12 ماجراجویی هیجان انگیز در بالی

سفر و گردش تنها به گشتن در میان مکان های معروف و مملو از توریست نیست. هرچند جزیره بالی محبوبیت بالایی در میان گردشگران کسب کرده است، هنوز مکان های خاصی در بالی وجود دارند که بسیار عجیب هستند. از هواپیماهای طرد شده تا آتش بازی خیره کننده،تا بتوانید در بالی ماجراجویی غیر معمولی داشته باشید. اگر شما هم به دنبال ماجراجویی هیجان انگیز در بالی هستید، این 12 مقصد مناسب شما می باشند.

مطالب خواندنی دیگر:راهنمای سفر به بالی
 ماجراجویی هیجان انگیز در بالی

1.گشت و گذار میان هواپیماهای طرد شده بالی

به دلایل عجیبی، بالی تعدادی هواپیمای طرد شده داشته که بازدید از آن ها رایگان است. برای گردشگرانی که از استراحت در سواحل بالی خسته شده اند، فرصت مناسبی است که یک موتور کرایه کنند و در بالی به دنبال دیدن این هواپیماهای طرد شده بگردند. از هواپیمای مسافربری بزرگ بوئینگ 737 تا انواع دیگر در بالی وجود دارند که گفته می شود با هدف ایجاد جاذبه های گردشگری خریداری شده اند اما در نهایت به صورت طرد شده باقی مانده اند.

یکی از این هواپیماها در محل برنامه ریزی شده مرکز خرید گیت 88 قرارگرفته که امروزه تنها یادآور شکست در تکمیل این مجموعه است. یک مرکز آبگرم، رستوران، اسکای بار و مجموعه خرید در برنامه های گیت 88 بودند.

هواپیماهای طرد شده بالی

2.تماشای دیگ جن باشکوه نوسا دوآ

دیگ جن (Blow Hole) به سوراخی در نزدیکی ساحل دریا گفته می شود که به شکل غار در آمده و آب دریا با فشار به آن وارد شده و به سمت بالا پرتاب می شود. هرچند دیگ جن نوسا دوآ شهرت والایی میان گردشگران کسب کرده، هنوز افرادی هستند که از این پدیده طبیعی بی خبر هستند. این پدیده از عجیب ترین قسمت های بالی است.در میان صخره های شیب دار یک مسیر قدم زدن در امتداد صورت صخره وجود دارد که بازدیدکنندگان می توانند فشار پرتاب شدن آب به سمت آسمان را از نزدیک تماشا کنند.

بهترین زمان بازدید از این پدیده طبیعی در زمان جزر است که آب به بالاترین جای خود رسیده و پرتاب آب با بیشترین قدرت انجام می شود. اگر موج ها زیادی بزرگ باشند، این منطقه بسته می شود. این نکته را فراموش نکنید که امواج و میزان پرتاب آب قابل پیش بینی نیستند و بهتر است دوربین ضدآب همراه خود داشته باشید. این دیگ جن در فاصله 30 دقیقه پیاده روی از ساحل نوسا دوآ قرار گرفته است.

تماشای دیگ جن

3.غواصی میان باغ معبد زیرآب در نوسا لمبونگان

در باغ معبد زیرآب نوسا لمبونگان تعدادی مجسمه غرق شده منحصربه فرد بودا وجود دارند. طی سال ها این مجسمه های غرق شده به خانه مرجان های دریایی و ماهی ها تبدیل شده اند، که این مکان را به محل ایده آل برای  ماجراجویی هیجان انگیز در بالی تبدیل ساخته است. بهتر است به همراه یک لیدر محلی به این باغ معبد زیر دریا بروید و در میان آن ها غواصی کنید.

غواصی میان باغ معبد زیرآب

4.تماشای طلوع خورشید از کوه باتور

کوه باتور یک کوه آتشفشان فعال بوده که یکی از مقدس ترین کوه ها برای مردم محلی است. کوه باتور منظره رو به یکی از بزرگترین دریاچه های بالی دارد. مسیر پیاده روی به وضوح مشخص شده و شما مشکلی برای یافتن مسیرتان نخواهید داشت. در بالای این کوه از تماشای عظمت طلوع آفتاب لذت ببرید. همچنین قهوه، چای و صبحانه سبک انتظار شما را می کشند.

مطالب خواندنی دیگر:جاذبه‌های بالی
تماشای طلوع خورشید از کوه باتور

5.شرکت در کلاس آشپزی بالی

شرکت در کلاس های آشپزی در سفر به کشور جدید کار دور از ذهنی نیست. عاشق برخی از دستور و مواداولیه های غذاهای سنتی اندونزیایی خواهید شد. حتما با نحوه پخت و پز بالی آشنا شوید.

شرکت در کلاس آشپزی بالی

6.فیل سواری در اوبود

شما می توانید مراسم صبحگاهی استحمام فیل ها را تماشا کنید. اگر علاقه مند به این موجود زیبا هستید، بی شک از این تور لذت می برید. شما می توانید وارد محیط زندگی فیل ها شده، آن ها را نوازش کنید، با آن ها بازی کنید، از آن ها سواری بگیرید و حتی در کنار این موجودات عظیم الجثه غذایتان را میل کنید.

فیل سواری در اوبود

7.تماشای نمایش آتش بازی کوکاک در اولوواتو

هرچند این فعالیت شهرت زیادی را برای خود به دست آورده، افراد زیادی از کوکاک اطلاع ندارند. این مراسم رقص های فرهنگی روشی عالی برای آشنایی با فرهنگ بالی است. نمایش آتش بازی کوکاک در سرتاسر بالی برگزار می شود اما اولوواتو به علت مناظر خیره کننده جذابیت چندبرابر دارد. این نمایش در آمفی تئاتر طبیعی با منظره رو به دریا (مناسب برای تماشای غروب) برگزار می شود. حواستان را جمع کنید تا میمون ها عینک آفتابی، بطری آب و لباس شما را ندزدند.

تماشای نمایش آتش بازی کوکاک

8.قدم زدن بر پله های معبد لمپویانگ بالی

معبد لمپویانگ (Lempuyang Temple) یکی از مقدس ترین معابد بالی است. معبد واقع در شرق، دسترسی به این معبد یکی از سخت ترین راه هاست. شما بعد از پارکینگ، باید 1700 پله و معابد و پرستشگاه های متعددی را پشت سر بگذارید تا به این معبد برسید. اگر 2 ساعت برای رفتن تا بالای این معبد زمان ندارید، تا اولین دروازه معبد بروید و از منظره زیبای کوه آگونگ لذت ببرید. برای ورود به این معبد نیازی به پرداخت هزینه ورودی نیست، اما از شما درخواست می شود که یک کمک مالی انجام بدهید. یادتان باشد که قوانین پوشش در این معبد سختگیرانه بوده  و برای احترام لازم است که شانه، گردن و زانوهایتان را بپوشانید.

معبد لمپویانگ بالی

9.رفتینگ در رودخانه بالی

رفتینگ یک ورزش ماجراجویانه بوده که نوعی تفریح و ورزش است. گردشگران در تورهای رفتینگ علاوه بر تفریح و هیجان، فرصت بازدید از قسمت های مرکزی بالی از رودخانه، آبشارهای بالی، استخرهای طبیعی و منظره های بی نظیر با تجربه می کنند. یادتان باشد کودکان زیر 5 سال حق شرکت در این فعالیت را ندارند.

رفتینگ در رودخانه بالی

10.تاب سواری بر روی جنگل های انبوه بالی

تاب سواری یکی از تفریحات ماجراجویانه در بالی محسوب می شود. شما می توانید با تاب سواری بر روی جنگل های انبوه بالی از منظره خیره کننده لذت ببرید.

مطالب خواندنی دیگر:بهترین زمان سفر به بالی
تاب سواری بر روی جنگل های انبوه بالی

11.بازدید از جمجمه های گورستان ترونیان در بالی

در ساحل شرقی کوه باتور (Batur)، دهکده ی کوهستانی ترونیان قرار گرفته است. این دهکده به دلیل داشتن مراسم خاکسپاری منحصر به فرد شهرتی برای خود به دست آورده است. در سنت باستانی این قبیله، افراد دفن نمی شدند. بلکه، جسد آن ها در قفس های بامبوی باز قرار می گرفت و در زیر درخت بزرگ بانیان رها می شدند تا تجزیه شوند؛ درخت بانیان به علت پوشاندن بوی اجساد در حال تجزیه محل خوبی برای این کار است. پس از اتمام مراحل تجزیه جسد، جمجمه ها در مراسمی پاکسازی می شود و در پای درخت به صورت عبادتگاهی چیده می شوند.

جمجمه های گورستان ترونیان در بالی

12.آبتنی در آبشار پارک ملی بالی

بالی مملو از آبشارهای طبیعی است. شما می توانید از بالای این آبشارها به داخل بپرید، آبتنی کیند و خودتان را خنک کنید.

آبشار پارک ملی بالی

نویسنده : شهرزاد جعفری جوزانی

کلمه های کلیدی: