بهترین زمان سفر به آذربایجان

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

در این مقاله قصد داریم بهترین زمان سفر به آذربایجان را ما به شما بگوئیم . تا اگر فرصتی دست داد و به سرزمین بادها رفتید حسابی لذت ببرید.

شهر باکو

اغلب کسانی که جویایِ بهترین زمان سفر به آذربایجان هستند ، میخواهند به پایتخت این کشور یعنی شهر باکو بروند . چرا ؟ چون باکو بزرگترین شهر و از طرفی هم بزرگترین بندر جمهوری آذربایجان است جاذبه های باکو مثال زدنی هست. این شهر هم از نظر توریستی برای آذربایجانی ها اهمیت دارد و هم از نظر اقتصاد بین الملل .

هم بر ساحل غربی دریای خزر در شبه جزیره آب‌شوران رویایی و توریست پسند واقع شده و هم یکی از مناطق نفت‌خیز جهان می‌باشد . باکو ، شهر محبوب آذربایجان ، پر جمعیّت‌ترین شهر قفقاز است . وجود تعداد بسیاری از پارک‌های ساحلی و برگزاری برنامه‌های متعدد هنری از جمله موسیقی ، تئاتر و اپرا جذبه اعجاب آوری به این شهر داده ‌است .

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های آذربایجان
بهترین زمان سفر به آذربایجان

بهترین زمان سفر به آذربایجان از نظر گردشگران

طبق تحقیقات به عمل آمده و تجربیات گردشگران ، بهترین زمان سفر به آذربایجان و دیدار با باکو و شهر های دیگرش ، فصل بهار است . انتهایِ ماهِ مارسِ آن ها مقارن است با ابتدایِ بهارِ ما . گویا تنها در این فصل می شود رویشِ مجددِ طبیعت را لمس و تجربه کرد . روزهایی که کشور آذربایجان پذیرایِ جشنِ ملی زرتشتی خود است ، همهمه و تکاپویِ بی سابقه ای در قلبِ این کشور دیده می شود . جدا از مطلوبیت دمایی در این فصل ، علت دیگری که به شما توصیه میکنیم با آذربایجان در این زمان ملاقات داشته باشید همین فستیوال ها و جشن های پیشینه دار و جذابی است که با شروع سالِ نویشان برگزار میکنند .

مطالب خواندنی دیگر:7 مورد از بهترین هتل ‌های آذربایجان

سفر در فصل تابستان آذربایجان

حال فرض میکنیم که قصد سفر به آذربایجان در فصل تابستان را دارید ، شرافتمندانه تر این است که منصرفتان کنیم و بگوئیم بهتر است فراموشش کنید. تابستان های آذربایجان هم مثل تابستان های ایران ، بسیار گرم است. هر چند هر یک از شهرهای آذربایجان ، آب و هوای ویژه خودش را دارد .

ولی به طور کلی اگر ترس از گرما زده شدن ندارید ، باید بگویم که تابستان بهترین زمان برای تفریحات آبی و ساحلی باکو است .
اگر دوست دارید از شهری دیگر بازدید کنید یا برای سفرِ کاری به آذربایجان میروید ، بهتر است در یکی از هتل های مرکز شهر باکو هتل رزرو کنید . اما اگر هدفتان ریلکسیشن و خستگی در کردن است ، پیشنهاد میکنیم در یکی از هتل های ساحلی باکو اقامت داشته باشید.

باز هم به شما یادآوری می کنیم دمایِ تابستانی در باکو گاهی تا ۴۰ درجه سانتی گراد نیز می رسد ! این گرما همراه با رطوبت دریای خزر است که در ماه ژوئن حسابی توریست ها را ناراحت میکند.

آب و هوای آذربایجان

در آذربایجان تغییر آب و هوا از تابستان به پاییز آنقدر ناگهانی است که تا چند روز همچنان شوکه اید و نمیخواهید قبول کنید که دیگر باید کولر ها را خاموش کرد و به فکر پکیج برای گرم کردن خود باشید !

در ماه اکتبر ابرها بر آسمان باکو در حرکت اند و در پایتخت شاهد ریزش باران های شاعرانه و هوا های دو نفره و عاشقانه خواهید بود . کم کم دمای هوا از ۲۵ ام ماه در شروع به تغیرات محسوسی میکند و می بینید که غروب ها سرد تر شده اند . بر اساس تجربیات قابل احترام مردم محلی و کاشف های به عمل آمده ، بعد از بهار، اکتبر بهترین زمان سفر به آذربایجان است .

یعنی بعد از گرمای تابستان و قبل از آغاز زمستان میتوانید مطلوب ترین دما برای سفر به آذربایجان و ملاقات با باکو را تجربه کنید . دیدن مناظر طبیعی در باکو ، بازدید از آتشگاه ، یانارداغ یا همان کوه های سوزان باکو و پارک ملی قوبوستان شدیداً میتواند روحیه تان را تغییر دهد . رفتن به کوهستان ها و کوهنوردی بر فراز قفقاز هم پیشنهاد اغوا کننده دیگر ما است . گفتنی است که جشن روز استقلال ۱۸ اکتبر در سرتاسر کشور برگزار میشود .

آب و هوا در آذربایجان

عاشقان اسکی ، فوریه به آذربایجان بروند !

زمستان های آذربایجان در کرانه های دریای خزر تا حدی ملایم ولی در نواحی داخلی سرد است . در نزدیکی کوهای قفقاز بارش باران طبیعی است . میتوانید یکی از پاتوق های اسکی در شاه داغ یا طوفان داغ را امتحان کنید . هرچند توریست های کمتری در زمستان به آذربایجان سفر میکنند ولی این کشور در این فصل جای خوبی برای افراد ماجراجو و هیجان طلب است .

در این فصل اگر در تعداد زیادی از خیابان ها و شهر های آذربایجان قدم بزنید ، زیاد با کلمه ۲۸ می مواجه میشوید. این تاریخ ، روز جمهوری است که طی آن جمهوری دموکرات آذربایجان در سال ۱۹۱۸ خلق شد . در نهایت هم تا سال ۱۹۲۰ تبدیل به یک کشور مستقل شد. به صورت کلی منتظر جشن های پیاپی ، کاهش ساعات کاری فروشگاه ها و مراکز خرید و اختلال پیش بینی نشده و برنامه ریزی نشده در سفر باشید . باکو بهترین مکان در آذربایجان برای تجربه کردن جشن روز جمهوری با تعصبات قابل احترام و دوست داشتنی ملی است .

بهترین زمان سفر از نظر گردشگران

میخواهید سفر کنید اما نمیدانید در چه فصلی سفر کنید؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد زمان سفر به صفحه ی بهترین زمان سفر مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: