پرداختن هزینه مناسب و دقیق بهتر است از طریق هتل محل اقامتتان برای درخواست تاکسی از سرویس های معتبر اقدام نمایید. هم چنین یک راه دیگر برای کاهش هزینه ها در شهر صوفیه بلغارستان هنگام درخواست تاکسی، اپلیکیشن TaxiME است. استفاده از این اپلیکیشن برای سفارش تاکسی هزینه های شما را کاهش خواهد داد.

TaxiME

سرویس اوبر نوع دیگر تاکسی است که در اکثر کشورهای جهان بسیار رواج دارد. درخواست اوبر در بلغارستان باعث می شود تا شما بتوانید به راحتی، در امنیت و با هزینه های بسیار کمتر مسافت های بین شهری را طی کنید.


اتوبوس های بلغارستان

اتوبوس های بین شهری جز راه های آسان و مقرون به صرفه برای حمل و نقل عمومی بلغارستان هستند. این اتوبوس های بین شهری معمولا به شرکت های خصوصی تعلق دارند و به همین دلیل رقابت در بین آن ها زیاد است. نتیجه آن که خدمات این اتوبوس ها که برخی آن ها را با نام شاتل های بین شهری می شناسند، از کیفیت بالایی برخوردار هستند. اگر چه برای حمل و نقل بین شهری اتوبوس های شرکت های دولتی هم خدمت رسانی می کنند اما تا جایی که ممکن است به سراغ شرکت های خصوصی بروید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به بلغارستان
اتوبوس های بلغارستان

قطارهای بلغارستان

اگر می خواهید برای حمل و نقل در بلغارستان هزینه کمی بپردازید، قطارها اولین گزینه ای هستند که در پیش روی شما قرار دارند. قطارها جز راحت ترین و کم هزینه ترین راه های حمل و نقل عمومی بلغارستان محسوب می شوند. البته ناوگان قطارهای بلغارستان چندان پیشرفته و مجهز نیست و شاید در مسافت های طولانی گزینه چندان مناسبی نباشد. با این حال اگر با مسیر حمل و نقل قطاری بین دو شهر در بلغارستان آشنایی کافی دارید و می خواهید هزینه کمتری برای جابجایی خود بپردازید، این قطارها گزینه قابل تاملی هستند.

قطارهای بلغارستان

حمل و نقل عمومی در ساحل های بلغارستان

بلغارستان چندین شهر ساحلی دارد که مهم ترین آن ها وارنا است. سواحل کشور بلغارستان بسیار جذاب و آرامش بخش بوده و جز جاذبه های توریستی محبوب این کشور محسوب می گردند. با این حال یک دغدغه مهم برای توریست هایی که به این بخش از بلغارستان می روند، شیوه حمل و نقل مناسب، امن و کم هزینه است.

برای حمل و نقل در مناطق ساحلی یا بین شهرهای ساحلی بلغارستان، تاکسی گزینه چندان مناسبی نیست؛ زیرا هزینه های آن به طرز چشمگیری زیاد است. بهترین راه برای حمل و نقل در سواحل بلغارستان، استفاده از اتوبوس های بین شهری مخصوصی است که در این مناطق وجود دارند. این اتوبوس ها این امکان را برای مسافران و بازدیدکنندگان فراهم می آورند که بتوانند بدون هزینه های کان، در سریع ترین زمان ممکن به مقصد خود برسند.

به طور کلی در حمل و نقل عمومی بلغارستان، اتوبوس های بین شهری و مترو درون شهری صوفیه جز بهترین گزینه ها هستند؛ این وسایل کمک می کنند تا مسافران به راحتی و با هزینه های معقول جابجا شوند. پس از این دو قطارها و تاکسی ها دیگر وسایل حمل و نقل عمومی در بلغارستان هستند.