با جاذبه های شهر زیبای پکن آشنا شوید

آنچه در مقاله جاذبه های پکن خواهید خواند:

پکن دومین شهر بزرگ و پایتخت کشور زیبا و دیدنی چین است. شهری با بیش از 21 میلیون نفر جمعیت که جاذبه های تاریخی و طبیعی فوق العاده ای را در خود جای داده و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. مرکز تلاقی مدرنیته و سنت که شهری پرجنب و جوش، با ساختمان های مدرن، برج های سربه فلک کشیده و بقایای تحسین برانگیز از امپراتوری پنج هزارساله محسوب می شود و یکی از وسوسه انگیزترین مقاصد دنیا برای گردشگران است. در این مطلب قصد داریم شما را به این کشور زیبا و دیدنی برده و تنها تعدادی از جاذبه های پکن، این شهر زیبا و قدیمی را معرفی می کنیم. با ما در گلفام سفر همراه شوید.


1/ دیوار بزرگ چین Great Wall of China

شاید هدف اصلی شما هم برای سفر به چین دیدن این دیوار پر پیچ و خم که در میان کوه ها خود نمایی می کند، باشد. سازه ای عظیم که به حق یکی از عجایب هفت گانه جدید جهان و دیدنی های چین محسوب می شود و میتوان گفت معروف ترین جاذبه ی پکن است. دیوار چین را برای حفاظت از کشاورزان شمال این کشور در برابر حمله مغول ها طی سالیان سال ساخته اند. در سراسر این دیوار 21196 کیلومتری بیش از سه هزار قلعه برای دیده بانی سربازان ساخته شده که امروزه به یکی از بخش های جذاب دیوار زیبای چین تبدیل شده اند.

این دیوار، سراسر شیب های تندی دارد که حس یک کوه نوردی فوق العاده را هم در شما زنده می کند. چینی ها قدم زدن روی این دیوار را افتخار می دانند و بر این باورند که هر کسی روی این دیوار قدم نزده قهرمان نیست. فروشگاه های روی دیوار چین سرشار از مجسمه ها و نمادهای چینی است که از دیدن آنها به وجد خواهید آمد و می توانید از خوردن نوشیدنی های خنک در حال تماشای طبیعت سبز و زیبای اطراف دیوار طولانی لذت ببرید.

به خاطر داشته باشید که برای قدم زدن روی دیوار چین و لذت بردن از بهشت زیبای زیر پایتان صبح زود و اواسط هفته را انتخاب کنید و کفش های راحت و دوربین عکاسی خود را فراموش نکنید.

دیوار بزرگ چین Great Wall of China

2/ شهر ممنوعه Forbidden City

در سفر به شهر زیبای پکن یکی دیگر از روزهای میانی هفته را به دیدن یکی از جاذبه های پکن، بزرگترین بنای چوبی دنیا اختصاص دهید. ازدحام فراوان جمعیت در این مجموعه در روزهای پایانی هفته نشان دهنده محبوبیت بسیار زیاد آن در بین توریست هاست. این کاخ سالیان سال دور از دسترس مردم عادی قرار داشته و به همین دلیل ممنوعه نام گرفته است.

با رفتن به این مجموعه 720 هزار متر مربعی قدم در محل زندگی 24 امپراطور عظیم چین گذاشته اید، جایی که با دیوارهای 10 متری و خندقی به عرض 52 متر از ساکنان خود محافظت می کرده است. نکته بسیار جالب این مجموعه تعداد 5/9999 اتاق آن است.

سه قصر حیرت برانگیز تای حه، بایوحه و جون حه با تزئینات بی نظیر بخشی از چشم نوازترین جاذبه های پکن است. تای حه با ارتفاع 40 متر روی سنگ مرمر سفیدی با ارتفاع 8 متر ساخته شده که آن را به بلندترین قصر مجموعه تبدیل می کند. 13000 تصویر اژدها در این قصر در هر قدم قدرت و تقدس امپراطوری عظیم چین را به شما یادآور می شوند. کفش های راحتی خود را به پا کنید که حتی گوشه کوچکی از این معماری بی نظیر و سرشار از نمادهای چین را از دست ندهید.

مطالب خواندنی دیگر:با هیجان انگیزترین غذاهای چینی آشنا شوید
شهر ممنوعه پکن Forbidden City

3/ رصدخانه باستانی پکن Beijing Ancient Observatory

اگر شما هم از عاشقان آسمان هستید و از کودکی رویای ستاره چیدن داشتید حتما در سفر به پکن سری به بزرگترین رصدخانه باستانی دنیا با وسعت ده هزار متر مربع بزنید. این رصدخانه در حدود 500 سال فعال بوده و از سال 1929 به موزه ای از ابزار برنزی و قدیمی ستاره شناسی تبدیل شده است. قسمتی از دیوار این برج بلند با نمای خارق العاده ای از ستاره ها شما را به وجد خواهد آورد.

مطالب خواندنی دیگر:با زیباترین جاذبه های توکیو آشنا شوید
رصدخانه باستانی پکن Beijing Ancient Observatory

4/ آکواریوم هیانگ گان Beijing Guanghuan Aquarium

دنیای زیر آب همیشه یکی از جذاب ترین رویاهای بشریت بوده است که چین در ساخت بزرگترین آکواریوم روی خشکی دنیا گوی سبقت را از تمام رقیبان ربوده و در مساحتی 120 هزار متر مربعی تعداد بی شماری از موجودات دریایی را به نمایش گذاشته است. در این مجموعه ی بی نظیر که یکی از زیباترین جاذبه های پکن است علاوه بر دیدن ماهی های زیبای کوچک و بزرگ، میگوها و کوسه های حیرت برانگیز می توانید در ساعاتی از روز به تماشای نمایش دلفین های باهوش و زیبا هم بنشینید.

آکواریوم هیانگ گان پکن

5/ میدان تیان آنمن Tiananmen Square

به بزرگترین میدان چین و سومین میدان بزرگ دنیا خوش آمدید. میدانی با وسعت 440000 متر مربع و گنجایش 1000000 نفر که در گذشته ورودی شهر ممنوعه محسوب می شد. شما می توانید بدون خرید بلیط پا روی قلب پکن بگذارید و ساعت ها از مکان های دیدنی و جذاب این میدان مانند برج تیان آنمن، بنای یادبود قهرمانان ملی، تالار بزرگ مردم و سالن یادبود رئیس مائو لذت ببرید. اگر با تور چین همراه شده و به شهر زیبا و دیدنی پکن سفر کردید، بازدید از این میدان جذاب و فوق العاده را هم از دست ندهید.

میدان تیان آنمن پکن

6/ پل مارکوپولو Marco Polo Bridge

در 15 کیلومتری شهر زیبای پکن پل معروف، بسیار زیبا و قدیمی لوکو که پس از سفر مارکوپلو به چین و معروفیت این پل از زبان این گردشگر به مارکوپلو معروف شده قرار دارد. پلی با طول 260 متر که به اعتقاد چینی ها با 485 شیر محافظت می شود. در طول قدم زدن یا دوچرخه سواری روی این پل به تک تک شیرها دقت کنید و از 485 شیر متفاوت که نشان از هنر بی نظیر چینی ها دارد لذت ببرید.

پل مارکوپولو پکن Marco Polo Bridge

7/ پارک بی های Beihai Park

پارک بی های یکی از بزرگترین و قدیمی ترین باغ های سلطنتی چین و یکی از جاذبه های پکن است که از قسمت شرق به شهر ممنوعه می رسد. با ورود به این پارک بی نظیر شما در استراحتگاه امپراطورهای چین قدم گذاشته اید. در مساحت 49 هکتاری پارک بی های، تعدادی معبد، آثار باستانی و شهر مدور با دیوارهای خوش رنگ و لعاب خودنمایی می کنند. اگر در فصل زمستان راهی چین شدید فرصت اسکیت روی یخ بر روی دریاچه یخ زده ی این پارک زیبا را هم از دست ندهید.

پارک بی های پکنBeihai Park