7 مورد از حیرت انگیزترین کاخ های سلطنتی جهان

کاخ هایی که به منظور به تصویر کشیدن قدرت و ثروت پادشاهان ساخته شده اند، کاخ های بسیار باشکوهی اند که ارزش دیدن دارند. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا 7 مورد از حیرت انگیزترین کاخ های سلطنتی جهان را ببینیم.

کاخ های سلطنتی جهان

1. کاخ امپراتوری، توکیو (Imperial Palace)

از زیباترین کاخ های سلطنتی جهان کاخ امپراطوری توکیو است. کاخ امپراتوری کنونی در سایت قدیمی قلعه ادو (محوطه پارک بزرگ در احاطه خندق ها و دیوارهای سنگی عظیم) در مرکز توکیو قرارگرفته است. این کاخ محل سکونت خانواده سلطنتی ژاپن است. زمینه های داخلی کاخ معمولا برای ورود عموم باز نمی باشند؛ تنها در تاریخ 2 ژانویه (فرا رسیدن سال نو) و 23 دسامبر (تولد امپراتور) اجازه ورود به بازدیدکنندگان داده می شود. در این تاریخ بازدیدکنندگان می توانند وارد فضای داخلی شده و اعضای خانواده سلطنتی را ببینند. در طول سال نیز تورهایی به منظور بازدید از فضای خارجی کاخ برگزار می شوند.

کاخ امپراتوری، توکیو

2. کاخ زمستانی، سنت پترزبورگ، روسیه (Winter Palace)

کاخ زمستانی در میان میدان و دیوار کاخ قرارگرفته است. در میان سال های 1732 تا 1917 کاخ زمستانی خانه رسمی پادشاه روسیه بود. این کاخ به منظور بازتاب قدرت پادشاه روسیه در ابعاد بسیار عظیمی ساخته شده است. پس از جنگ جهانی دوم، تالار جلسات بازسازی شد و آثار هنری از هنرمندانی مانند لئوناردو داوینچی، رامبرانت، مونه، رنوآر، پیکاسو، وَن گوگ و کاندینسکی در آن قرارگرفت.

در تور سنت پترزبورگ از کاخ زمستانی دیدن فرمایید.

کاخ زمستانی، سنت پترزبورگ، روسیه

3. کاخ توپکاپی، استانبول، ترکیه (Topkapi Palace)

کاخ توپکاپی بر روی تپه ای رو به تنگه بسفر قرارگرفته است. برای مدت بیش از 400 سال پادشاهان عثمانی در این کاخ زندگی می کردند. این کاخ در زمان اوج خود خانه بیش از 400 نفر بوده و مساجد، بیمارستان و نانوایی هایی را در خود جای داده بود. کاخ و موزه توپکاپی همه روزه به استثنای سه شنبه ها برای بازدید باز می باشند. از بازدید کنندگان توقع می رود که لباس مناسب بپوشند و عکاسی در راهروهای نمایشگاه نیز ممنوع است.

در تور استانبول از کاخ توپکاپی دیدن فرمایید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین جاذبه‌های استانبول
کاخ توپکاپی، استانبول، ترکیه

4. کاخ باکینگهام، لندن، انگلیس (Buckingham Palace)

کاخ باکینگهام دفترریاست و خانه ملکه الیزابت در لندن می باشد. امروزه این کاخ یکی از تنها کاخ های سلطنتی باقی مانده در دنیاست. طول این کاخ 108 متر، عمق 120 متر و ارتفاع آن 24 متر می باشد. 775 اتاق و 19 سالن جلسه در آن قرار گرفته است. هر تابستان درهای کاخ به روی ما باز می شود. بازدیدکنندگان می توانند از 19 سالن جلسه دیدن فرمایند، که بسیاری برای مراسم تشریفاتی و برنامه های رسمی استفاده می شوند. تمامی اتاق ها دارای مبلمان بسیار ارزشمند از کلکسیون سلطنتی می باشند.

کاخ باکینگهام، لندن، انگلیس

5. گرند پالاس، بانکوک، تایلند (Grand Palace)

گرند پالاس واقع در پایتخت تایلند، در حاشیه رودخانه تیره رنگ چائو فریا (Chao Phraya) قرار گرفته و از سال 1782 خانه ی رسمی شاهان سیام بوده است. گرند پالاس به سبک طراحی کلاسیک تایلندی از احجام مخروطی و کاشی های رنگارنگ بر روی سقف استفاده کرده است. همچنین معبد زمرد بودا (Temple of the Emerald Buddha) که مقدس ترین مجسمه ی بودا را در خود جای داده، در این کاخ قرار دارد. از آنجایی که گرند پالاس مقدس ترین مکان تایلند است سختگیری خاصی در خصوص پوشش دارد. شما می توانید با کرایه لباس از مسئولین ورودی به بازدید از معبد بروید.

در تور بانکوک از گرند پالاس دیدن فرمایید.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه های گردشگری تایلند
گرند پالاس، بانکوک، تایلند

6. الحمرا، آندالوسیا، اسپانیا (Alhambra)

کاخ الحمرا برروی تپه السابقه (al-Sabika)، در حاشیه رودخانه دارُ (Darro) قرارگرفته است. این کاخ در فرهنگ موریش (Moorish) اهمیت والایی دارد زیرا در اینجا چشمه ها سرازیر می شوند، برگ ها رقصان می ریزند و اشعار باستانی برروی سنگ ها نوشته شده اند. نام این کاخ از زبان عربی گرفته شده و به معنای کاخ قرمز است. این کاخ ترکیبی از قلعه و کاخ بوده که در بالادست شهر گرانادا (Granada) و به دور از شلوغی شهر واقع شده است. به علت وجود 6000 بازدیدکننده در ماه های گرم تابستان، بهتر است در ماه های خلوت تر از الحمرا بازدید نمایید.

الحمرا، آندالوسیا، اسپانیا

7. کاخ میسور، هند (Mysore Palace)

کاخ میسور در جنوب هند، خانه رسمی خانواده سلطنتی در میسور، خاندان مهاراجاس (که در سال های 1399 تا 1950 حکمرانی می کردند) می باشد. در این کاخ 2 سالن دوربار (durbar hall)، حیاط ها، باغ ها و ساختمان های منظم قرارگرفته اند. کاخ های متعددی در میسور هستند، اما تنها این کاخ در مرکز دژ قدیمی ساخته شده است. از آنجایی که این کاخ به عنوان مجلل ترین ساختمان سلطنتی هند شهرت دارد، بیش از 6 میلیون گردشگر سالانه از این کاخ بازدید می کنند. بعد از تاج محل این بیشترین تعداد بازدیدکننده می باشد.

در تور هند از کاخ میسور دیدن فرمایید.

کاخ میسور، هند

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی