9 جاذبه از بی نظیر ترین جاذبه های آمریکا

آنچه در مقاله جاذبه های آمریکا خواهید خواند:

کشور آمریکا یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگران در دنیا به شمار می رود و هر ساله گردشگران بسیاری از اقصی نقاط جهان به این کشور سفر می کنند. کشوری وسیع و پهناور که در ایالت های مختلف آن جاذبه های متنوع و متفاوتی را می توان دید. با گلفام سفر همراه شوید تا کمی بیشتر شما را با جاذبه های آمریکا آشنا کنیم.


1/ سنترال پارک، نیویورک

یکی از جاذبه های شهر بزرگ نیویورک، که در مرکز منهتن قرار گرفته و گردشگران بسیاری هر ساله از آن بازدید می کنند، سنترال پارک است. مساحت این پارک بزرگ و زیبا 342 هکتار بوده و بسیاری از فیلم های هالیوودی در این پارک فیلم برداری شده اند که بر جذابیت سنترال پارک در میان گردشگران می افزاید. هر ساله میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا از این پارک زیبای شهر نیویورک بازدید می کنند. با رفتن به این پارک دیدنی شهر نیویورک می توانید از باغ وحش پارک دیدن کرده، در دریاچه سنترال پارک قایق سواری کنید، در باغ زیبای شکسپیر قدم زده و از دیگر چشم اندازهای زیبا و دیدنی این پارک لذت ببرید.

سنترال پارک, نیویورک

2/ دره گرند کنیون، آریزونا

دره زیبا و دیدنی گرند کنیون در ایالت آریزونای آمریکا یکی دیگر از جاذبه های آمریکا است. دره ای شگفت انگیز به عمق 6.1 کیلومتر که طی میلیون ها سال شکل گرفته و امروزه یکی از جاذبه های معروف و پرطرفدار کشور آمریکا محسوب می شود. این دره یکی از عجایب هفتگانه طبیعی دنیاست و هر ساله میلیون ها گردشگر برای تماشای این جاذبه طبیعی شگفت انگیز به آمریکا سر می کنند.

دره گرند کنیون, آریزونا

3/ پارک تفریحی دیزنی لند، کالیفرنیا

دیزنی لند پارک تفریحی بسیار هیجان انگیزی است که اولین بار در سال 1955 در آمریکا تاسیس شد و در حال حاضر در کشورهای مختلفی چون ژاپن و فرانسه هم ایجاد شده است. دیزنی لند کالیفرنیا اولین دیزنی لند دنیاست که هر ساله میلیون ها گردشگر از آن بازدید کرده و لحظاتی مفرح و هیجان انگیز را در این پارک تفریحی فوق العاده سپری می کنند. با رفتن به این پارک جذاب و دیدنی وارد دنیایی کودکانه و جذاب خواهید شد و می توانید تفریحات هیجان انگیز و متنوعی را تجربه کنید.

دیدن شخصیت های کارتونی مورد علاقه در پارک تفریحی دیزنی لند، جذاب ترین بخش حضور در این پارک تفریحی مهیج و سرگرم کننده خواهد بود. میکیز تون، ادونچرلند، فرانتیرلند، پارک مین استریت و فنتسی لند از محبوب ترین بخش های دیزنی لند کالیفرنیا هستند که هر ساله گردشگران بسیاری را از اقصی نقاط دنیا به این پارک تفریحی می کشانند.

مطالب خواندنی دیگر:11 مورد از جاذبه های پرطرفدار اینستاگرام
پارک تفریحی دیزنی لند, کالیفرنیا

4/ پارک ملی یوسیمیتی، کالیفرنیا

یکی از زیباترین جاذبه های آمریکا، پارک ملی یوسیمیتی است. پارکی در کالیفرنیا که با جنگل های سرسبز و انبوه، دریاچه های زیبا و دیدنی، حیات وحش فوق العاده و آبشارهای تماشایی سالانه میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست. نام پارک یوسیمیتی در فهرست میراث جهانی یونسکو هم دیده می شود. 3081 کیلومتر مربع وسعت این پارک زیبا و دیدنی است که یکی از مقاصد محبوب گردشگران در سفر به آمریکا به شمار می رود.

پارک ملی یوسیمیتی , کالیفرنیا

5/ پل گلدن گیت، کالیفرنیا

پل معلق و زیبای گلدن گیت در سانفرانسیکو ایالت کالیفرنیا، یکی دیگر از جاذبه های آمریکاست که هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند. پلی به رنگ قرمز با معماری جالب توجه که سانفرانسیسکو را به شهرستان مارین کانتی متصل می کند. دلیل رنگ قرمز نارنجی گلدن گیت این است که این پل در مه نیز به خوبی قابل تشخیص باشد.

پل گلدن گیت , کالیفرنیا

6/ پارک ملی یلواستون

یلواستون قدیمی ترین پارک ملی دنیاست که هر ساله میلیون ها گردشگر از سراسر دنیا از آن بازدید می کنند. این پارک با طبیعت فوق العاده، تنوع گونه های گیاهی و جانوری، چشمه های آب گرم متعدد و دریاچه زیبای یلواستون مورد توجه گردشگران قرار گرفته و یکی از دیدنی های آمریکا به شمار می رود. یلواستون هزاران سال قبل محل زندگی بومیان آمریکا یعنی سرخ پوستان بوده است.

در دشت لامار این پارک گونه های جانوری مختلفی مانند خرس ها و گرگ ها را می توان دید که بر جذابیت یلواستون در میان گردشگران می افزاید. یکی از دلایل شهرت این پارک آبفشان چند رنگ الد فیتفول است که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند.

پارک ملی یلواستون آمریکا

7/ ساختمان امپایر استیت، نیویورک

آسمان خراش 102 طبقه امپایر استیت یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آمریکا است که در محله منهتن نیویورک قرار گرفته و هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. ارتفاع این ساختمان 448 متر است و در ماه می سال 1931 افتتاح شده است. یکی از جذاب ترین بخش های بازدید از این برج زیبا و دیدنی سکوی بازدید آن است که در طبقه 86 امپایر استیت واقع شده و چشم اندازی بسیار زیبا از شهر نیویورک را پیش روی بازدیدکنندگان این ساختمان قرار می دهد.

ساختمان امپایر استیت, نیویورک

8/ میدان تایمز، نیویورک

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری معروف و پرطرفدار کشور آمریکا که در شهر نیویورک قرار گرفته تایمز اسکوئر یا میدان تایمز است. میدانی که روزانه هزاران نفر از آن عبور می کنند و نماد شهر نیویورک هم به شمار می رود. تایمز، میدانی است شلوغ، پر رفت و آمد و پر از رنگ و نور که سفر به نیویورک بدون دیدن آن کامل نیست.

میدان تایمز, نیویورک

9/ دریاچه تاهو، کالیفرنیا و نوادا

دریاچه زیبای تاهو یکی دیگر از جاذبه های محبوب و پرطرفدار آمریکاست که هر ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر دنیاست. قدمت این دریاچه به عصر یخبندان باز می گردد و با زیبایی خیره کننده و آرامش فوق العاده نظر علاقه مندان به طبیعت گردی را در اقصی نقاط دنیا به خود جلب کرده است. دریاچه تاهو با پیست های اسکی و تفریحات آبی متنوعش نیز شناخته می شود. تاهو دومین دریاچه عمیق آمریکاست و چشم انداز زیبایی را هم به بازدیدکنندگان خود هدیه می دهد.

کوه های آپالاچ، مجسمه آزادی، دیوار ثور، پارک ملی هالاکالا و آبشار زیبای نیاگارا از دیگر جاذبه های گردشگری محبوب و پرطرفدار کشور آمریکا به شمار می روند.

دریاچه تاهو, کالیفرنیا و نوادا