بهترین زمان سفر به بانکوک

آنچه در بهترین زمان سفر به بانکوک خواهید خواند:

بانکوک، پایتخت کشور تایلند، یکی از جذاب ترین مناطق برای توریست ها و گردشگران است.یک نکته مهم که در این زمینه باید حتما به آن اشاره شود، این است که می توان گفت شهر بانکوک در همه اوقات سال یک مقصد عالی برای گردشگری محسوب می شود. این شهر آب و هوای خیلی گرم غیرقابل تحمل یا خیلی سرد و طاقت فرسا ندارد؛ بنابراین در این مطلب آن چه به عنوان بهترین فصل سفر به بانکوک مطرح می شود، زمان های محبوب تر برای گردشگران است.

بهتریم زمان سفر به بانکوک


در این مطلب ما می کوشیم به این سوال پاسخ دهیم که بهترین فصل سفر به بانکوک چه فصلی است؟ در چه فصلی هزینه ها کمتر و در چه فصلی بیشتر است؟ چه زمان هایی در بانکوک برای جشن و برگزاری فستیوال تعیین شده است؟

اگر این سوالات و یا سوالات مشابه این ها برای شما هم مطرح است، یا قصد دارید در تور بانکوک ثبت نام کنید، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

بهترین زمان سفر برای خرید در بانکوک

بهترین زمان سفر به بانکوک برای خرید، ماه های دسامبر و ژانویه هستند. این ماه ها جز ماه هایی هستند که در آن ها آب و هوای بانکوک بسیار مناسب بوده و جمعیت قابل توجهی از توریست ها و گردشگران در این شهر حضور دارند. هم چنین به دلیل نزدیک بودن روزهای کریسمس و سال نو میلادی، فروشندگان برای ترغیب بیشتر مشتریان به خرید تخفیف های خوبی ارائه می دهند.

هم چنین هنگام سال نو در تقویم تایلندی ها، یعنی نیمه آوریل، بسیاری از اجناس و محصولات با قیمت های مقرون به صرفه به فروش می رسند. در این بازه زمانی به دلیل فرا رسیدن سال نو تخفیف های خوبی برای اجناس مختلف وجود دارد . این زمان جز بهترین زمان ها برای خرید در بانکوک است.

زمان مناسب سفر به بانکوک

بهترین زمان برای طبیعت گردی در بانکوک

در بانکوک یکی از تفریحات پرطرفدار، گشت و گذار در طبیعت است. اگر می خواهید از طبیعت بانکوک لذت ببرید، بهترین زمان سفر به بانکوک برای طبیعت گردی ، بین ماه های فوریه تا آوریل است. ماه فوریه (بهمن) دمای هوا و شرایط آب و هوایی حاکم بر شهر بانکوک بسیار مطلوب و عالی است. در این زمان گشت و گذار در محیط های طبیعی لذتی دو چندان خواهد داشت.

هم چنین در ماه های مارس و آوریل نیز با توجه به نزدیک شدن بهار و شکوفایی دوباره گیاهان و درختان، گردش در طبیعت لذت فراوانی دارد. در این ماه ها بارش های خوبی هم در بانکوک رخ می دهد. همه این عوامل در کنار یکدیگر موجب می شوند تا بین ماه های فوریه تا آوریل، بهترین زمان برای طبیعت گردی در بانکوک باشد. اگر با این هدف به بانکوک سفر می کنید، برنامه خود را برای سفر در طول این ماه ها تنظیم کنید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به بانکوک
سفر به بانکوک برای طبیعت گردی

بهترین زمان سفر بر اساس جمعیت گردشگران بانکوک

در بین ماه های نوامبر تا اواخر مارچ، به دلیل آب و هوای خوب، جمعیت بسیار زیادی به بانکوک سفر می کنند. در این ماه ها دمای هوای بانکوک کمتر بوده و هوا خنک تر است. در نتیجه تعداد توریست ها و مسافرانی که به بانکوک می روند بیشتر می شود. در بین این ماه ها، فوریه (بهمن) شرایط خاصی دارد بسیاری از توریست ها این ماه را برای سفر خود بر می گزینند.
اما اگر می خواهید در فصل خلوت تر سفر به بانکوک به این شهر بروید، بین اواخر آوریل تا اکتبر، زمان مناسبی برای سفر شماست. توجه داشته باشید اگر چه در این زمان بانکوک خلوت تر است اما دمای هوا نیز گرم تر می شود.

مطالب خواندنی دیگر:بررسی هزینه های سفر به بانکوک
سفر به بانکوک

بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها و رویداد های بانکوک

یکی از جاذبه های اصلی سفر به تایلند و شهر بانکوک، حضور در جشنواره ها و فستیوال هایی است که در این شهر برگزار می شوند. این جشنواره ها بسیار شاد بوده، ارتباط نزدیکی با فرهنگ و سنت مردم تایلند دارند و برای توریست ها به خاطره ای فراموش نشدنی تبدیل می شوند.

یکی از مهم ترین رویدادهایی که سالانه در بانکوک برگزار می شود، جشن معبد کوهستان طلایی است. جشن معبد کوهستان طلایی در ماه نوامبر برگزار می شود. معبد کوهستان طلایی، نام دیگر معبد وات ساکت بانکوک است که در کوه طلایی واقع شده و جز مهم ترین معابد این شهر محسوب می شود. این فستیوال رایگان است و جاذبه های فرهنگی و غذاهای بسیار خوشمزه را می توان در آن یافت.

از دیگر جشن ها و رویدادهای مهم در بانکوک می توان به جشن لوی کوترانگ اشاره کرد. این فستیوال جذاب نیز در ماه نوامبر برگزار می گردد و به شدت زیبا و خاطره انگیز است. تاریخ این جشن مطابق با تقویم قمری تایلند بوده و بنابراین روز آن ثابت نیست. در جشن لوی کوترانگ هنگام شب مردم فانوس های نورانی زیبا را در کنار رودخانه با آسمان می فرستند. این منظره بسیار تماشایی است.

فستیوال مهم دیگری که در بانکوک برگزار می شود، جشن سونگکران است. این جشن در ماه آوریل، اوایل بهار و هنگام شکوفایی مجدد طبیعت برگزار می شود. در این جشن سراسر شادی و نشاط، مردم بر روی یکدیگر آب می ریزند زیرا معتقدند این آب بدشگونی ها و بد یمنی ها را از آنان دور می کند. سونگکران بین 13 تا 16 آوریل برگزار می شود.

ارزان ترین فصل سفر به بانکوک

اگر می خواهید سفری ارزان قیمت به بانکوک داشته باشید، بهترین زمان سفر به بانکوک در بازه زمانی بین ماه های آوریل تا اکتبر است. مخصوصا در ماه های آوریل و اکتبر، هزینه های مربوط به اقامت و رزرو هتل بسیار کمتر از سایر اوقات سال است. در این ماه ها دمای هوا نسبتا بالا و گرم است و هم چنین بارش باران های موسمی بیشتر می شود.
به همین دلیل میزان مسافرت ها و درخواست برای تور بانکوک کمتر از سایر اوقات سال می شود. در نتیجه هزینه ها کمتر شده و می توانید سفری ارزان قیمت تر به بانکوک داشته باشید.

میخواهید سفر کنید اما نمیدانید در چه فصلی سفر کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مناسب سفر به صفحه ی بهترین زمان سفر مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: