8مورد از هیجان انگیز ترین شهربازی های آنتالیا

آنتالیا یکی از زیباترین شهرهای ترکیه و مرکز استان آنتالیاست.در این مطلب، بهترین پارک ها و شهربازی های آنتالیا را معرفی می کنیم تا در سفر بعدی تان آن ها را ببینید.

بیشتر افرادی که به این منطقه سفر می کنند، به دنبال استراحت و دور شدن از شلوغی های زندگی روزمره هستند. البته ساحل های خلوت و زیبا، مناظر طبیعی نفس گیر و کافه ها و رستوران های درجه یک فضای خوبی برای این استراحت فراهم می کنند. اما اگر خانوادگی با تور آنتالیا سفر می کنید، باید به فکر تفریح و سرگرمی کوچکتر ها هم باشید. از شهر بازی های باغ وحش دار تا پارک های آبی چند هزار متری، آنتالیا پر است از سرگرمی.

1/ داینوپارک، سفری به دوران دایناسورها

برای بچه ها (و البته بزرگسالانی) که عاشق دوران ما قبل تاریخ و دایناسورهای بزرگ و کوچک هستند، این پارک و شهر بازی ایده ال است. با مجسمه ها و ماکت هایی از انواع دایناسورها از نزدیک دیدار کنید که راهنمای حرفه ای پارک، تاریخچه و شیوه زندگی آن ها را برایتان توضیح می دهد. بعضی از آن ها تکان می خورند و حرکت می کنند و صدای دایناسور دارند. حتی بعضی از آن ها را می توانید سوار شوید و مناظر طبیعی را از روی شانه های یک دایناسور غول آسا تماشا کنید. داینو پارک از مهم ترین شهربازی های آنتالیا و دیدنی ترین آنها است. اگر به این شهر سفر کردید حتما از داینو دیدن کنید .

شهربازی های آنتالیا

2/ پارک آبی آکوالند ، یک تفریح خانوادگی

یک پارک آبی چند هزار متری که می تواند یک روز کامل شما را سرگرم کند. با همه اعضای خانواده به یک تفریح چند ساعته و روحیه بخش در پارک آبی آکوالند بروید. برای ورود به این پارک، تنها لازم است برای هر کدام از اعضای خانواده یک بلیط ورودی یک روزه بگیرید. سرسره های صد متری، چندین استخر، رستوران و کافی شاپ و سولاریوم، این پارک را به محلی تبدیل کرده اند که همه اعضای خانواده می توانند از آن لذت ببرند.

مطالب خواندنی دیگر:معرفی پارک آبی آکوالند آنتالیا
پارک آبی آکوالند

3/ پارک دلفین های سیلانیا ، تجربه دوستی با مهربان ترین حیوانات دریا

از همیشه به دلفین ها نزدیک تر باشید. در این پارک آبی شما می توانید همراه با دلفین ها در آب های محافظت شده شنا کنید و شاهد مهربانی و بازی هایشان باشید. هر بلیط این پارک آبی صد یورو قیمت دارد که کمی نسبت به دیگر تفریحات آبی و شهر بازی ها در آنتالیا گران تر است. استخرهای این پارک تا فقط چهار متر عمق دارند. این یعنی تعدادی حوضچه و استخر خیلی کم عمق برای بچه ها هم وجود دارد که با خیال راحت در آن شنا کنند. البته ورود کودکان زیر چهار سال به این پارک ممنوع است و کودکان زیر هفت سال هم حتما باید یک همراه بزرگستال داشته باشند.

مطالب خواندنی دیگر:معروف ترین شهر بازی های دبی را بشناسید
پارک دلفین های سیلانیا

4/ شهر بازی سرزمین افسانه ها (Land of Legends)

شهر بازی سرزمین افسانه ها از بزرگترین شهربازی های آنتالیا است. یک ماجراجویی آبی زیر آفتاب که می توانید با سواری ها و سرسره هایش حسابی هیجان را تجربه کنید. همچنین یک هتل پنج ستاره (kingdom hotel) هم داخل مجموعه وجود دارد که از تمام پنجره هایش می توانید فضای اطراف یعنی شهر بازی را ببینید. ساختمان هتل به شکل ساختمان های قدیمی امپراتوری عثمانی ساخته شده و شما را یاد افسانه های قدیمی خاور میانه ای می اندازد: علی بابا، شهرزاد و… این شهر بازی، از فرودگاه آنتالیا بیست و هفت کیلومتر فاصله دارد و با هر کدام از تاکسی های فرودگاه می توانید به راحتی به آن برسید.

شهر بازی سرزمین افسانه ها

5/ آکتور پارک، شهر بازی ای شبیه به کودکی ما

اگر بین این همه پارک های بزرگ و پیشرفته چند هکتاری، دلتان می خواهد یک شهر بازی کلاسیک مثل بچگی ها را تجربه کنید، حتما سری به آکتور پارک بزنید.این پارک از جذاب ترین شهربازی های آنتالیا است. برای استفاده از تمام اسباب بازی های این پارک باید حدود پنجاه تا شصت لیر بپردازید. این شهر بازی در یک منطقه سر سبز و پر از درخت قرار گرفته اما مساحت خودش خیلی کم است. با این وجود وقتی بالای چرخ و فلک می رسید، می توانید نمایی از دریا را ببینید.

مطالب خواندنی دیگر:8مورد از هیجان انگیز ترین شهربازی های آنتالیا
آکتور پارک

6/ دیسکاوری پارک

دیسکاوری پارک از جذاب ترین شهربازی های آنتالیا است . این پارک در منطقه ماناوگات در آنتالیا قرار گرفته است . مجموعه بزرگی از آکواریوم ها و محوطه های محافظت شده که حیوانات و گونه های جانوری مختلف در آن ها زندگی می کنند. محوطه هایی که البته میان یک پارک جنگلی خیلی بزرگ قرار دارند. اما قسمت جذاب تر ماجرا این است که درست مثل داینوپارک، تعداد زیادی ماکت نزدیک به واقعیِ دایناسور، کروکدیل و خزندگان ما قبل تاریخ هم این جا هستند. بعضی از این خزندگان را که تا امروز منقرض نشده اند می توانید به صورت زنده در دیسکاوری پارک ببینید. مثل مارها و سوسمارها. اگر عاشق حیاط وحش هستید این پارک را از دست ندهید.

مطالب خواندنی دیگر:مهیج ترین تفریحات در آنتالیا
دیسکاوری پارک

7/ پارک آبی واترِ پلنت

واتر پلنت نه تنها بزرگ ترین پارک آبی در آنتالیاست، بلکه بزرگ ترین مورد در کل سواحل مدیترانه ای ترکیه هم محسوب می شوند. هر روز بیشتر از دو هزار نفر از این پارک بازدید می کنند. چه جوان باشید چه نه، چه کودک باشید و چه بزرگسال در این پارک آبی فعالیت هایی پیدا می شوند که شما را سرگرم و خوشحال کنند. از موج سواری گرفته تا آفتاب گرفتن کنار ساحل، از جنگل گردی تا بانجی جامپینگ و سرسره های خیلی بلند و پیچ در پیچ آبی. همه چیز این جا برای خوش گذرانی طراحی شده!

پارک آبی واترِ پلنت

8/ پارک فانتاستیک

این پارک یکی از بهترین پارک های آنتالیا است که از اولین شهر بازی های جدید یا theme park هایی است که در آنتالیا ساخته شده. در یک فضای سیصد هزار متر مکعبی، درست مثل بقیه پارک های آبی در آنتالیا تعداد زیادی سرسره و استخر قرار گرفته. البته رستوران ها و کافی شاپ هایی هم هستند که بعد از چند ساعت بازی و شنا، بتوانید روی میزهایشان در فضای باز یک وعده غذای خوشمزه بخورید و خستگی در کنید. مثل همه پارک های آبی دیگر در آنتالیا، این پارک در ماه های تابستان شلوغ است بنابراین فکر بدی نیست که بلیطتان را از قبل رزرو یا در مورد مدل جمعیت پارک تحقیق کنید

دیگر شهربازی های معروف دنیا :