سفر زمینی به آنتالیا

برای اینکه بتوانید به صورت زمینی به آنتالیا سفر کنید می‌توانید از این چند راه اتوبوس و ترکیبی (اتوبوس و قطار) و ماشین شخصی برای سفر خود انتخاب کنید و از دیدن مناظر زیبا در طول سفر خود لذت ببرید در ادامه توضیحات کامل تری را بیان می کنیم.

سفر زمینی به آنتالیا با اتوبوس

برای سفر زمینی به آنتالیا اگر که بخواهید از اتوبوس استفاده کنید تا به مقصد برسید گفتنی است که هیچ اتوبوس مستقیمی وجود ندارد تا بتوانید با همان یک اتوبوس به آنتالیا برسید اما بهترین راه حل برای سفر زمینی با تور آنتالیا این است که اتوبوس تهران به آنکارا را سوار شوید و بعد در آنکارا از اتوبوس آنکارا به آنتالیا را استفاده کنید.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به آنتالیا
| گلفام سفر

هزینه سفر زمینی به آنتالیا با اتوبوس

اگر که مایل هستید با اتوبوس سفر زمینی به آنتالیا داشته باشید هزینه‌های یک طرفه آن به صورت زیر است:

 • اتوبوس تهران-آنکارا: 350,000 تومان
 • اتوبوس آنکارا-آنتالیا: بین 70 لیر ترکیه (194,000 تومان) تا 110 لیر ترکیه (305,000 تومان)
 • در ضمن باید بدانید که فاصله آنکارا تا آنتالیا، با اتوبوس نزدیک به 9 ساعت است.

سفر زمینی به آنتالیا به صورت ترکیبی

یکی دیگر از راه‌های سفر زمینی به آنتالیا این است که می‌توانید از قطارهای تهران به آنکارا برای سفر به ترکیه استفاده کنید و همین طور می‌توانید باقیمانده راه را با اتوبوس ادامه دهید و به آنتالیا برسید.

هزینه سفر زمینی به آنتالیا به صورت ترکیبی

اگر که مایل هستید به صورت ترکیبی (قطار و اتوبوس) به آنتالیا سفری داشته باشید هزینه‌های آن به صورت زیر است:

 • بلیت قطار تهران-آنکارا: برابر با 43 یورو (914,000 تومان)
 • اتوبوس آنکارا-آنتالیا: بین 70 لیر ترکیه (194,000 تومان) تا 110 لیر ترکیه (305,000 تومان)
| گلفام سفر

سفر زمینی به آنتالیا با ماشین شخصی

چنانچه مایل باشید که با ماشین شخصیِ خود به تور آنتالیا سفر کنید، باید برای چندین مورد هزینه پرداخت کنید که این هزینه‌ها عبارتند از:

 • گواهینامه بین‌المللی یک ساله: 141,000 تومان
 • پلاک بین‌المللی: 425,000 تومان
 • دفترچه مالکیت یا کارت مالکیت خودرو: 130,000 تومان
 • برچسب CD و IR: برابر با 5,400 تومان
 • کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور: بدون بازدید خودرو 16,500 تومان؛ با بازدید خودرو 30,000 تومان
 • بیمه 10 روزه ماشین: بسته به شرکت بیمه‌های مختلف
 • مابه‌تفاوت هزینه بنزین: زمان خروج از کشور باید مابه‌تفاوت قیمت بنزین ایران با آنتالیا را پرداخت کنید در ضمن مبنای محاسبه حجم باک شماست، جدا از این که باک ماشین شما پر باشد یا نه.
 • هزینه بنزین در ترکیه: هزینه بنزین (1 لیتر): حدود 6.5 لیر ترکیه (18,000 تومان) تا 7 لیر ترکیه (19,000 تومان)

نکات مهم درباره سفر زمینی به آنتالیا

برای سفر زمینی به آنتالیا باید چند کار را انجام دهید مثلا برای گرفتن گواهینامه و پلاک ترانزیت به سایت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی مراجعه کنید و دیگر اینکه برای کاپوتاژ ماشین یا گرفتن مجوز خروج از کشور به گمرک شهر و یا مرکز استان خودتان مراجعه کنید و همین طور باید توجه داشته باشید که کاپوتاژ ماشین، یک سال اعتبار دارد و اگر قبلا کاپوتاژ داشته‌اید و برای تمدیدش اقدام می‌کنید دیگر نیازی به گرفتن برچسب IR و پلاک نخواهید داشت.

یکی دیگر از نکات مهم برای سفر زمینی به آنتالیا عوارض خروج از کشور است در این خصوص باید بدانید که عوارض خروج از کشور برای بار اول 220 هزار تومان، بار دوم 330 هزار تومان و بار سوم به بعد 440 هزار تومان است که البته می‌توانید آن را به صورت اینترنتی یا دیگر راه‌های الکترونیکی پرداخت کنید.

مطالب خواندنی دیگر:آسپندوس آنتالیا
| گلفام سفر

بیمه ماشین قبل از سفر زمینی به آنتالیا

گرفتن بیمه ماشین یکی از ارکان مهم برای خروج خودرو از کشور است. برای تهیه آن چند راه پیش رو دارید. برای سفر به ترکیه می توانید کارت (بیمه مخصوص ترکیه و کشورهای اروپایی) را از بیمه ایران دریافت کنید.
اگر به هر دلیلی به شعب بیمه ایران دسترسی ندارید، می توانید با شعب بیمه در مرز بازرگان تماس گرفته و پس از هماهنگی هزینه را برای آن ها واریز کنید. کارکنان بیمه، بیمه نامه را با پست پیشتاز برای شما ارسال می کنند. اگر از مرز بازرگان خارج می شوید، می توانید بیمه را به هنگام خروج از کشور و در شعبات بیمه آن جا، در حداکثر ظرف یک ساعت تهیه کنید.

اگر می خواهید از مرز رازی از کشور خارج شوید، معطلی بسیار و هزینه بیش تری در انتظار شماست. حداقل نصف روز منتظر می شوید و گاه باید شب دوباره به خوی برگشته و فردا صبحش دوباره برای دریافت بیمه نامه مراجعه کنید. اگر در مرز هستید و تازه به فکر بیمه نامه افتاده و همچنین همراهی دارید، همراه شما می تواند از مرز خارج شده و بیمه را از ترکیه دریافت کرده و برای شما بیاورد. می توانید از رانندگان ترانزیت و یا افرادی که به ترکیه رفت و آمد دارند، بخواهید که بیمه نامه را برای شما در ترکیه بگیرند.

سفر زمینی به آنتالیا و مرزهای آنتالیا

در سفر زمینی به آنتالیا باید از مرزهای چند کشور عبور کنیم ضمن اینکه ایران با آنتالیا سه پایانه مرزی مشترک دارد که عبارتند از:

| گلفام سفر

مرز بازرگان- مرز رازی- مرز سرو

مرز بازرگان: برای سفر زمینی به آنتالیا باید بدانید که مرز بازرگان بزرگ‌ترین و اصلی‌ترین مرز برای سفر به آنتالیا است و انتخاب اولی برای خروج از کشور به حساب می‌آید این پایانه امکانات خوبی دارد و برای رسیدن به آنتالیا نیز راه خوبی محسوب می‌شود البته مرز بازرگان در شمال آذربایجان‌غربی و در نزدیکی شهر ماکو واقع شده است.

 • ساعت کاری: 24 ساعته
 • فاصله مرز بازرگان تا آنتالیا: 1554 کیلومتر

مرز رازی: برای سفر زمینی به آنتالیا مرز رازی میان دو پایانه مرزی بازرگان و سرو قرار دارد و به شهرستان خوی خیلی نزدیک است همچنین رفت و آمد از این مرز کم است و به خاطر کوچک بودن گذرگاه مرزی، عبورکردن از این مرز نسبت به مرز بازرگان معطلی بیشتری خواهد داشت.

 • ساعت کاری: 9 تا 17 (به وقت ایران) در نیمه اول و 9:30 تا 16:30 در نیمه دوم سال
 • فاصله مرز رازی تا آنتالیا: 1581 کیلومتر

مرز سرو: برای سفر زمینی به آنتالیا می‌توانید از مرز سرو هم استفاده کنید این مرز در نزدیکی شهر سرو، یکی از شهرستان‌های ارومیه واقع شده است.

 • ساعت کاری: 24 ساعته
 • فاصله مرز سرو تا آنتالیا: 1604 کیلومتر

سفر زمینی به آنتالیا و نکات مهم مرزهای آنتالیا

نکاتی که در مورد مرزهای زمینی به آنتالیا باید بدانید این است که مرزهای زمینی به آنتالیا در همه روزها حتی در روزهای تعطیل رسمی هم باز است و اصلا تعطیلی ندارند البته گذرگاه‌های مرزی، بستگی به مبدا و سلیقه و زمانی که می‌خواهید در راه بگذرانید دارد و ضمنا می‌تواند متفاوت هم باشد و دیگر اینکه مجموعا فاصله بین تهران تا آنتالیا نزدیک به 2440 کیلومتر است.