11مورد از جاذبه های بنتوتا

بنتوتا شهری در جنوبی ترین بخش کشور سریلانکا است که جمعیتی بالغ بر پنجاه هزار نفر دارد، بنتوتا در نزدیکی شهر کلمبو و گاله قرار دارد و دومین شهر توریستی سریلانکا به حساب می آید. جاذبه های بنتوتا هر ساله گردشگران زیادی را از سراسر دنیا جذب می کند که می توان آن را به سبب آب و هوای خوب، رودخانه ها و دریاچه های متعدد، سواحل زیبا و دیگر اماکن تاریخی دانست.

همچنین این شهر به عنوان مرکز ورزش های آبی سریلانکا به حساب می آید که مردم در موقع تعطیلات یعنی از ماه اکتبر تا آوریل بخاطر سواحل این شهر، به آن سفر می کنند؛ البته اماکن گردشگری زیاد دیگری بر جذب گردشگران تاثیر دارد که به همه ی آن ها خواهیم پرداخت. در سفر با تور سریلانکا به شهر بنتوتا جاذبه های دیدنی این شهر را از دست ندهید.

1/ ساحل بنتوتا (Bentota Beach) از بهترین جاذبه های بنتوتا

ساحل بنتوتا در امتداد اقیانوس هند قرار گرفته است و به دلیل داشتن شن های طلایی رنگ در ساحل و وجود درخت های نخل در این راستا، محبوبیت زیادی بین گردشگران دارد، همچنین در این ساحل فعالیت های دیگری نظیر ورزش های آبی گوناگون صورت می گیرد؛ برای مثال این ساحل یک مکان ایده آل برای موج سواری و قایق سواری است که شما می توانید در همانجا لوازم لازم را تهیه کنید و به این تفریح بپردازید.

 جاذبه گردشگری بنتوتا

2/ باغ بریف (Brief Garden)

این باغ توسط دو برادر سریلانکایی در مدت 15 سال ساخته و مرمت شده است، بریف با مساحتی بالغ بر 5 هکتار که با انواع مختلفی از گیاهان پوشیده شده در هشت کیلومتری بنتوتا قرار دارد و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در این باغ می توانید شاهد انواع گوناگونی از درختان گرمسیری، مجسمه و تندیس هایی از سازنده این باغ و دیگر هنرمندان سریلانکایی باشید. هزینه ی ورود به این باغ، حدودا 350 روپیه است و شما می توانید همه روزه از ساعت 8 صبح الی 5 بعد از ظهر از این باغ دیدن کنید.

باغ بریف

3/ مرکز پرورش لاک‌پشت کوسگودا (Kosgoda Turtle Hatchery)

اگر علاقه مند به حیوانات و دنیای آن ها هستید، در طول سفر به تور بنتوتا حتما از مرکز پرورش لاک پشت کوسگودا که در 11 کیلومتری جنوب بنتوتا است، دیدن کنید.

در این مرکز پرورش، لاک پشت ها در اسارت نیستند و زندگی طبیعی خود را در بهترین حالت سپری می کنند و به نوعی آن ها را از خطر انقراض دور نگه می دارند، این مرکز در سه مرحله لانه سازی، تخم گذاری و بیرون آمدن بچه لاک پشت ها از تخم، مسئولیت را برعهده می گیرد و پس از این دسته اتفاقات آنها را در اقیانوس رها می کنند. همچنین به دلیل این سبک از نگهداری، گردشگران می توانند به این مکان رفته و شاهد چرخه ی طبیعی زندگی این موجودات باشند.

مرکز پرورش لاک‌پشت کوسگودا

4/ معبد کاند ویهاری (Kande Vihare Temple)

یکی دیگر از جاذبه های بنتوتا معبد کاند ویهاری است که یکی از 5 معبد شهر بنتوتا است از محبوب ترین معابد در این شهر و کشور سریلانکا به حساب می آید که از دهه ی 1700 میلادی برجا مانده است. شما می توانید در این معبد شاهد مجسمه ی بودا که ارتفاعی 48 متری دارد، باشید، همچنین در کنار مجسمه بودا، مجسمه های دیگری و انواعی از درخت های انجیر، واقع شده است.

 معبد کاند ویهاری

5/ معبد ماها ویهارایا (Buddhist Maha Vihara)

معبد سری کالیاناراما ماها ویهارایا، در منطقه ی کالووامودارا واقع شده است که در آن مجسمه های باستانی و مرمرین بودا قرار دارد و به دلیل وجود همچین ویژگی هایی در این معبد، ماها ویهارایا به یک منطقه گردشگری در شهر بنتوتا تبدیل شد. یکی از مهمترین آثاری که در این معبد قرار دارد، مجسمه ی بودا با ارتفاعی تقریبی 183 سانتی متری است که قدمتی بالغ بر 100 سال دارد.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به بنتوتا
معبد ماها ویهارایا

6/ جزیره سینامون(Cinnamon Island)

جزیره سینامون که با نام جزیره دارچین نیز شناخته می شود از دیگر جاذبه های بنتوتا محسوب می شود که از جذاب ترین مناطق گردشگری شهر بنتوتا به حساب می آید. در این جزیره شما گیاه های زیادی از دارچین را مشاهده می کنید که توسط نسل های مختلفی که در این جزیره زندگی می کردند، کاشته شده است.

جزیره سینامون

7/ قلعه هلندی (Dutch Fort)

قلعه هلندی که با نام قلعه ی گاله نیز شناخته می شود، تاریخچه ای طولانی دارد که تا حدودی به قرون وسطی مربوط می شود؛ این قلعه در 50 کیلومتری جنوب شهر بنتوتا واقع شده است و 87 هکتار مساحت دارد و در لیست آثار باستانی یونسکو تثبیت شده است. در این قلعه چندین موزه و کلیسا وجود دارد که برای افراد علاقه مند به اماکن هنری و ادبی، یک مکان جذاب محسوب می شود و هرساله تعداد زیادی از افراد، از آن بازدید می کنند.

قلعه هلندی

8/ باغ لونوگانگا (Lunuganga)

باغ لونوگانگا که از جاذبه های بنتوتا است در واقع یک خانه ییلاقی زیبا است که معمار مشهور سریلانکایی، جفری باوا (Geoffrey Bawa) مالک آن است و به او تعلق دارد. در ساخت این خانه و باغ، دقت و ظرافت ویژه ای به کار رفته است و در باغ آن، انواع مختلفی از گیاهان کاشته شده است. این جاذبه ی گردشگری در واقع یکی از نمونه های باشکوه کار باوا است؛ این معمار یکی از پیشگامان در تئوری معماری مدرنیسم گرمسیری نیز به حساب می آید.

باغ لونوگانگا

9/ رودخانه مادو (Madu river)

یکی از زیباترین مناطقی که به گردشگران توصیه می شود از آن دیدن کنند، رودخانه مادو است. این رودخانه در بخش غربی منطقه گالا واقع شده است و به سبب وجود بیش از صد گونه پرنده که 300 گونه از آن ها تقریبا بومی هستند و زیبایی این قسمت، با نام بهشت پرندگان شناخته می شود.

رودخانه مادو

10/ امبالانگودا

منطقه امبالانگودا در 25 کیلومتری شهر بنتوتا واقع شده است و به دلیل داشتن ماسک هایی که در چند وقت اخیر بسیار مورد استقبال واقع شده است، شهرت خاصی پیدا کرده است. در این منطقه انواعی از ماسک ها در طرح و رنگ های گوناگون وجود دارد. در این منطقه ماسک های چوبی با نام ماسک های شیطان و رقص های شیطانیش به فروش می رسد. این منطقه که 13 متر با دریا تفاوت دارد مرکز خرید عتیقه و بدلیجات نیز به حساب می آید.

 امبالانگودا

11/ باغ مختصر

این باغ که الهام گرفته شده از دوران استعمار و سبک زندگی ژاپنی ها است، در هشت کیلومتری بنتوتا قرار دارد. باغ مختصر توسط معمار معروف سریلانکایی بویس باوا به همراهی چند هنرمند دیگر سریلانکایی و برخی از هنرمندان خارجی در سال 1929 طراحی و ساخته شد.