با زیباترین پارک های ملی دنیا بیشتر آشنا شوید

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

طبیعت بکر، زیبا و خیره کننده ویژگی مشترک همه پارک های ملی زیبای دنیاست. مناطق حفاظت شده ای که برای حفظ و نگهداری طبیعت چشم نواز و گونه های جانوری فوق العاده شان باید تلاش کرد. این پارک ها از جمله زیباترین جاذبه هایی محسوب می شوند که می توانید در سفر به کشورهای مختلف دنیا ببینید و تجربه ای بی نظیر را پیش روی بازدیدکنندگان خود قرار می دهند. در این مطلب به سراغ برخی ازشگفت انگیزترین و زیباترین پارک های ملی دنیا رفته و از زاویه ای دیگر به طبیعت زیبا  و چشم نواز کشورهای مختلف دنیا نگاه می کنیم.با گلفام سفر همراه باشید.


1. پارک ملی کاکادو استرالیا (Kakadu National Park)

کشور زیبای استرالیا میزبان یکی از زیباترین پارک های ملی دنیاست، پارک ملی کاکادو که در شمال این کشور قرار گرفته و با زیبایی خیره کننده نظر گردشگران را از اقصی نقاط دنیا به خود جلب کرده است. مقصدی جذاب برای یک طبیعت گردی به یادماندنی که بزرگترین پارک ملی کشوراسترالیا هم محسوب می شود. پارک ملی کاکادو منطقه ای است حفاطت شده که هر آنچه از یک طبیعت گردی بی نظیر انتظار داشته باشید را پیش روی شما قرار خواهد داد.

نام این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو هم دیده می شود و قدمت 4 هزار ساله این پارک موجب شده تا علاوه بر طبیعت جذاب و دیدنی، از نظر تاریخی نیز اهمیت داشته باشد. از جمله این جاذبه های تاریخی می توان به سنگ نگاره هایی قدیمی اشاره کرد که هزاران سال قدمت دارند و نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کنند. یکی از بزرگ ترین معادن اورانیوم جهان نیز در پارک ملی کاکادو استرالیا قرار گرفته است. تماشای کروکودیل ها یکی از تجربیات بی نظیری است که می توانید با رفتن به پارک ملی کاکادو در کشور استرالیا امتحان کنید.

پارک ملی کاکادو استرالیا از زیباترین پارک های ملی دنیا

2. پارک ملی بنف، کانادا (Banff National Park)

شهر زیبای بنف در ایالت آلبرتای کانادا خانه یکی دیگر از زیباترین پارک های ملی دنیا است. پارک ملی بنف که در میان رشته کوه های راکی قرار گرفته و قدیمی ترین پارک ملی کشور کانادا نیز محسوب می شود.

طبیعت بسیار زیبا و خیره کننده، دریاچه های متنوع و تماشایی، کوهستان هایی باشکوه، جنگل های مخروطی انبوه، یخچال های طبیعی، علفزارهای وسیع و حیات وحش حیرت انگیز همه و همه دست به دست هم داده اند تا این منطقه زیبای حفاظت شده در کشور کانادا را به یکی از زیباترین پارک های ملی دنیا تبدیل کنند. جایی که هر بیننده ای را مسحور زیبایی بی حد و اندازه خود کرده و هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست.

نام پارک بنف هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و با وجود اینکه این پارک در میان رشته کوه های راکی قرار گرفته اما راه دسترسی به آن آسان و راحت است و از طریق چندین بزرگراه اصلی می توان به این منطقه دسترسی پیدا کرد.

پارک ملی بنف، کانادا

3. پارک ملی لیک دیستریکت، انگلستان (Lake District National Park)

پارک ملی بعدی در لیست ما در شهر زیبای لندن قرار گرفته و هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا از این پارک زیبا و شگفت انگیز کشور انگلستان بازدید می کنند. دریاچه های بزرگ و زیبا، آبشارهای فوق العاده، طبیعتی سرسبز و تماشایی، گونه های گیاهی و جانوری متنوع، کوه هایی باشکوه و روستاهایی خیره کننده از مهم ترین دلایلی هستند که لیک دیستریکت را به یکی از زیباترین پارک های ملی دنیا تبدیل کرده اند.

بازدید از خانه های برخی نویسندگان و شعرای معروف انگلستان یکی از تجربیات منحصر به فردی است که تنها با رفتن به پارک ملی لیک دیستریکت می توانید به دست آورید.

مطالب خواندنی دیگر:با 8 مورد از زیباترین آبشارهای دنیا آشنا شوید
پارک ملی لیک دیستریکت، انگلستان

4. پارک ملی یوسیمیتی، آمریکا (Yosemite National Park)

یکی از معروف ترین و زیباترین جاذبه های طبیعی کشور امریکا، پارک ملی یوسیمیتی است، پارکی با طبیعت چشم نواز و فوق العاده و تنوع شگفت انگیز گونه های گیاهی و جانوری که هر بیننده ای را مسحور زیبایی خیره کننده خود می کند. ترکیب آبشارهای بلند و دیدنی، دریاچه هایی بسیار زیبا و جنگل های انبوه و سرسبز، یوسیمیتی را به یکی از زیباترین پارک های ملی دنیا تبدیل کرده است که هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست. 

مطالب خواندنی دیگر:9 جاذبه از بی نظیر ترین جاذبه های آمریکا
 پارک ملی یوسیمیتی، آمریکا

5. پارک ملی خائویای، تایلند (Khao Yai National Park)

در فاصله 200 کیلومتری شهر زیبای بانکوک یکی از شگفت انگیز ترین پارک های ملی دنیا، پارک ملی خائویای، قرار گرفته. جایی که با طبیعت زیبا و چشم نواز نظر هر گردشگری را به خود جلب می کنند. خائویای اولین پارک ملی تایلند محسوب می شود و با جنگل های استوایی زیبا، کوهستان های باشکوه، آبشارهای متعدد و فوق العاده، تنوع شگفت انگیز حیات وحش و آرامشی تا بی نهایت یکی از زیباترین چشم اندازهایی را پیش رویتان قرار خواهد داد که ممکن است در زندگیتان ببینید. 

 پارک ملی خائویای، تایلند

6. پارک ملی فیوردلند، نیوزلند (Fiordland National Park)

نیوزلند کشوری است با زیبایی های طبیعی فوق العاده و شگفت انگیز که فیوردلند یکی ازمعروف ترین پارک های ملی دنیا است. این پارک بسیار زیبا با طبیعت خیره کننده و چشم نواز خود یکی ازبزرگ ترین پارک های ملی جهان به شمار می رود. پارک ملی فیوردلند جایی است که مجموعه پرطرفدار و محبوب ارباب حلقه ها در آن فیلمبرداری شده است که همین موضوع خود نقش زیادی در افزایش ورود گردشگران به این پارک زیبا و دیدنی کشور نیوزلند ایفا کرده است.

پارک ملی فیوردلند، نیوزلند

7. پارک ملی مانوئل آنتونیو، کاستاریکا (Manuel Antonio National Park) 

پارک بعدی لیست ما یکی از زیباترین پارک های ملی دنیا هم هست. پارک ملی مانوئل آنتونیو در کشور کاستاریکا که بازدید از آن را تا همیشه در یاد خواهید داشت. سواحل زیبا و رویایی، جنگل های بارانی انبوه و گونه های جانوری متنوع و تماشایی از جمله مهم ترین دلایل محبوبیت این پارک در میان گردشگران به شمار می روند. با رفتن به پارک ملی مانوئل آنتونیو می توانید لحظاتی فوق العاده و آرام بخش را سپری کرده و سفری فوق العاده و به یادماندنی را در سواحل زیبای اقیانوس آرام بگذرانید.

پارک ملی مانوئل آنتونیو، کاستاریکا

8. پارک ملی دره جیوژای، چین (Jiuzhai Valley National Park)

پارک ملی دره جیوژای، اولین پارک ملی کشور چین محسوب می شود که با زیبایی خارق العاده خود نظر هر گردشگری را جلب می کند. این پارک با آبشارهای متعدد و بسیار زیبا، طبیعت بکر و دست نخورده، دریاچه ها و چشمه های تماشایی شناخته می شود و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست.

یکی از مهمتریبن دلایل محبوبیت این پارک در میان گردشگران تنوع فوق العاده گونه های جانوری است که در دره جیوژای زندگی می کنند. حتی این پارک میزبان پانداهای غول پیکر چینی هم هست که البته به دلیل وسعت بسیار زیاد آن احتمال اینکه بتوانید انها را ببینید بسیار کم است. نام این پارک هم در فهرست میراث جهانی یونسکو به چشم می خورد.

پارک ملی دره جیوژای، چین

از دسته ی ترین های گردشگری بخوانید:

کلمه های کلیدی: