6 مورد از بازارهای محلی آنتالیا برای خرید ارزان

در سفر با تور آنتالیا از کجا خرید کنیم؟ این شهر ساحلی، سال هاست که جای خودش را میان مقاصد گردشگری به ویژه برای هموطنان ما باز کرده. آنتالیا هم یک تفریحگاه لوکس است هم مقصد یک سفر چند روزه کوتاه، هم برای ماه عسل خوب است و هم برای یک سفر با دوستان. اما در این مطلب، جنبه ای از آنتالیا را بررسی می کنیم که تا الان، احتمالا به آن فکر نکرده اید: بازارهای محلی آنتالیا برای عاشقان خرید.

1/ بازار قدیمی آنتالیا در قلب کلیسی

منطقه کلیسی (Kaleiçi) در واقع بافت قدیمی شهر آنتالیاست که تعداد زیادی از دژها، بناها و ساختمان های سنگی قرون وسطایی در آن قرار دارند. این منطقه یک بازار سنتی یا قدیمی هم دارد که بیشتر مردم آن را بازار قدیمی آنتالیا می نامند. در این بازار همه چیز پیدا می کنید. از لباس های محلی، روسری های سنتی و ادویه جات گرفته تا دکه هایی که غذا و کباب ترکیه ای می فروشند. بعد از خرید می توانید به یکی از رستوران های اطراف بازار بروید و با نمای اقیانوس، یک وعده غذای خوشمزه بخورید و خستگی در کنید.

بازارهای محلی آنتالیا

2/ شنبه بازار لارا

این بازار، شنبه ها در منطقه شیرین یالی (Sirinyali) آنتالیا برگزار می شود و همه چیز را می توانید در آن پیدا کنید. اما گردشگران بازار لارا را بیشتر به یک سری محصول خاص می شناسند: اجناس دست دوم ارزان و در حد نو. چه به دنبال یک کاپشن با مارکی معروف باشید، چه یک جفت کتانی بخواهید و چه حتی وسایل تزئینی.

این بازار اجناس نو (یا برگشت خورده از کارخانه) را با قیمتی خیلی پایین تر از مغازه ها و بوتیک ها به فروش می رساند. البته در بازار لارا همه چیز هم دست دوم نیست! کافه های کوچک خیابانی آماده هستند که در آن ها یک لیوان قهوه بخورید و میوه فروشی های داخل بازار میوه های محلی تازه به توریست ها می فروشند.

شنبه بازار لارا

3/ خیابان کاظم اوزالپ (Kazım Özalp Caddesi)

این خیابان، در واقع یک پیاده راه بزرگ است که هیچ ماشینی در آن رفت و آمد نمی کند و جان می دهد برای چند ساعت خرید و تفریح و پیاده روی. دو طرف خیابان را تعداد زیادی مغازه تشکیل داده اند که بیشترشان لباس و کیف و کفش دارند و البته نسبت به مال های بزرگ آنتالیا، قیمتی ارزان تر. اگر خسته شدید، روی یکی از نیمکت های فضای سبز بلوار بنشینید و در یکی از رستوران های ساحلی (که فاصله چندانی با این بلوار ندارند) غذای محلی بچشید.

خیابان کاظم اوزالپ

4/ بازار ماناوگات

از میوه و سبزیجات تازه گرفته تا حبوبات و آجیل های خوشمزه و داغ، از ادویه های محلی ترکیه تا غذاهایی که پیش چشمتان پخته می شوند. این بازار مختص خوش خوراک هاست. بازار ماناوگات آن قدر بزرگ است که باید یک نصف روز از سفرتان را به آن اختصاص بدهید و البته صبر و حوصله داشته باشید چون خیلی از فروشنده های محلی این بازار، عاشق گفتگو و چانه زدن هستند. شاید حتی شما را به یک فنجان چای مهمان کنند. مساحت بازار ماناوگات تا حدی زیاد است که باید هنگام وارد شدن، نقطه ورودتان را روی نقشه یا در اپلیکیشن مسیریاب تلفنتان وارد کنید تا گم نشوید.

مطالب خواندنی دیگر:آشنایی با 6 محله از معروف ترین محله های آنتالیا
بازار ماناوگات

5/ بازار بزرگ آلارا

یکی از بازارهای محلی آنتالیا که در آن هم قهوه خانه و چای خانه پیدا می کنید، هم رستوران و بار و هم مغازه های لوازم ارایشی و لباس فروشی. این بازار، به خاطر کیف و کفش و پوشاک ارزان در آنتالیا مشهور است اما شما چیزهای دیگری را هم در آن پیدا می کنید. اگر در یک فصل توریستی مثل بهار یا تابستان با تور آنتالیا سفر کرده اید و تحمل شلوغی را ندارید، این بازار را به شما پیشنهاد نمی کنیم چون با وجود قیمت پایین مغازه هایش، تقریبا در تمام روز شلوغ است و ممکن است به جای تفریح، کلافگی برایتان به ارمغان بیاورد.

بازار بزرگ آلارا

6/ بازار کاگلایان (Çağlayan)

بازار کاگلایان یکی دیگر از بازارهای محلی آنتالیا است که توسط مردم محلی و در نقاط محلی برپا می شود. اما خبر خوب این است که در محله کاگلایان، بازاری به بزرگی آن پیدا نخواهید کرد. مجموعه ای از تازه ترین میوه ها و سبزیجات، ادویه، مرغ و ماهی و آجیل و البته ده ها نوع زیتون طعم دار و مختلف که از روستاها و مناطق زراعی ترکیه می آیند، در این بازار به فروش می رسند. همچنین اگر به بررسی فرهنگ سنتی و دیدار با افراد محلی علاقه دارید، این بازار ایده آل شماست. چون تعداد زیادی از مردم برای خرید روزانه شان به آن سر می زنند.

بازار کاگلایان

در این مطلب بازارهای محلی آنتالیا را بررسی کردیم. اگر به دنبال یک خرید لوکس هستید یا می خواهید سوغاتی های گران قیمت و خاص برای دوستانتان ببرید، احتمالا این چند جا پیدایش نمی کنید. اما اگر می خواهید ببینید روزهای یک فرد محلی در ترکیه چطور می گذرند و چه تجربه ای از فرهنگ خرید پیدا می کند، حتما به این بازارهای محلی آنتالیا سر بزنید.