مسیر های فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر

بلیط هواپیما آنتالیا خریده اید و برای سفرتان برنامه ریزی می کنید؟ چیزی از حمل و نقل در آنتالیا می دانید؟ آنتالیا یکی از سواحل زیبا و توریستی ترکیه است که به دلیل آب و هوای معتدلش طرفدارهای زیادی دارد. در این مطلب سعی می کنیم حمل و نقل و مسیر های فرودگاه آنتالیا را بیشتر بشناسیم و ببینیم برای جا به جا شدن در آن، مخصوصا از فرودگاه به مرکز شهر چه گزینه هایی داریم. این مطلب را برای دوستانتان که می خواهند به آنتالیا سفر کنند بفرستید.

آنتالیا کجاست؟

آنتالیا پنجمین شهر پرجمعیت ترکیه و مرکز استان آنتالیاست. در بین شهرهای ساحل مدیترانه، این شهر بزرگ ترین و البته یکی از زیباترین هاست. آنتالیا با تاریخ غنی و مناظر مسحور کننده، یکی از شهرهایی است که نه تنها مردم ترکیه و خاور میانه، بلکه گردشگرانی از سر تا سر دنیا برای دیدنش می آیند.

کوهستان های تاوروس در اطرافش، حتی در گرم ترین روزهای سال آن را کمی خنک نگه می دارند. آنتالیا نتیجه مدرنِ شهرهای کوچک باستانی و امپراتوری های سقوط کرده در صدها سال پیش از این است. آثار این شهرها و امپراتوری ها را هنوز به صورت دژهای سنگی و بناهای بزرگ تاریخی در گوشه و کنار شهر می شود دید، به ویژه در پارک ملی کارا تپه.

مطالب خواندنی دیگر:شهر آنتالیا
دسترسی فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر

فرودگاه های آنتالیا

آنتالیا دو فرودگاه بین المللی دارد:

  • فرودگاه بین المللی آنتالیا: این فرودگاه سه ترمینال دارد که دو تای آن ها بین المللی هستند و یکی داخلی.
  • فرودگاه قاضی پاشا (Gazipasa): این فرودگاه، تنها سی دقیقه با منطقه آنتالیا فاصله دارد.
    این دو فرودگاه، از تمام ایرلاین های دنیا پرواز ورودی و خروجی دارد و هر سال میلیون ها مسافر در آن تردد می کنند. این فرودگاه ها تا خود شهر آنتالیا چهارده کیلومتر فاصله دارند.
مسیر های فرودگاه آنتالیا

مسیر های فرودگاه آنتالیا به هتل

اگر بلیط هواپیمای آنتالیای شما توسط تور خریده شده باشد، با اعضای تور گردشگری تان از فرودگاه با وسیله نقلیه به هتل می رسید. اما اگر شخصی سفر می کنید بهتر است از قبل مسیر های فرودگاه آنتالیا را بررسی کنید و ببینید چه گزینه هایی برای رسیدن به هتل دارید. در هر دو فرودگاه تاکسی هایی هستند که شما را به هر منطقه ای که بخواهید می برند و درست جلو در هتل پیاده تان خواهند کرد.

اگر نیمه شب به فرودگاه برسید (یا به هر دلیلی عجله داشته باشید) بهتر است از تاکسی ها یا ترانسفر فرودگاه آنتالیا استفاده کنید. ماشین های تمیز و راحت این سیستم تاکسی رانی، شما را سی و پنج دقیقه ای و با تنها 30 دلار به مقصد می رسانند. البته نرخ ورودی حدود سه و نیم لیر است.

دسترسی فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر

دسترسی فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر با اوبر

بعد از خرید بلیط هواپیمای آنتالیا، می توانید اپلیکیشن تاکسی رانی اوبر را روی تلفن اندروید یا آی او اس خودتان نصب کنید. اوبر یک تاکسی رانی در خدمت است که شما از طریقش می توانید از هر جایی و به هر مقصدی تاکسی بگیرید (و البته قیمت منطقی تری را نسبت به دربست بپردازید). خوشبختانه اوبر در ترکیه هم فعال است. این یعنی در مسیر های فرودگاه آنتالیا ،چه از هواپیما به هتل و چه برعکس، و حتی در گشت و گذارهای روزانه تان می توانید از تاکسی های اوبر استفاده کنید.

دسترسی فرودگاه آنتالیا

اتوبوس های شاتل، یک گزینه اقتصادی

اگر می خواهید اقتصادی تر سفر کنید و البته عجله ای هم برای رسیدن به مرکز شهر ندارید می توانید سوار اتوبوس هایی شوید که shuttle Havaş نام دارند. این اتوبوس ها، هر یک ساعت به فرودگاه می رسند و با سوار شدن به آن ها، حدود چهل و پنج دقیقه تا شهر فاصله خواهید داشت. یکی از نکات خوب انتخاب اتوبوس شاتل، شبانه روزی بودن آن است (با یک سرویس از ساعت 4:30 تا 5:30 بودن صبح). البته این اتوبوس ها از اتوبوس های درون شهری آنتالیا تمیزتر، نو تر و راحت تر هستند اما قیمتشان کمی از آن ها بالاتر است (10 لیر برای هر سفر). توجه داشته باشید که این قیمت، از اوبر و بعضی از تاکسی ها کمتر است.

حمل و نقل در آنتالیا

در آنتالیا ماشین اجاره کنید

با رسیدن به فرودگاه آنتالیا می توانید ماشین کرایه کرده و بقیه مسیر را خودتان طی کنید. با اجاره وسیله نقلیه و استفاده از آن در سطح شهر آنتالیا، زمانتان کاملا در اختیار خودتان خواهد بود. برای اجاره ماشین باید یک گواهینامه بین المللی، پاسپورت و کردیت کارت یا کارت اعتباری معتبر داشته باشید. توجه داشته باشید که هرچه تعداد روزهای کرایه بیشتر باشد، قیمتی که به ازای هر روز می پردازید کمتر خواهد بود. مدت زمان کرایه ماشین ها از یک روز تا یک سال است و قیمتشان هم از سیزده یورو شروع می شود. وقت اجاره، حتما مطمئن شوید که ماشین های گازسوز را انتخاب می کنید چون قیمت بنزین در ترکیه اصلا کم نیست.

دسترسی فرودگاه آنتالیا به مرکز شهر

قبل از سفر به آنتالیا این نکات را فراموش نکنید

برای داشتن یک سفر بهتر در آنتالیا، باید مسیر های فرودگاه آنتالیا به شهر و برعکس را بخاطر بسپارید و همه چیز را از لحظه رسیدن به فرودگاه تا وقت برگشت محاسبه کنید. مدل انتقال خودتان از فرودگاه به مرکز شهر را صحیح انتخاب کنید و زمان بندی را هم فراموش نکنید. لطفا به این موارد توجه کنید:

  • تعداد چمدان ها و ساک هایتان
  • کودکانی که همراهتان دارید
  • میزان بودجه ای که برای حمل و نقل در نظر گرفته اید
  • این که عجله دارید یا نه
    مثلا با تاکسی، حدود سی و پنج دقیقه از فرودگاه تا مرکز شهر فاصله دارید اما با اتوبوس های شاتل، این زمان به چهل و پنج دقیقه می رسد و اتوبوس های عادی در پنجاه دقیقه این زمان را طی می کنند. البته اوبر هم همیشه در دسترس است. اگر با توری سفر می کنید که ترانسفر فرودگاهی به هتل دارد، هیچ کدام از این گزینه ها را نیاز ندارید و وسیله نقلیه هتل شما را می رساند.

با دیگر فرودگاه های معروف دنیا آشنا شوید :

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه فرودگاه های معروف مراجعه کنید.

کلمه های کلیدی: