معرفی 9 تا از بهترین و برترین جاذبه های بدروم

بدروم یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است که مقصد بسیاری از مسافران و گردشگرانی است که به این کشور سفر می کنند. شهر بدروم از محیط زیست و اقلیم بسیار زیبا و متنوعی برخوردار است و هم چنین آب و هوای ساحلی و جاذبه های بدروم و مناظر زیبای آن توجه هر مسافر و توریستی را به خود جلب می کند. علاوه بر این ها، بدروم دارای هتل های بسیار خوبی است که می توانند یک اقامت عالی برای مسافران و گردشگران فراهم کنند.

گشت و گذار در بدروم یکی از علایق ایرانیانی است که با تور ترکیه به این کشور می روند. اگر قصد مسافرت به شهر بدروم را دارید،آشنایی با مکان های دیدنی و جاذبه های توریستی بدروم می تواند به شما در داشتن بهترین سفر ممکن کمک کند. در ادامه مهم ترین جاذبه های توریستی موجود در شهر بدروم را با یکدیگر بررسی می کنیم.

1.آمفی تئاتر بدروم

یکی از مکان های تاریخی و دیدنی بدروم که از جاذبه های اصلی این شهر به حساب می آید، آمفی تئاتر بدروم است. در میان جاذبه های بدروم ، این آمفی تئاتر جز قدیمی ترین و تاریخی ترین موارد است و قدمت آن به قرن چهارم میلادی باز می گردد.

این مکان فاصله کمی تا مرکز شهر بدروم دارد و از دهه هفتاد قرن 20م به عنوان موزه محل بازدید مسافران و توریست های مختلف است. امروزه آمفی تئاتر بدروم به عنوان مکانی برای کنسرت ها، جشنواره ها و تجمعات فرهنگی مورد استفاده قرار می گیرد و شما با بازدید از این مکان می توانید شکوه و زیبایی معماری باستانی را تماشا کنید.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با مراکز خرید معروف و شناخته شده بدروم
| گلفام سفر

2.قلعه سنت پیتر بدروم

یکی دیگر از معروف ترین جاذبه های بدروم ، قلعه سنت پیتر است. این قلعه که شهرتی جهانی دارد یکی از مکان های تاریخی و با قدمت شهر بدروم است و نام دیگر آن پترونیوم است. قلعه سنت پیتر در دروان قرون وسطی و در حین دوران پر فراز و نشیب جنگ های صلیبی ساخته شده است. آثار فرهنگی و تاریخی مربوط به آن دوران را می توان در این قلعه مشاهده کرد.

قلعه سنت پیتر در جنوب غربی بدروم واقع شده است و در کنار ساحل قرار دارد. قلعه سنت پیتر پنج برج دارد و در آن اشیای قدیمی و تاریخی و عتیقه های زیادی را می توان یافت. یکی از نکات مهم در رابطه با این قلعه این است که چشم اندازی فوق العاده زیبا داشته و بسیاری از توریست ها به همین دلیل به آن جا مراجعه می کنند.

مطالب خواندنی دیگر:قلعه بدروم BODRUM CASTLE
| گلفام سفر

3.موزه باستانی زیر آب

یکی دیگر از زیباترین جاذبه های بدروم که در میان مسافران تور بدروم شهرت زیادی دارد، موزه باستان شناسی زیر آب بدروم است. این موزه که در واقع خود جزیی از قلعه تاریخی سنت پیتر است به عنوان نمایشگاه و موزه ای تاریخی، میزبان تعداد زیادی از توریست ها است.

یکی از نکات جذاب در مورد این موزه این است که آثار باشکوه تاریخی خاصی را در آن جا خواهید یافت که در کمتر جای دیگری می توان نظیر آن را یافت. خمره های سفالی آمفورا و بقایای کشتی های غرق شده از همین آثار هستند. هم چنین در موزه باستان شناسی زیر آب بدروم بقایای یک کشتی بزرگ متعلق به قرن 11 میلادی را هم می توانید بیابید.

مطالب خواندنی دیگر:نکات مهم سفر به بدروم
| گلفام سفر

4.دروازه میندوس

دروازه میندوس نیز یکی از جاذبه های بدروم و از آثار تاریخی مهم آن به حساب می آید. یکی از پادشاهان این منطقه در گذشته به نام شاه ماسول دستور ساخت دیواری به دور شهر را داده بوده است که دروازه میندوس، تنها بخش باقی مانده از آن دیوار بزرگ است. دروازه میندوس با وجود آن که مانند موزه یا آمفی تئاتر جزییات و اشیای دیدنی ندارد، اما به دلیل قدمت بالای خود ارزش دیدن را داشته و می تواند برای بازدیدکنندگان جلب باشد.

| گلفام سفر

5.موزه زکی مورن

زکی مورن یکی از هنرمندان و خوانندگان مشهور و مهم تاریخ ترکیه است که توانسته با استعداد خود به یکی از نام های ماندگار هنر کشور ترکیه تبدیل شود. او تاثیر زیادی بر موسیقی ترکی و خوانندگان بعد از خود داشته است و به همین دلیل در میان مردم ترکیه محبوبیت و اهمیت زیادی دارد.

این موزه به احترام او و در آخرین محل سکونت وی احداث شده است و یکی از جاذبه های بدروم به حساب می آید. در این موزه می توان آثار شخصی و یادبودهای مربوط به زکی مورن را پیدا کرد که در صورتی که به فرهنگ و موسیقی ترکی علاقه داشته باشید می تواند برای شما جالب باشد.

| گلفام سفر

6.مقبره هالیکارناسوس

آرامگاه هالیکارناسوس اگر چه تا حد بسیار زیادی تخریب شده است و امروزه چیز خیلی زیادی از زیبایی و شکوه گذشته خود را ندارد، با این حال هنوز هم از مهم ترین و پربازدید ترین جاذبه های بدروم به شمار می آید. این مکان یکی از عجیب ترین و خاص ترین مکان های تاریخی در سطح جهان شناخته شده است. ارتفاع این بنا چیزی در حدود 46 متر بوده است و توسط معماری به نام پیتئوس ساخته شده است. این مکان در گذشته گچبری های بسیار زیبایی داشته و با مجسمه های مختلف تزیین شده بوده است.

| گلفام سفر

7.لنگرگاه های تفریحی بدروم

یکی از اصلی ترین دلایلی که بدروم را به مقصد بسیاری از توریست ها و گردشگران ترکیه تبدیل کرده است، ساحلی بودن این شهر و مجاورت آن با آب های دریای مدیترانه است. یکی از تفریحات مسافران بدروم، قایق سواری در آب های این شهر است و لنگرگاه های تفریحی بدروم، به عنوان یکی از محبوب ترین جاذبه های بدروم شناخته می شوند. در این لنگرگاه ها امکانات تفریحی مختلف و هم چنین امکان حمام آفتاب وجود دارد و برای علاقمندان به دریا و محیط های ساحلی یک محیط بسیار جذاب است.

8.ساحل یاهسی

یکی از بهترین سواحل و جاذبه های بدروم ، ساحل یاهسی است. این ساحل بسیار پهناور بوده و کافه ها و رستوران های متعددی در این مکان وجود دارند. سر زدن به این مکان و استفاده از منظره زیبا و آب و هوای جذاب آن می تواند برای گردشگری جذاب باشد.

مطالب خواندنی دیگر:سواحل برتر بدروم برای تفریح را بشناسید
| گلفام سفر

9.جزیره خرگوش

یکی دیگر از جاذبه های بدروم جزیره خرگوش است که جز محبوب ترین مناطق این شهر به حساب می آید. دلیل این نامگذاری آن است که در این جزیره خرگوش های وحشی زیادی را می توان یفات. این جزیره مناطق تاریخی و باستانی و هم چنین طبیعتی زیبا دارد که می تواند برای همه مسافران و توریست ها جذاب باشد.