7 مورد از جذاب ترین استخرهای طبیعی دنیا

آیا استخرهای مملو از آدم هایی که تنه می زنند یا سواحلی که برای چند دقیقه آفتاب گرفتن باید ساعت ها در آن ها به دنبال نقطه ای خلوت بگردید شما را آزار می دهند؟ در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا با جذاب ترین استخرهای طبیعی دنیا آشنا شویم.

1/ استخر شیطان، آبشار ویکتوریا، زامبیا (Devil’s Pool)

همه ساله در زمانی که فصل های خشک (ژوئن تا اکتبر) سطح آب را بالا می آورند، استخر شیطان در لبه آبشار ویکتوریا شکل می گیرد. این استخر مکان جذابی برای آبتنی می باشد که منظره فوق العاده ای رو به آبشاری 30 متری و مایل ها طبیعت زیبا ارائه می دهد.

آشنایی با استخر شیطان از استخر های طبیعی دنیا

2/ حفره ایک کیل، چیچن ایتزا، مکزیک (Ik Kil)

حفره ایک کیل در پارک باستان شناسی محیطی «چیچن ایتزا» واقع شده است. ایک کیل (حفره ای طبیعی) از ریزش بستری از سنگ آهک به وجود آمده است. استخر زیرزمینی موجود در انتهای آن مکانی ایده آل برای شنا می باشد. شما می توانید از طریق راه پله ای که به دیواره آن متصل است به استخر (با عمق 40 متری) در 2 متری سطح زمین دست یابید.

مطالب خواندنی دیگر:ساخت اولین استخر 360 درجه دنیا بر فراز هتلی در لندن
آشنایی با حفره ایک کیل، چیچن ایتزا، مکزیک

3/ آبشار هاواسو، گرند کانیون، آریزونا، آمریکا (Havasu Falls)

آبشار هاواسو مکانی غیرمنتظره در یکی از گرم و خشک ترین مکان های دنیا می باشد. آبشار هاواسو به یک استخر بزرگ سرازیر می شود و رنگ زلال آبی-سبز این آب به علت غلظت بالای کربنات کلسیم می باشد. این منطقه بخشی از محدوده قبیله سرخپوست «هوسوپای» بوده و تحت سلطه این قبیله است. شما می توانید با دریافت مجوز آنلاین یکی گردشگرانی باشید که اجازه شنا در این استخر را دارند.

آشنایی با آبشار هاواسو، گرند کانیون، آریزونا، آمریکا

4/ گودال تو سوآ اوشن، لوتو فاگا، ساموآ (To Sua Ocean Trench)

یکی دیگر از استخرهای طبیعی دنیا گودال تو سوآ اوشن به معنای «حفره بزرگ» است، که 30 متر عمق داشته و به استخر بزرگ تبدیل شده که توسط یک نردبان قابل دسترس است. این گودال در ساحل جنوبی جزیره اوپلو و در احاطه جنگلی سرسبز قرارگرفته است. هزینه ورودی گودال تو سوآ اوشن 15$ است.

مطالب خواندنی دیگر:4 مورد از معروف ترین پارک های آبی دبی
آشنایی گودال تو سوآ اوشن، لوتو فاگا، ساموآ

5/ آبشار کوانگ سی، لوآنگ پرابانگ، لائوس (Kuang Si Falls)

کوانگ سی آبشاری 3 طبقه بوده که از بلندای تپه ای در جنوب لوانگ پرابنگ شروع می شود. استخر و آبشارهای کوچکتر به آبشار اصلی 60 متری وصل می شوند. در پایین آبشار استخرهای متعددی برای شنا وجود دارد، همچنین نیمکت های پیکنیک در اطراف این منطقه قرار دارند.

آشنایی با آبشار کوانگ سی، لوآنگ پرابانگ، لائوس

6/ رودخانه افسون شده، میندانائو، فیلیپین (Enchanted River)

یکی دیگر از استخرهای طبیعی دنیا استخرهای طبیعی دنیا است. نام محلی رودخانه هیناتوآن «رودخانه افسون شده» می باشد زیرا به نظر می آید که آب این رودخانه بدون سرچشمه، جریان دارد. این رودخانه ی آبِ شور از چشمه ای 15 متری جاری می شود. دلیل شوری آب این چشمه ناشناخته است اما آب خنک آبی رنگ و جنگل پیرامون آن فضایی جذاب برای آبتنی ایجاد می کند.

آشنایی با رودخانه افسون شده، میندانائو، فیلیپین

7/ استخر آبگرم پاموکاله، ترکیه (Pamukkale Thermal Pools)

استخر آبگرم پاموکاله در ترکیه واقع شده که معنی واژه پاموکاله در زبان ترکی به معنای «قلعه پنبه ای» است که به آبشارهای سفید این استخرهای آبگرم اشاره دارد. این کوهِ حمام های معدنی طی هزاران سال شکل گرفته است و استخرهای آبگرم در خود جای داده است. وجود نمک های کلسیم و دی اکسید کربن در آب این استخر خواص درمانی به آن می دهد. دمای آب استخر پاموکاله بین 36 تا 57 درجه است.

در تور ترکیه در استخر آبگرم پاموکاله آبتنی کنید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های گردشگری ترکیه
| گلفام سفر

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی

کلمه های کلیدی: