خرید بلیط هواپیما به‌صورت آنلاین

آنچه در مقاله رزرو بلیط هواپیما خواهید خواند:

با گسترده شدن فضای مجازی و اینترنت، فعالیت‌های گوناگون انسان راحت‌تر شده است؛ زیرا اعمالی مانند کارهای بانکی، خرید محصولات آنلاین، تماس‌های تصویری از راه دور و خرید بلیط های حمل‌ونقل متنوع، به‌صورت غیرحضوری و از طریق اینترنت انجام می‌شوند و همین موضوع، موجب راحتی و افزایش نیاز ما به این امکانات است. ما در این مقاله، قصد داریم شما را با رزرو بلیط هواپیما، به ‌صورت آنلاین و نکاتی درباره آن آشنا کنیم.


انواع بلیط هواپیما

بلیط هواپیما به‌صورت لحظه آخری

حتما در تبلیغات گوناگون، چیزی به نام: بلیط هواپیما اصفهان به اهواز تنها ۱۵۰ هزار تومان را شنیده‌اید. این نوع پروازها، معمولا ارزان‌قیمت‌تر و مناسب‌تر از سایر نوع بلیط هواپیماهای دیگر است. از دیگر دلایل ارزان بودن این نوع بلیط های هواپیما، خالی بودن برخی از صندلی‌ها و عدم خرید آن توسط مسافران محسوب می‌شود؛ آن‌ها قصد دارند قیمت بلیط را کاهش دهند تا از این طریق، مسافران به دلیل ارزان بودن، آن را خریده و دیگر صندلی خالی وجود نداشته باشد. برای این نوع بلیط های هواپیما، شما همیشه باید آماده ‌باشید زیرا ممکن است هر لحظه، خبر بلند شدن پرواز شما را بدهند و شما نباید از پرواز خود جا بمانید.

نکته مهم درباره خرید بلیط هواپیماهای نوع لحظه آخری، این است که شما باید بدانید در روزهایی که تعطیلات رسمی و عیدهای مهم مانند عید نوروز هستند، شما نمی‌توانید این نوع بلیط لحظه آخری را پیدا کنید؛ زیرا افراد برای سفر خود، خرید بلیط هواپیما را از ۲ الی ۳ هفته قبل رزرو کرده و دیگر صندلی خالی با قیمت ارزان، وجود نخواهد داشت؛ اما در ماه‌هایی از سال که معمولا مردم، کم به سفر می‌روند، پیدا کردن این نوع بلیط های لحظه آخری در هواپیما، کار سختی نخواهد بود. از دیگر نکات مهم درباره خرید بلیط های لحظه آخری، این است که برای هر دو پروازهای داخلی و خارجی موجود است.

مطالب خواندنی دیگر:در پروازهای خارجی منظور از CODESHARE چیست؟
بلیط هواپیما به‌صورت لحظه آخری

خرید بلیط هواپیما با قیمت ارزان

یکی از مهم‌ترین نکاتی که مردم در خرید بلیط هواپیما به آن اشاره می‌کنند، قیمت آن است؛ زیرا کنترل هزینه‌ها در سفر، از اهمیت بالایی برخوردار است. شما باید برای خرید بلیط هواپیما، با توجه به زمان پرواز و مقصد خود، قیمت ارزانی را پیدا کرده و سفر خود را انجام دهید.

شرایط زمانی و مکانی سفر شما، نقش مستقیمی در قیمت بلیط هواپیما خواهد داشت؛ برای مثال، اگر در تعطیلات خاصی به سر می‌بریم که مردم معمولا به مسافرت می‌روند، شما می‌توانید بلیط هواپیما را باقیمت‌های ارزان خریداری کنید؛ زیرا به دلیل جمعیت زیاد و خرید آن‌ها، قیمت بلیط ‌ها کاهش پیدا می‌کند و باعث جذب مسافر می‌شود.

مطالب خواندنی دیگر:نکات کلیدی خرید آنلاین بلیط هواپیما

خرید بلیط هواپیما نوع چارتری

این نوع از پرواز، معمولا در خصوص کسانی است که رفت‌وآمد زیادی در طول ماه با هواپیما دارند؛ زیرا بلیط هواپیما از نوع چارتری، از قیمت ارزانی برخوردار است و به دیگران پیشنهاد می‌شود. از دیگر ویژگی‌هایی که این نوع بلیط هواپیما دارد، این است که هر چقدر به زمان پرواز نزدیک‌تر می‌شویم، قیمت بلیط کاهش پیدا می‌کند. خرید کردن بلیط هواپیما در این نوع، به‌صورت آنلاین برای پروازهای خارجی و داخلی کشور انجام می‌شود.

معمولا در سایت‌های خرید بلیط برای این نوع بلیط هواپیما، به شما راهنمایی‌هایی برای پرواز داده می‌شود و نوع بلیط شما که لحظه آخری یا چارتری باشد، مشخص خواهد شد. از دیگر ویژگی‌های خرید آنلاین بلیط هواپیما، این است که شما تمام ساعات روز می‌توانید خرید بلیط خود را انجام دهید؛ پشتیبانی و راهنما سفر نیز برای مشاوره به شما آماده خدمت هستند.

 بلیط هواپیما نوع چارتری

خرید بلیط هواپیما نوع سیستمی

این نوع از بلیط های هواپیما، عکس و قیمت‌های ثابتی دارند و مانند بلیط های چارتر که تغییر قیمت دارند، نیستند. ممکن است زمان نزدیک شدن به پرواز شما از نوع بلیطی که به‌صورت سیستمی تهیه کردید، قیمت کم یا زیاد شود؛ اما این نمونه یکی از موارد مفید با قیمت ارزان محسوب می‌شود. برتری این نوع بلیط با بلیط چارتر، این است که شما می‌توانید از ۳ یا ۴ هفته قبل بلیط خود را رزرو و برای خود خریداری کرده باشید، اما هنگامی‌که به هر دلایلی سفر شما لغو شد، بدون پرداخت هیچ‌گونه جریمه و هزینه جبرانی، هزینه خود را برگردانید.

درباره تفاوت بلیط سیستمی و چارتری در هواپیماها، می‌توان گفت که بلیط های چارتری به‌صورت یکجا توسط آژانس مسافرتی یک شرکت خریداری می‌شوند و قیمت آن‌ها با نزدیک شدن به زمان سفر متغیر است، درحالی‌که بلیت هواپیما از نوع سیستمی، به‌صورت فردی و گروهی خریداری می‌شوند. در پروازهای چارتری بلیط برای کودک و بزرگ‌سال از یک قیمت برخوردار است و شرایط متفاوتی نسبت به پروازهای سیستمی دارد.


خرید بلیط های هواپیما با کارت شتاب

هنگام پرداخت هزینه بلیط خود به‌صورت آنلاین، دیگر مشکلی وجود ندارد و شما برای پرداخت هزینه خود به‌صورت آنلاین، به دو کارت مستر کارت و ویزا کارت نیازمندید که بسیاری از کسانی که قصد خرید بلیط را دارند، این کارت‌ها را ندارند و با مشکل پرداخت هزینه بلیط هواپیما مواجه خواهند شد. شما باید سایتی را انتخاب کنید که به این دو کارت برای خرید آنلاین، نیازی نداشته باشد و فقط با انتخاب پرواز به شهر مورد نظر خود، با استفاده از کارت‌های شتاب مبلغ خود را واریز کنید.

خرید بلیط های هواپیما با کارت شتاب

ویژگی‌های سایت خرید بلیط هواپیما

• رزرو بلیط هواپیما به نقاط داخلی در شهرهای سراسر کشور
• رزرو بلیط کشورهای خارجی
• امکان خرید بلیط در هر زمان از شبانه‌روز
• مشخص کردن دفعات توقف هواپیما
• پی بردن به مدت‌زمان پروازها
• انتخاب فرودگاه مقصد مدنظر خود
سوال مهمی که بعد از خرید بلیط آنلاین هواپیماها، برای مسافران به وجود می‌آید، این است که چگونه می‌توانند بلیط خود را دریافت کنند. شما پس از پرداخت هزینه بلیط خود از سایت خرید، پیامک یا ایمیلی را تحت عنوان دانلود بلیط تان دریافت خواهید کرد.


جریمه لغو بلیط هواپیما

درباره جریمه‌ای که شما باید برای لغو کردن بلیط های هواپیما بپردازید، باید گفت که هر سایت با سایت دیگر متفاوت است و شما بسته به نزدیک بودن زمان پرواز خود، باید به کارکنان فرودگاه زنگ‌زده و آنان را مطلع سازید. با توجه به ویژگی‌ها، قوانین و مقررات و نوع بلیط پرواز شما مبلغ جریمه برای شما مشخص خواهد شد.
در این مقاله به شیوه‌های مختلف رزرو و دریافت بلیط های هواپیمایی به‌صورت آنلاین پرداختیم و شما می‌توانید از این به بعد بلیط خود را به هرجای دنیا تنها به کمک اینترنت خریداری و خود را برای سفر پیش رویتان آماده کنید.

کلمه های کلیدی: