انتخاب بهترین کوله پشتی برای سفر

اگر عاشق طبیعت گردی هستید یا به کوهنوردی علاقه دارید یا حتی یک کوله پشتی برای شما کافیست تا سفری ماجراجویانه و جذاب را آغاز کنید، فرقی نمی کند در همه این موارد انتخاب یک کوله پشتی مناسب چیزی است که برای شما از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. در واقع این کوله پشتی، خانه دوم شما محسوب می شود و قرار است تمام زندگیتان را برای مدتی در آن قرار دهید. در این مطلب قرار است با شما همراه شده و بهترین کوله پشتی سفر را براساس مقصدی که قصد سفر به آن را دارید، برایتان انتخاب کنیم. پس برای انتخاب یک کوله پشتی مناسب، با ما در گلفام سفر همراه شوید. 

انتخاب بهترین کوله پشتی

بهترین کوله پشتی مسافرتی کدام است؟

بسته به هدفتان از سفر، انتخاب های مختلفی برای خرید یک کوله پشتی مناسب پیش رو دارید و انواع مختلفی از کوله پشتی ها با اندازه و حجم های متنوع در بازار وجود دارد. از جمله انواع مختلف کوله پشتی ها می توان به کوله پشتی روزانه، مسافرتی، کوهنوردی، ضد آب، کوله پشتی چرخدار و … اشاره کرد.

کوله پشتی که در این مقاله بیشتر مدنظر ماست، کوله پشتی های مناسب سفر هستند. انتخاب های زیادی برای یک کوله پشتی سفری خوب پیش روی شما قرار دارد؛ اما پاسخ به این سوال که بهترین کوله پشتی برای شما کدام است، راحت نیست.

بسته به هدفتان باید به ویژگی های مختلف کوله پشتی که قصد خرید آن را دارید، دقت کرده و گزینه مناسبتان را انتخاب کنید. البته همه چیز به بودجه شما هم بستگی دارد.

انتخاب بهترین کوله پشتی سفر

ویژگی های کوله پشت مناسب سفر 

شما برای سفر کردن به کوله پشتی احتیاج دارید که در عین سبک بودن و نداشتن وزن بالا، بتوانید وسایل مختلفی را که در مسیر احتیاج دارید، در آن جای داده و علاوه بر سفری سبک و راحت از این مسئله که ابزار و وسایل مورد نیازتان را هم به همراه دارید خیالتان راحت باشد.

این مسئله به پارچه و موادی بستگی دارد که برای دوخت کوله پشتی های مختلف از آنها استفاده شده است. برندی که برای خرید کوله پشتی انتخاب می کنید هم بسیار مهم است. با توجه به اهمیت فوق العاده این مسئله در تجربه ای سفر لذت بخش تر سعی کنید به سراغ برندهای معتبر کیف و چمدان رفته و با اطمینان بیشتری خرید کنید. 

یکی دیگر از نکات مهم در مورد راهنمای انتخاب کوله پشتی مناسب برای سفر این است که این کوله پشتی بتواند از وسایل شما به خوبی محافظت کند. برای نمونه مقاومت کوله پشتی در برابر آب آیتم مهمی در انتخاب شما به شمار می رود. مطمئنا شما نمی خواهید وسایلتان خیس شود که این مسئله هم به مواد اولیه ای که برای دوخت کوله پشتی استفاده شده اند، باز می گردد.

داشتن زیپ های بزرگ و آسان و تعداد جیب های یک کوله پشتی هم زمانی که قصد انتخاب بهترین کوله پشتی برای سفر را دارید، بسیار مهم و حیاتی است. همچنین سعی کنید در زمان انتخاب کوله پشتی طول تنه و قدتان را هم در نظر بگیرید. 

کوله پشتی سفر

داشتن کمربند هم باعث می شود وزن کوله پشتی تنها به شانه شما وارد نشود و اگر وسایلی با وزن زیاد را حمل می کنید، موجب توزیع وزن آن در قسمت های مختلف بدن خواهد شد. 

انتخاب کوله پشتی مناسب سفر بستگی به عادت های شما و اینکه چگونه سفر می کنید، هم دارد. اگر شما معمولا با کوله باری سبک به سفر می روید، شاید یه کوله 40 لیتری هم برایتان کافی باشد؛ اما اگر ابزار و وسایل مختلفی مانند دوربین های عکاسی، تجهیزات کمپینگ و .. را هم با خود حمل می کنید، مشخص است که باید دقت بیشتری در انتخاب کوله پشتی داشته باشید تا در عین حال که وسایل مختلف تان را در آن جای می دهید، مجبور به حمل وزن زیادی هم در حین سفر نباشید. در ادامه مطلب کمی بیشتر در خصوص اندازه و حجم کوله پشتی مناسب برای سفر صحبت می کنیم.

کوله پشتی راحت برای سفر

اندازه و حجم کوله پشتی

لیتر، واحد اندازه گیری ظرفیت کوله پشتی است. اینکه با قاطعیت بگوییم کدام کوله پشتی برای سفر از همه مناسب تر است تقریبا غیر ممکن خواهد بود، زیرا همه چیز به شما و ابزار و وسایلی که با خود حمل می کنید بستگی دارد. در هنگام انتخاب اندازه کوله پشتی، ویژگی های جسمانی خودتان را هم در نظر بگیرید. اما در کل، اگر برای استفاده روزانه قصد خرید کوله پشتی دارید به نظر می رسد کوله های 15 تا 30 لیتری برایتان کافی باشد. اما اگر قصد سفر دارید بسته به وسایلی که با خود حمل می کنید و مدت زمانی که در سفر خواهید بود، کوله های 50 تا 80 لیتری انتخاب مناسب تری برای شما هستند.


انتخاب وسایل برای سفر

نکته مهم اینکه سعی کنید وسایلی را که ضروری و مهم هستند را با خودتان ببرید و از بردن وسایل اضافه خودداری کنید. وسایلی که کاربرد زیادی در طول سفر برایتان ندارند و تنها به خاطر همراه بردن شان مجبور شده اید کوله پشتی با وزن بیشتر را انتخاب کرده و بار سنگین تری را در طول مسیر با خود حمل کنید. همراه داشتن کاور ضد آب را هم برای محافظت کوله پشتی تان از باران فراموش نکنید به ویژه اگر در فصل های پر بارش سفر می کنید. نحوه تنظیم کوله پشتی روی بدنتان هم از همیت بسیار زیادی برخوردار است. 

در پایان به این نکته هم باید توجه کرد که پس از انتخاب کوله پشتی مناسب باید سعی کنید به خوبی از آن نگهداری کنید. شما احتمالا هزینه زیادی برای خرید این کوله پشتی کرده اید و وسایلی را در آن قرار می دهید که در طول سفرتان ضروری هستند، پس باید از آن به خوبی نگهداری و محافظت کنید.

مطالب خواندنی دیگر:باید ها و نباید ها در بستن چمدان و ساک دستی
انتخاب کوله پشتی برای سفر

راحتی سفر با انتخاب درست کوله پشتی

انتخاب یک کوله پشتی مناسب اثر مستقیم بر داشتن تجربه ای لذت بخش یا آزار دهنده از سفر دارد، با انتخاب یه کوله پشتی مناسب می توانید با به همراه داشتن وسایل مورد نیاز و حمل راحت آنها، سفری آسان تر و بدون دغدغه را تجربه کنید، اما اگر کوله پشتی مناسبی را انتخاب نکنید، احتمالا با مشکلات زیادی در طول سفرتان مواجه شوید. پس در زمان خرید کوله پشتی برای هر منظوری که مد نظرتان است، سعی کنید آیتم های مختلفی را در نظر گرفته و با دقت بسیار زیاد کوله پشتی مناسبتان را انتخاب کنید.