با 7 مورد از زیباترین جاذبه های قاره آفریقا آشنا شوید

آنچه در مقاله جاذبه های قاره آفریقا خواهید خواند:

قاره آفریقا را شاید خیلی به عنوان یک مقصد توریستی جذاب نشناسید، اما این قاره زیبا و شگفت انگیز مملو از جاذبه های بی نظیری است که شاید نتوانید در هیچ کجای دیگر دنیا تجربه کنید. جاذبه های قاره آفریقا ،مکان های تاریخی فوق العاده، طبیعتی حیرت انگیز، شهرهای زیبا و جزایر دیدنی چهره ای بسیار زیبا به این قاره بخشیده اند و لحظاتی شگفت انگیز را برای مسافران به کشورهای مختلف قاره آفریقا رقم می زنند. اگر دوست دارید با این قاره بسیار زیبا و دیدنی بیشتر آشنا شوید با گلفام سفر همراه شده و گشت و گذاری جذاب را در میان جاذبه های گردشگری قاره آفریقا تجربه کنید.


1. آبشار ویکتوریا (Victoria Falls)

یکی از جاذبه های بی نظیر و شگفت انگیز قاره شگفت انگیزآفریقا آبشاری است که هر بیننده ای را مسحور زیبایی خیره کننده خود خواهد کرد. آبشار تماشایی ویکتوریا که بر روی رودخانه زیبای زامبزی جریان دارد. این آبشار فوق العاده بر روی خط مرزی زامبیا و زیمباوه قرار گرفته و هر ساله گردشگران بسیاری از سراسر دنیا برای دیدن آن به آفریقا سفر می کنند. نام آبشار ویکتوریا در فهرست میراث جهانی یونسکو هم به چشم می خورد. باشکوه شاید زیباترین کلمه برای توصیف زیبایی آبشار ویکتوریا باشد. این آبشار 108 متر ارتفاع دارد و آن را به عنوان عریض ترین آبشار دنیا می شناسند.

یکی از زیباترین جلوه های طبیعت زیبای قاره آفریقا زمانی است که رنگین کمان های بسیار زیبایی روی این آبشار تشکیل می شوند و تصویری خیره کننده و به یادماندنی را ایجاد می کنند. نام آبشار ویکتوریا در میان عجایب هفتگانه طبیعی دنیا هم دیده می شود.
“موسی اوآ تونیا” یا “مه خروشان” لقبی است که بومیان منطقه به این آبشار بسیار زیبا داده اند. با رفتن به این آبشار علاوه بر لذت بردن از زیبایی های خیره کننده و فراموش نشدنی آبشار ویکتوریا, می توانید تفریحات آبی مختلفی را هم تجربه کنید.

آبشار ویکتوریا از جاذبه های آفریقا

2. پارک ملی کروگر (Kruger National Park)

پارک ملی کروگر یکی از هیجان انگیزترین جاذبه های قاره آفریقا خواهد بود که ممکن است در زندگیتان ببینید. به ویژه اگر به دنیای شگفت انگیز حیوانات علاقه داشته باشید. این پارک جایی است که با رفتن به آن می توانید با تورهای سافاری همراه شده و حیات وحش بی نظیر قاره آفریق را از نزدیک تماشا کنید. تجربه ای بی نظیر که در کمتر جایی می توان آن را به دست آورد و هر ساله میلیون ها گردشگر را به قاره زیبای آفریقا می کشاند.

مساحت این پارک حیرت انگیز حدود 2 میلیون هکتار بوده و در کشور زیبا و دیدنی آفریقای جنوبی واقع شده است. گورخرها، کرگدن، بوفالو، کروکودیل، شیر، زرافه، پرنده های مختلف، فیل، کفتار، پلنگ و گونه های کمیابی چون چیتای آفریقایی از جمله حیواناتی هستند که با رفتن به پارک ملی کروگر می توانید آنها را در محیط واقعی زندگی شان تماشا کرده و لحظاتی شگفت انگیز را در قاره زیبای آفریقا سپری کنید. ضمن اینکه با رفتن به این پارک می توانید از دیدن گونه های گیاهی بسیار زیبا و دیدنی بومی قاره آفریقا هم لذت برید.

پارک ملی کروگر از هیجان انگیزترین جاذبه های قاره آفریقا

3. مجمع الجزایر زنگبار (Zanzibar)

مجمع الجزایر زنگبار یکی دیگر از زیبایی های حیرت انگیز قاره آفریقا است که رفتن به آن تا همیشه در ذهن گردشگران ثبت خواهد شد. مجمع الجزایری در کشور زیبای تانزانیا که با جاذبه های فوق العاده تاریخی، طبیعتی رویایی و سواحل و جزایر شگفت انگیز هر بیننده ای را مسحور زیبایی خیره کننده خود خواهد کرد. شهر سنگی، جنگل های جوزانی، شبه جزیره میچاموی، ساحل نونگوی و … از جاذبه های پرطرفدار و شناخته شده این جزیره زیبا و دیدنی در کشور تانزانیا هستند.

مجمع الجزایر زنگبار در تانزانیا

4. ژوهانسبورگ (Johannesburg)

یکی از دیدنی ترین شهرهای قاره آفریقا، شهر زیبا و رویایی ژوهانسبورگ است. بزرگترین شهر آفریقای جنوبی که به دلیل معادن طلای زیادی که در این شهر وجود دارد به آن شهر طلا هم می گویند. ژوهانسبورگ شهری است بسیار زیبا و دیدنی که هر ساله میزبان میلیون ها گردشگر از سراسر دنیاست. این شهر جاذبه های مختلفی را در خود جای داده است که از آن جمله می توان به موزه آپارتاید، تپه قانون اساسی، منطقه صخره طلایی، دادگاه قانون اساسی، گالری هنری اسپازا، مزرعه لیلیزلیف و … اشاره کرد.

ژوهانسبورگ

5. کوه کلیمانجارو (Mount Kilimanjaro)

کوه زیبای کلیمانجارو که به آن بام آفریقا هم می گویند یکی دیگر ازجاذبه های گردشگری قاره آفریقا است. صعود به قله کلیمانجارو یکی از هیجان انگیزترین کارهایی خواهد بود که می توان در این قاره زیبا و شگفت انگیز تجربه کرد. کلیمانجارو بلندترین قله قاره آفریقا محسوب می شود.

این کوه در کشور تانزانیا قرار گرفته و مقصدی فوق العاده برای علاقه مندان به کوهنوردی محسوب می شود. این کوه, آتشفشانی نیمه خاموش به شمار می رود و دارای 3 مخروط آتشفشانی کیبو، مانزوی و شیرا است. ۵۸۹۵ متر ارتفاع کوه کلیمانجارو است و صعود به آن رویای بسیاری از کوهنوردان در سراسر دنیا به شمار می رود.

مطالب خواندنی دیگر:خوشمزه ترین غذاهای آفریقا را بشناسید
 کوه کلیمانجارو، بام آفریقا

6. پارک ملی ماسایی مارا (Maasai Mara National Reserve)

پارک ملی ماسایی مارا در کشور کنیا قرار گرفته و یکی از مقاصد مورد علاقه گردشگرانی است که به قاره زیبا و دیدنی آفریقا قدم می گذارند. کشور کنیا را به طبیعت بکر و خیره کننده و حیات وحش شگفت انگیزش می شناسند. پارک ملی ماسایی مارا جایی است که می توانید با تورهای سافاری همراه شده و پای به حیات وحش جذاب و دیدنی این کشور بگذارید.

گونه های جانوری مختلفی مانند کرگدن، فیل، شیر، پلنگ و … در این پارک زندگی کرده و دیدن آنها لحظاتی هیجان انگیز را برای بازدیدکنندگان این منطقه حفاطت شده حیات وحش رقم می زند. مساحت پارک ملی ماسایی مارا، حدود 1500 کیلومتر مربع بوده و کمپ های زیادی در این پارک وجود دارد که می توانید در آنها مستقر شوید.

پارک ملی ماسایی مارا در کشور کنیا از جاذبه های قاره آفریقا

7. دهکده سیدی بوسعید (Sidi Bou Said)

در کنار دریای زیبای مدیترانه در کشور دیدنی تونس دهکده ای بسیار زیبا وجود دارد که نظر مسافران به قاره آفریقا را به خود جلب می کند. دهکده سیدی بوسعید که با خانه های آبی و سفید زیبا و تماشایی خود هر ساله میزبان گردشگران بسیاری از سراسر دنیاست. سواحل آرام و دیدنی نیز در جلب توجه گردشگران به این دهکده زیبا و دیدنی کشور تونس بسیار موثر است.

دهکده سیدی بوسعید در کشور تونس

از دسته ی ترین های گردشگری بخوانید:

کلمه های کلیدی: