معرفی جاذبه های گردشگری آنتالیا

اگر چه خیلی ها ترکیه را به نام استانبول زیبا و پر از شگفتیش می شناسند، این کشور شهرهای دوست داشتنی دیگری هم دارد که اتفاقا به عنوان پایتخت تفریحی ترکیه شناخته می شود، از آنتالیا حرف می زنیم، شهری دیدنی که برای هر فردی با هر سن و سلیقه ای، چیزی در دل خود دارد وجاذبه های آنتالیا از دیدنی ترین های کشور ترکیه است. شهر آنتالیا پیشرفت چشمگیری در مدت زمان بسیار کم داشته و توانسته است  رکورد سریع ترین رشد شهری در ترکیه را به خود اختصاص دهد و همه روزه توریست های زیادی را به صورت رزرو تور آنتالیا و یا انفرادی پذیرا باشد.

آنچه که تور آنتالیا را متمایز و خاص می کند، پیوند اماکن دیدنی و تاریخی و تفریحی آن با هم است، شهری که با سواحل گسترده و آرامش در کنار آب های فیروزه ای رنگ هم شناخته می شود و بدون اغراق می توان گفت که در کنار تور کوش آداسی ، یکی از بهترین شهرهای ساحلی ترکیه است. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم که در سفر به آنتالیا از چه جاهایی باید دیدن کنیم و چه چیزهایی آن را از تور استانبول متمایز خواهد کرد؟

1/ موزه آنتالیا

اگر فرهنگ ترکیه برایتان جالب است و یا این که دوست دارید چیزهای بیشتری از فرهنگ آن بدانید، موزه آنتالیا جایی است که حتما باید ببینید. مجسمه ها و آثاری که در این موزه به چشم می خورند، از عصر برنز تا بیزانس و خرابه های به جا مانده از آن دوران هستند.

مطالب خواندنی دیگر:موزه باستان‌ شناسی آنتالیا
جاذبه های آنتالیا

2/ شهر قدیمی کالیچی

وقتی با به شهر قدیمی آنتالیا می روید، درست مثل این است که در هزارتویی افسانه ای قدم می زنید. این قسمت از آنتالیا پر است از خانه های به سبک عثمانی با سقف های قرمز رنگ، خیابان های سنگ فرش شده هتل های دنج و زییا، مغازه های فروش سوغاتی، انواع رستوران ها و جاذبه های فریبنده ی دیگری که دلتان را می دزدند! مسجد قرن هجدهمی تکلی مهمت پاشا، از آن دست جاهایی است که نباید از دست بدهید.

داخل این شهر بیشتر شبیه یک شهر کوچک بومی است تا یک شهر پیشرفته و مدرن، کاله ایچی در واقع به معنای داخل قلعه است و شامل بخش اصلی شهر می باشد که با دیوار های قدیمی و بلندی محاصره شده و در امتداد ساحل قرار دارد. از مکان های توریستی این شهر می توان به مناره ییولی و لنگرگاه قایق های تفریحی اشاره نمود.

این منطقه دارای خیابان های باریک و تو در تو است که توسط دیوار هایی با قدمت طولانی محصور شده، البته امروزه تنها دو دیوار و یک ورودی از این قلعه باقی مانده است. قسمت شمالی کاله ایچی شامل رستوران ها و مغازه هایی است که در خیابان مزیک واقع شده اند. خیابان مزیک جز خیابان های توریستی و شلوغ کاله ایچی است، اگر می خواهید به قسمت خلوت تر و زیباتر بروید خیابان کلین جان سالار بسیار مناسب شما خواهد بود.

مطالب خواندنی دیگر:سفر زمینی به آنتالیا
شهر قدیمی (کالیچی)

3/ بندر قدیمی (Old Harbor)

بندر قدیمی آنتالیا دومین جایی است که مسافران در سفر به آنتالیا نباید از دست بدهند.بندر قدیمی آنتالیا در فرو رفتگی یک صخره، در قلب آنتالیا و منطقه کاله ایچی واقع شده است، این بندر دارای بوتیک، کافه های زیبا، بازار ها و قایق های بادبانی است که در تمام فصل های سال گردشگران خاص خود را در غالب تور آنتالیا و … جذب میکند و از سوی دیگر دریای مدیترانه نیز دیده می شوند.

بندرگاه قدیمی از قرن دوم تا قرن بیستم جز بنادر اصلی به شمار می رفته و باعث رونق و تجارت در آنتالیا و مناطق اطراف بوده است، یکی از دلایل به وجود آمدن شهر آنتالیا نیز موقعیت عالی این بندر گاه می باشد. با گذشت زمان تعداد کشتی های بار بری و کشتی هایی که در این بندر لنگر می انداختند کم شده ولی همچنان شما می توانید قایق های خصوصی که در این بندرگاه به ماهیگیری مشغول اند را مشاهده کنید.

امروزه این بندرگاه به یک مکان توریستی و تفریحی تبدیل شده که سالانه توریست های زیادی از مناطق مختلف جهان را به خود جذب می کند، این بندرگاه مملو از قایق های ماهیگیری و تفریحی است که توسط گردشگران کرایه می شوند. وقتی قدم به این بندر می گذارید، غرق آنچنان آرامشی می شوید که شاید باورش خیلی برایتان سخت باشد که روزگاری اینجا، قطب اقتصادی آنتالیا و شاهرگ حیاتی آن بوده است. امروزه اما مردم به خاطر مغازه های و غروب های سحر انگیز خورشید در آن، عاشقش هستند. پیشنهاد می کنیم شما هم خوردن یک فنجان قهوه ی ترک خوش طعم را در دل این بندر تماشایی از دست ندهید.

مطالب خواندنی دیگر:10 تا از بهترین و جذاب ترین تفریحات شبانه آنتالیا
جاذبه گردشگری آنتالیا

4/ دروازه هادریان (Hadrian’s Gate)

این دروازه ی مشهور و تاریخی هم از دیگر جاذبه های گردشگری آنتالیا است که در منطقه کالیچی قرار دارد و در نتیجه در بازدید از کالیچی می توانید یک تیر و دو نشان بزنید و از این دروازه ی تاریخی که یادگار دوران روم است، دیدن کنید. این دروازه باشکوه، در سال 130 بعد از میلاد مسیح  و به افتخار بازدید امپراطور هادریان، در آن زمان ساخته شد. پیشنهاد می کنیم در سفر به آنتالیا در هنگام بازدید از این بنا، حتما به کنده کاری های خارق العاده سقف ها دقت کنید.

مطالب خواندنی دیگر:غار کارائین آنتالیا
دروازه هادریان

5/ آسپندوس

آسپندوس… بی شک یکی از اصلی ترین و مهم ترین و البته به نام ترین جذابیت های تور آنتالیای زیبا، آسپندوس است که اتفاقا مهم ترین دلیل دوست داران و طرفدارن تاریخ به آنتالیا هم هست. جدای از سواحل جذاب و زیبایی که این شهر دیدنی دارد، آسپندوس می تواند دلیل خوب دیگری برای رفتن به آنتالیا باشد. این مکان تاریخی و باستانی، جایگاه تئاتر رومی ها در آن دوران و یکی از اصلی ترین یادگاری های به جا مانده از آن ها در ترکیه است. آسپندوس در 47 کیلومتری آنتالیا قرار دارد و برای دیدن آن باید کمی از شهر دور شوید اما مطمئن باشید ارزشش را دارد.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای جامع خرید در آنتالیا
آسپندوس

6/ ساحل لارا

آنتالیای ترکیه شهری است که بیش از هر چیز دیگری به واسطه ی سواحل فوق العاده و تفریحاتش شهرت دارد بنابراین طبیعی است که سواحل فوق العاده ی زیادی داشته باشد که انتخاب یکی از آن ها واقعا کار سختی است.

یکی از بهترین سواحل این شهر، ساحل لارا است. ساحل بسیار زیبایی که مورد علاقه ی هم توریست های خارجی و هم توریست های داخلی است و برنده ی پرچم آبی هم شده است. لارا هم به خاطر آب های تمیز و شن های نرم و تمیز طلایی رنگش و هم به خاطر مجسمه های شنی شگفت انگیزی که در آن ساخته می شود، محبوب شده است. دسترسی خوب و راحت و نزدیک بودن آن به مرکز شهر آنتالیا هم دلیل دیگری برای محبوبیت آن است.

مطالب خواندنی دیگر:10 مورد از زیباترین سواحل آنتالیا
ساحل لارا

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی