بهترین زمان سفر به ارمنستان

آنچه در این مقاله خواهید خواند :

ارمنستان یکی از کشورهای همسایه ایران است که به علت داشتن جاذبه های مختلف و آب و هوای خوب، یکی از مقاصد محبوب گردشگری برای ایرانی ها محسوب می شود. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران از سراسر ایران با تور ارمنستان به این کشور سفر می کنند تا از جاذبه های مختلف موجود در این کشور بازدید کنند.

یکی از ویژگی هایی که باعث جذابیت سفر به ارمنستان می شود، آب و هوای این کشور است. آب و هوای ارمنستان به علت این که بیشتر نقاط این کشور کوهستانی و مرتفع هستند، بسیار خوب و خنک است. البته در گرم ترین ماه های تابستان، ارمنستان هم مانند سایر نقاط هوایی گرم خواهد بود اما با این حال هوای آن قابل تحمل و خوب است.

در ادامه این مطلب به بررسی این می پردازیم که بهترین ماه های سفر به ارمنستان کدام ماه ها هستند؟ برای سفر و خرید بهتر است در چه زمانی به ارمنستان سفر کنیم؟ یا این که فستیوال های ارمنستان در چه بازه زمانی برگزار می شوند؟ اگر قصد سفر به ارمنستان را دارید و این ها سوالات شما هم هستند، پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


بهترین زمان سفر به ارمنستان برای خرید

یکی از اهداف اصلی گردشگران، به خصوص توریست هایی که از ایران به ارمنستان سفر می کنند، خرید است. ارمنستان نیز مانند گرجستان و ترکیه یکی از کشورهایی است که سفر به آن با هدف خریداری انواع کالا، به خصوص لباس های برند انجام می شود. دلیل این موضوع هم آن است که قیمت های کالاها در ارمنستان بسیار مناسب و ارزان است.

در فصل های گرم سال مانند پاییز و به خصوص زمستان، مسافران و گردشگران زیادی راهی ارمنستان می شوند. به همین دلیل در این بازه زمانی، تخفیف دادن و حراجی برگزار کردن موضوع رایجی نیست. چه بسا که در این ماه ها که شلوغ تر هستند، قیمت های اجناس اندکی افزایش هم داشته باشند.

در فصل های سرد سال مانند پاییز و زمستان، مسافران کم می شوند. مخصوصا در زمستان که به دلیل آب و هوای سرد ارمنستان مسافران و توریست هایی که به این کشور می روند بسیار کم می شوند. در این ماه ها هم حراجی های متعددی در ارمنستان برگزار می شود و هم قیمت محصولات، هتل ها و کالاهای موجود در مراکز خرید کمتر می شود. بنابراین اگر قصد شما از سفر به ارمنستان، خرید است و به دنبال بهترین زمان سفر به ارمنستان برای خرید می گردید، پاییز و به خصوص زمستان زمان مناسبی برای شماست.

مطالب خواندنی دیگر:چرا باید به ارمنستان سفر کنیم؟
بهترین زمان سفر به ارمنستان برای خرید

بهترین زمان سفر به ارمنستان برای طبیعت گردی

گردش و طبیعت گردی یکی از اصلی ترین اهداف توریست هایی است که مسافرت به ارمنستان را برگزیده اند. در این کشور با توجه به مرتفع و کوهستانی بودن اکثر نقاط، آب و هوای معتدلی وجود دارد. در ارمنستان جاذبه های تاریخی و باستانی زیادی وجود دارد که بیشتر آن ها جز مکان های مهم مسیحیان محسوب می شوند. هم چنین طبیعت ارمنستان بسیار متنوع  و سرسبز است و گردش در این طبیعت برای مسافر و توریستی جذاب است.

در فصل بهار، حد فاصل بین ماه های فروردین تا خرداد ماه بهترین زمان سفر به ارمنستان برای طبیعت گردی و گردش در ارمنستان است. در این زمان با فرا رسیدن بهار، طبیعت ارمنستان بیشتر از هر زمان دیگری سرسبز و شکوفا شده و آب و هوا نیز بسیار معتدل و دلنشین است. همه این ها در کنار یکدیگر باعث می شوند طبیعت گردی از هر زمان دیگری لذت بخش تر باشد.

بهترین زمان سفر به ارمنستان برای طبیعت گردی

فستیوال های ارمنستان چه زمانی است؟

در ارمنستان فستیوال ها و جشنواره های متعددی برگزار می شوند. زمان برگزاری این فستیوال ها در سال مشخص است؛ اگر قصد دارید در این فستیوال ها حضور داشته باشید و حداکثر لذت را از سفر خود ببرید، برنامه مسافرتتان را با این زمان های مشخص باید هماهنگ کنید.

یکی از مهم ترین فستیوال های ارمنستان، جشن سال نو میلادی در ژانویه است. این جشن که در نخستین روز ژانویه اوایل دی ماه به تقویم شمسی) برگزار می شود، با تخفیف های ویژه سال نو همراه است. یکی دیگر از فستیوال های دیدنی در ارمنستان، فستیوال درندز است. زمان برگزاری این فستیوال 13 فوریه بوده و نوعی مراسم مذهبی برای مسیحیان و ارامنه به شمار می رود.

از دیگر فستیوال های ارمنستان می توان به جشن روز زن که در 8م مارچ برگزار می شود اشاره کنیم. هم چنین جشن عید پاک و جشن نهم می نیز از دیگر فستیوال های مهم و جذاب ارمنستان هستند.


بهترین زمان سفر بر اساس فستیوال ها و رویداد ها

همان طور که گفته شد در ارمنستان فستیوال ها و جشنواره های متعددی برگزار می گردد. از جشن بزرگ سال نو که یکی از محبوب ترین فستیوال ها در سراسر ارمنستان است گرفته تا فستیوال مذهبی درندز و روز زن و جشن عید پاک، همگی جز مهم ترین فستیوال های ارمنستان حساب می شوند. با توجه به آن چه که گفته شد، بیشتر این جشن ها و فستیوال ها در زمستان و اوایل بهار برگزار می شوند.بنابراین اگر قصد شرکت در هریک از این فستیوال ها را دارید، مطابق با زمان هر یک از آن ها به ارمنستان سفر کنید.

مطالب خواندنی دیگر:مهم ترین فستیوال های ارمنستان
فستیوال های ارمنستان

بهترین زمان سفر بر اساس جمعیت گردشگران

بهار و تابستان شلوغ ترین ماه ها از نظر گردشگری در ارمنستان هستند؛ زیرا آب و هوای ارمنستان در این مقطع بسیار خنک و دلچسب است. ماه های فروردین تا خرداد و اوایل شهریور تا مهرماه جز ماه های بسیار محبوب برای سفر به ارمنستان هستند.

در این زمان ها مسافران و گردشگرانی که از با تور ارمنستان بیشتر هستند و اگر با تعداد زیاد گردشگران مشکلی ندارید، می توانید در این زمان ها به ارمنستان بروید. اما اگر می خواهید در ماه های خلوت تر به گشت و گذار در ارمنستان بپردازید، ماه های آبان تا آذر و نیز اواخر زمستان می توانند زمان های بهتر و مناسب تری باشند.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به ایروان

ارزان ترین فصل سفر به ارمنستان

در فصل زمستان کمترین میزان مسافرت و ورود توریست به ارمنستان ثبت شده است. دلیل اصلی آن هم سرد بودن آب و هوای ارمنستان است. سرمای زیاد این منطقه کوهستانی باعث می شود تا زمستان برای اکثر مسافران و گردشگران زمان مناسبی نباشد.

در همین زمان تورها، هتل ها و هزینه های دیگر سفر به ارمنستان از سایر اوقات سال کمتر است. تورهای ارمنستان در فصل زمستان و اواخر این فصل (ماه مارچ) با تخفیف ها و قیمت های بسیار خوبی عرضه می شوند.

مطالب خواندنی دیگر:هزینه های سفر به ارمنستان

میخواهید سفر کنید اما نمیدانید در چه فصلی سفر کنید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زمان مناسب سفر به صفحه ی بهترین زمان سفر مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: