زیباترین آکواریوم های دنیا کدامند؟

آکواریوم ها از زیباترین جاذبه های گردشگری دنیا به شمار می روند که تجربیاتی منحصر به فرد و جذاب را به بازدیدکنندگان خود هدیه می دهند. با رفتن به این آکواریوم ها می توانید به تماشای دنیای زیر آب نشسته و از تفریحات هیجان انگیزی مانند غواصی در کنار موجودات دریایی و غذا دادن به آنها لذت ببرید. در دنیا, آکواریوم های بسیار زیادی وجود دارند که برخی از آنها از شگفت انگیزترین جاذبه هایی خواهند بود که در سفر می توانید ببینید.در این مطلب سری به این آکواریوم ها زده و شما را با معروفترین و برترین آکواریوم های دنیا آشنا می کنیم.

آکواریوم اس.ای.آ , سنگاپور

سفرمان به دنیای زیر آب را از سنگاپور زیبا و شگفت انگیز آغاز می کنیم. آکواریوم اس.ای.آ یکی از معروفترین جاذبه های گردشگری این شهر محسوب می شود که در سال 2012 افتتاح شد و از همان زمان بخش جدایی ناپذیری از تور سنگاپور شده است. 100 هزار جانور آبزی در این آکواریوم هیجان انگیز زندگی می کنند و سی آکواریوم برای مدتی بزرگترین آکواریوم دنیا نیز محسوب می شد. رفتن به این آکواریوم یکی از تجربیات بی نظیر شما در سفر به سنگاپور خواهد بود و تماشای دنیای موجودات آبزی در این مجموعه مسحورتان خواهد کرد.

این آکواریوم براساس منطقه جغرافیایی موجودات دریایی شامل ده منطقه می شود که یکی از جذاب ترین آنها بخش اقیانوس باز آکواریوم سی است. در بخش کوسه های این آکواریوم هم می توانید غواصی در کنار این موجودات دریایی را تجربه کنید. بازدید از موزه دریایی آکواریوم اس.ای.آ را هم نباید در سفر به سنگاپور زیبا از دست داد.

برترین آکواریوم های دنیا

آکواریوم دبی مال , امارات

آکواریوم دبی یکی دیگر از زیباترین و جذاب ترین آکواریوم های دنیاست.  آکواریومی بسیار بزرگ در مرکز خرید دبی مال که شما را به دنیایی متفاوت و تماشایی میهمان می کند. این آکواریوم یکی از مهمترین دلایل محبوبیت دبی مال در میان گردشگران محسوب می شود. در این مجموعه هیجان انگیر که یکی از بزرگترین آکواریوم های معلق دنیا نیز هست, 33 هزار موجود آبزی زندگی می کنند.

این آکواریوم از سه بخش مخزن اصلی, تونل شیشه ای و باغ وحش زیر آبی تشکیل شده که بخش تونل شیشه ای آن قطعا شگفت زده تان خواهد کرد. تونلی 48 متری و بسیار جذاب که نباید بازدید از آن را در سفر به شهر زیبای دبی از دست داد. با رفتن به آکواریوم هیجان انگیز دبی می توانید به موجودات دریایی غذا داده, در کنار کوسه ها غواصی کنید و سوار بر قایق های کف شیشه ای دنیای زیر آب را از زاویه ای جدید ببینید. اگر با تور دبی همراه شده و به این شهر زیبا و دیدنی کشور امارات سفر کردید بازدید از این موزه هیجان انگیز را هم فراموش نکنید.

مطالب خواندنی دیگر:بزرگ ترین آکواریوم داخلی دبی
آکواریوم دبی مال

آکواریوم جورجیا , آتلانتا, آمریکا

یکی از بزرگترین آکواریوم های دنیا, مقصد بعدی ماست. آکواریوم فوق العاده و هیجان انگیز جورجیا که در شهر آتلانتای آمریکا قرار گرفته و گردشگران بسیاری را به این شهر زیبا می کشاند. در این آکواریوم می توان موجوداتی را دید که در هر آکواریومی امکان تماشای آنها وجود ندارد. این آکواریوم خانه بیش از صد هزار موجود دریایی محسوب می شود. آکواریوم جورجیا از بخش ها و گالری های مختلفی تشکیل شده که یکی از جذاب ترین این بخش ها, تونلی تماشایی در گالری اقیانوس این آکواریوم است.

آکواریوم جورجیا

آکواریوم اوکیناوا چورامی , ژاپن

کشور ژاپن  هم یکی دیگر از هیجان انگیز ترین آکواریوم های دنیا را میزبانی می کند. آکواریوم محبوب و پر طرفدار اوکیناوا چورامی که یکی دیگر از آکواریوم های بزرگ جهان به شمار می رود. این آکواریوم مهیج و دیدنی در سال 2002 افتتاح شد و از همان زمان نام خود را به عنوان یکی از جاذبه های مهم و معروف کشور ژاپن مطرح کرد. این آکواریوم در 7 طبقه احداث شده و گونه های مختلفی از موجودات دریایی در آن زندگی می کنند.  این آکواریوم در پارک اکسپو اوشن اکیناوا واقع شده و لحظاتی رویایی را در سفر به ژاپن زیبا و دیدنی برای مسافران به این کشور رقم خواهد زد.

آکواریوم اوکیناوا چورامی

آکواریوم امپراتوری اقیانوس چیملانگ , چین

آکواریوم چیملانگ یکی دیگر از آکواریوم های شگفت انگیز دنیاست. این آکواریوم مهیج و تماشایی در هنگکین چین قرار گرفته و هر ساله گردشگران بسیاری از آن بازدید می کنند. این آکواریوم از 8 بخش تشکیل شده که در هر یک از آنها می توان لحظاتی فوق العاده و به یاد ماندنی را تجربه کرد. تماشای تئاتر شیرهای دریایی در آکواریوم چیملانگ یکی از تفریحات مورد علاقه گردشگران در بازدید از این آکواریوم بسیار بزرگ و جذاب است.

مطالب خواندنی دیگر:با بهترین و هیجان انگیزترین غذاهای چین آشنا شوید
آکواریوم امپراتوری اقیانوس چیملانگ

آکواریوم اقیانوس شناسی , اسپانیا

یکی دیگر از آکواریوم های بسیار زیبا و تماشایی جهان, آکواریوم اقیانوس شناسی در شهر والنسیای اسپانیاست. این آکواریوم جاییست که حدود 500 گونه مختلف ازموجودات آبزی در آن زندگی می کنند. آکواریوم اقیانوس شناسی در شهر علم و هنر والنسیا قرار گرفته و دارای ده بخش بسیار جذاب و دیدنی است. با رفتن به آکواریوم اقیانوس شناسی والنسیا می توانید به تماشای گونه های مختلف کوسه ها نشسته و از دیدن دلفین ها, شیر دریایی, پنگوئن ها و …. لذت ببرید.

مطالب خواندنی دیگر:13 غذا از غذاهای لذیذ اسپانیایی
آکواریوم اقیانوس شناسی

آکواریوم خلیج مونتری , آمریکا

آکواریوم شگفت انگیز خلیج مونتری یا مونتری بی در ایالت کالیفرنیای آمریکا, یکی دیگر از هیجان انگیز ترین آکواریوم های دنیاست که در میان گردشگران نیز از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. در این آکواریوم نیز می توانید موجودات آبزی مختلف را تماشا کرده و از دیدن مرجان های بسیار زیبا هم لذت ببرید. آکواریوم خلیج مونتری در سال 1984 افتتاح شد و از همان زمان توانست به یکی از محبوب ترین آکواریوم های دنیا تبدیل شود. مونتری بی در ساحل اقیانوس آرام قرار گرفته و با رفتن به آن می توانید انواع پنگوئن ها را هم مشاهده کنید.

آکواریوم خلیج مونتری

آکواریوم پرت , استرالیا

شهر زیبای پرت در استرالیای غربی , میزبان یکی دیگر از برترین آکواریوم های دنیاست. آکواریومی شگفت انگیز که شما را به دنیای بسیار زیبای موجودات دریایی برده و لحظاتی به یادماندنی را به بازدیدکنندگان خود هدیه می دهد. تونل زیر آبی این آکواریوم یکی از جذاب ترین بخش های آکواریوم شهر پرت است. غواصی در کنار ماهی ها و دیگر موجودات دریایی یکی دیگر از تجربیات بی نظیری است که می توانید با رفتن به این آکواریوم شگفت انگیز تجربه کنید.

آکواریوم پرت

سایر مطالب دسته ی ترین های گردشگری: